homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-79


#1483 2014-04-10 10:15:09

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny cam asa se intampla  chicot Lucrurile cumparate vin folosite cat sunt noi apoi din cauza vechimii vin puse cat mai la pastrat pentru a le avea intotdeauna noi..... rotfl2 si eu fac cam la fel si cred ca nu suntem unice....
Offf azi m-am trezit dimineata ca trebuia sa vina sa repare nu stiu ce la un calorifer si deja au aproape 1 ora de intarziere si nici nu stiu daca mai vin....ce lume neserioasa si fara cuvant box


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 



#1484 2014-04-10 11:31:31

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

pup fetele!
la mine e uraaat afara si mor de somn, dar vreau sa ma apuc sa calc niste rufe si eventual sa spal altele big_smile


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#1485 2014-04-10 11:54:31

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

buna fetelor .o zi buna si insorita in suflete chiar daca afara e innorat kram


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#1486 2014-04-10 12:58:29

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fete, si la min e urat afar si friiiggg  supa , dar ma bag in patut si lenevesc...e mai bine nu?
Kris multu de cafeluteee...buna tare smile
Mooon stai in pat si odihneste-te smile
Caty te poop, mi-a fost dor de tine...ce mai faci?Esti bine?
Eu am test negativ de ovulatie....ciudata secretia zilele astea, in ziua 10.11 am avut egg si wathery si azi e creamy muulta ..in fine..cum o vrea smile
Pooop fete coffestudiu


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1487 2014-04-10 13:04:48

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, ce bine de tine cu programul asta! Mi-ar placea si mie un asa program, mai ai timp de cate ceva pe acasa. Acum insa e chiar bine de leneveala.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1488 2014-04-10 13:44:36

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

rozi ce sa fac vreau sa ma vopsesc.noroc ca am sters ieri geamurile de la balcon ca azi e frig.te intrebasem acum vreo 3 pagini daca potent power e de la firma ayurmed ?tu in a cata zi de cm esti?eu sunt in a 14 zi si la mine tot negativ.eu secretie egg nu am mai vazut de vreun an.am asa o secretie apoasa  am inteles ca e buna si aia.pup pisoii dragalasi kram


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#1489 2014-04-10 13:54:27

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Caty da , m-am uitat si eu pe net si asa scrie, dar am recunoscut flaconul.
Eu sunt in ziua 12 si inca nu am test pozitiv.Spor la vopsit smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1490 2014-04-10 14:34:27

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

mersi rozi.eu am luat evening primrose oil pt a avea secretie egg dar nu m a ajutat deloc in aceasta privinta.singura diferenta care am abservat o a fost ca nu am mai avut menstruatii asa dureroase.luna asta am zis ca la vreo 3 ,4 zile dupa ovulatie sa beau ceaiuri de cretisoara am citit ca ajuta in cazul menstruatiilor dureroase:hug:


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#1491 2014-04-10 14:47:22

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Caty potentul e pt sot, ia-l pana la urma incerci.Dupa ce ia o perioada de timp sa faca din nou spermograma sa vezi cum sta treaba.Am auzit de evening ..asta.Eu iau vit e si acid folic  si pana in ziua 14 deci din ziua 1-14 iau branca ursului si mladite de zmeur si trebuie luate cel putin trei luni..smile Pupici
Si eu cred ca ma voi vopsi in weekend ca dupa aia vreau sa-mi fac unghiutele cu gel


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1492 2014-04-10 15:28:22

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fete frumoase!!!!
Ce dor imi este si mie sa ma vopsesc si sa imi fac unghiile cu gel...grater  mai ales acum ca vine Pastele si eu mereu faceam cate o schimbare radicala de look in perioada asta....nu am stare deloc....dar lasa k mai e putin ... ma fac eu frumoasa dupa lol
va pupacesc pe toate.


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#1493 2014-04-10 15:39:39

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Oana, o sa ai timp destul sa te faci frumoasa. De fapt, o sa fiti doua frumoase.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1494 2014-04-10 15:49:41

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eu sunt super nervoasa....toata ziua am stat si am asteptat sa vina boul ala de instalator si nimic nici acum....ma da macar putea sa sune sa spuna ca nu mai vine decat sa tina omul in asteptare....ce oameni de rahat....
Eu cred ca am halucinatii....mai devreme ma uitam la tv si mi s-a parut ca aud un mieunat,dar iesind afara nu am vazut nimic....oare sa fie vreo pasare care sa aiba ciripitul asemanator?????  bang
Rozi ce fac pisoiasii???? puss Cred ca au crescut....au o saptamana de acum...au facut ochisori?


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1495 2014-04-10 15:55:34

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Off Kris..pastreaza-ti calmul si cand vine il bagi cu capul in wc rotfl2)
O fi si el ocupat, s-o fi inundat vreo baba de s-a incarcat de doamne-ajuta saracul om..
Ce sa faca sug, dorm si logic...toata ziua ii pup si ii alint lol
Poate vine acasa Gipsy ..poate ...nu se stie niciodata.Eu mi-am pierdut o pisi ...am gasit-o la o strada de mine dupa 3 luni..daca  nu avea coada indoita nu o recunosteam ..era grasa cu falcute ....rotfl2)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1496 2014-04-10 15:59:50

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny, mersic frumos!!! te pupacesc.
Kris nu mai fi nervoasa ca faci riduri!!!! smile asta e lumea,nu vezi k nu mai poti avea baza  in nimic si nimeni????


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#1497 2014-04-10 16:02:48

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Dupa 3 luni si mai era si grasuta??? Apai a fost chiar norocoasa si ea si tu ca ai gasit-o. Si eu as recunoaste imediat pe Gipsy dupa pata maro ce are sub ochiul stang,dar sincer dupa atatea zile cu totul ca imi doresc enorm sa o gasesc sunt constienta ca am sanse infime....
Si eu m-am gandit ca s-a pierdut in fustele unei babe de vreo 20 de ani rotfl2  de ia nici nu are timp de anuntat...
Oana puss  ce mai faceti voi? cu bebica cum e ?

Ultima oara a fost editat de kristinika (2014-04-10 16:04:48)


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1498 2014-04-10 16:24:50

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Kris..suntem...nici nu stiu cum suntem...smile ea este bine,creste,se dezvolta in parametrii si din cate se pare se grabeste sa iasa afara mai devreme decat ar trebui. este pozitionata cu caputul in jos pe canal ....eu in schimb, simt ca cedez psihic acum la sfarsit.trebuie sa stau iar numai la pat,ma doare rau cand merg,nu mai pot face nimic nimic,sunt singurica acasa toata ziua si ma lasa psihicul deoarece dr mi-a spus ca depinde de mine cat mai sta bb  si acum imi este teama sa merg si pina la bucatarie sa imi pun mancare sa mananc.asa o tin de o saptamana de cand am fost la control...incerc sa ma incurajez singurica..mai e putin,dar lumea in loc sa ma incurajeze mai rau ma ataca:acum la sf e cel mai rau...mama saracuta nu mai poate ajunge la mine,deoarece sora si nepotica sunt racite rau si trebuie sa stea cu ele,in plus mai are si serviciul..ea mai era alinarea mea ziua,k seara il am pe sot care imi face toate poftele..dar ziua e crunt....DAR gata,nu ma mai vait. prea mult mi-am dorit aceasta cretulina,indur orice numai sa fie ea bine....smile


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#1499 2014-04-10 16:33:22

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Oana suntem aici pentru tine si spune tot ce simti ..te