homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-58


#1084 2014-03-30 09:17:42

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

neatza,haideti la o cana de ceai sau lapte coffestudiu  (eu nu beau cafea decat foarte rar )
daca dupa contact folosesc bioclin nu omoara omuletii spermatozoid ,ca de exemplu stiu ca pe piata exista un singur lubrefiant care este o caruta de bani si zice ca nu ataca invadatorii??
ps:stiu ca bioclin nu este lubrefiant dar era doar un exemplu  big_smile

Ultima oara a fost editat de nico_leta (2014-03-30 09:18:23)


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 



#1085 2014-03-30 09:39:07

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata.
Nico multumesc,eu voi lua un ceiut. puss
Ce teapa am primit dimineata asta....stiind ca se da ora inainte,am zis ca reglez ceasurile in dimineata asta,nu aseara....cand ma trezesc ma uit la telefon si vad ca e 07.30 si zic,hai ca ma trezesc de acum ca e destul mai ales ca trebuie sa dau ceasul inainte si va fi 08.30....cat pun cafeaua la facut,ma joc putin cu Gipsy ma uit din prostie la ceasul din bucatarie si vad 06.55  big_smile ...ma uitam ca bleaga la ceas si la telefon apoi am inteles ca telefonul mi-a facut-o in dimineata asta avand reglarea orei in automat (lucru de care uitasem bineinteles ) rotfl2
O duminica superba fetele. Va pup pe toate.

Ultima oara a fost editat de kristinika (2014-03-30 09:42:13)


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1086 2014-03-30 10:17:07

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Neata fete:*
Kria bn ca ai mentionat tu de asta ca eu uitasem rotfl2
Pup


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#1087 2014-03-30 12:54:08

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fete, am fost lenesa azi smile
Nico stiu ca exista pe net un lubrifiant care are ca scop sa tina gigeii viteji mai multe zile, e un kit...am dat peste el intamplator...cauta pe net si-l vei gasi  e o singura firma  dar nu-mi amintesc exact
Kris nu stiu cat mai are maimutica mea pana fata ...nu mult oricum:)
E bine ca ai invatat-o pe gipsy afata, va fi foaarte fericita smile
Poop fete , o duminica frumoasa smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1088 2014-03-30 16:17:34

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fetelor.  Sper ca aveti o duminica frumoasa. Eu ma lupt cu o nevrlagie de vreo doua zile. ...ma doare toata partea st?ngă a fetei...dantura. ..ureche...am luat un ibalgin azi-noapte ca sa pot dormi.  Am o sensibilitate mai mare la curent pe partea st?ngă si cand mi-e lumea mai draga ma doare.
Pupici !


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1089 2014-03-30 21:17:22

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Fete declar azi prima zi de cm , este bine pt ca a venit la 29 de zile si testele de ovulatie au fost si ele normale luna asta .Am avut test pozitiv in ziua 12 si atat si in 13 seara m-am ouat sigur.Nu am mai luat temperatura si afost mai bine...am stat linistita .
Chiar daca nu am reusit ma declar recunoscatoare si multumita ca m-am reglat, poate si datorita mastodinonului.
Va pup pe toate si va doresc o saptamana minunata  rugaciune


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1090 2014-03-30 21:23:26

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna seara, fete

Dupa cateva zile la tara, am revenit in Buc si desigur si printre voi. Nu stiu de ce, dar oamenii de la tara mi se par mai relaxati si ma fac  si pe mine sa mai uit de toate cele. Deja nu ma mai intreaba de copil, isi cam dau seama ca sunt probleme.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1091 2014-03-30 21:28:13

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Viitoare burtici  kram

Nico_Leta, PRESEED se cheama lubrefiantul. L-am folosit si eu de vreo 2 ori, a si expirat aproape plin. .. Il poti comanda de pe net, cauta si tu, nu mai stiu cat a costat...cred ca in jur de 80 de ron. Nu afecteaza spermatozoizii, dimpotriva. Le faciliteaza miscarea care cervix. Bafta multa tuturor!


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#1092 2014-03-30 21:29:52

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

ELeny te imbratisez strans strans  kram  kram 
Eu ma uit la un film cu "batalau" lol e atat de prost rotfl2 Dar mi-era dor ....
Noapte buna fete


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1093 2014-03-30 21:38:13

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, si eu te imbratrisez. Cred ca suferinta asta a noastra, a celor de pe aici, creeaza niste legaturi si o apropiere deosebite, chiar daca nu ne-am vazut face-to-face.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1094 2014-03-30 21:45:54

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny  asa este suferinta asta ne leaga strans , ca o imbratisare numai ca prin imbratisari ne mai vindecam  kram
Rona , da asa pre-seed .Eu am dat pe net de el intamplator cand cautam despre teste de ovulatie.Eu nu folosesc teste de ovulatie de pe piata, ci unele de peun site romanesc si sunt foarte bune,MAi am doua prietene care le folosesc....si toate trei suntem  extra multumite.Adica frate..au iesit doua linii apoi asa e..nu stau sa ma chiorasc ca sunt egale..nu stunt egale...la minut..la mine toate erau egale...lol faceam oua zilnic:))dar astea sunt perfecte pentru organismul meu.
Kris de cate ori duc pisica fara mi-e frica sa nu fete...dar eu zic ca mai are....pe vineri asa...


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1095 2014-03-30 22:48:09

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna seara fetele puss
De azi dimineata am o durere puternica de burta si spate ca la cm dar inca nimic.....cum sunt la a31a zi ma astept sa fie cm dar sa fie atatea ore de dureri si nici o picatura rosie,nimic.... nustiu
Rozi eu acum am probleme cu Gipsy sa o bag in casa....cum vine seara nu vrea sa mai intre....in seara asta am pacalit-o aruncand cate o crocheta si asa s-a apropiat si am prins-o....nu de altceva dar seara inca e frig si cum mai e putin racita nu vreau sa stea si mai rau dar data viitoare nu ma mai rog de ea.
O saptamana buna fetelor. Va pupicesc


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1096 2014-03-31 07:54:08

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Neata fete dragi puss
Azi am o zi de cosmar, imi expira un brat de certificate fiscale si trebuie sa actionez in consecinta...adica sa depun un brat de lucrari. Imi vine sa plang.  azi sunt ziua 21, de maine incolo ma mananca degetele la teste. Dar ma abtin, am zis. rotfl

Offline

 

#1097 2014-03-31 09:57:30

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata fetelor.
Ionela am sosit cu  mornincoffee . Spor la treaba sa termini cat mai repede treaba.
Eleny cum a fost in micul concediu?Asa e la tara oamenii sunt diversi,au probleme diverse si comportamente diferite.....si eu am bunici la tara si acolo stau cel mai bine....cu siguranta haosul orasului ne face sa intelegem natura....
O saptamana minunata si  puss  pe toate


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1098 2014-03-31 10:32:59

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

kris, am nevoie d eo galeata de cafea azi
nu sttiu ce reusesc sa fac, angajatii au stat degeaba vineri, ca nu a avut cine sa i supravegheze si si-au facut de cap. eu de la 8 fac treaba. pana la 11 trebuie sa ajung sa dpeun lucrarile si nu cred ca reusesc mare lucru. imi vine sa-mi iau campii si pe ei sa-i dau afara.

Offline

 

#1099 2014-03-31 10:40:45

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ionela faci si tu ceea ce poti....imi dau seama ca iti vine greu sa faci munca altuia dar nici tu nu esti super woman.....se mai intampla ca vinerea sa nu mai ai chef de nimic stiind ca vine weekend-ul..... nustiu  goodluck  sa faci cat mai cu spor.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1100 2014-03-31 10:48:07

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

'neata, dragele mele! Am fost absenta de pe forum weekendul acesta- am lenevit maxim cu sotul meu smile
AcAlexandra, ma bucur nespus pentru tine si bebelul tau- sa fiti sanatosi in continuare, sa faceti burtika maaaaaare!!!!
Va imbratisez cu drag si va doresc o saptamana usoara!

Offline

 

#1101 2014-03-31 10:51:09

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Iulia neata,ai facut bine....sper ca a fost relaxant si ti-ai incarcat bateriile pentru o noua saptamana. puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1102 2014-03-31 11:44:02

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fete dragi, gata scolita pe ziua de azi, acum vreau sa ma apuc de o mica trebusoara prin casa si apoi lenevealaaaaaa
Kris lasa mata afara, ti-am zis ca moare de fericire daca prinde gustul de afarica:))
Ionela daca ai ovulat prin 15-16 ziua 21 ar fi devreme...cam la 10-11 zile.Fa test, dar sa fie unul bun smile
Iulia ti-a venit?
Va imbratisez strans  kram  kram


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.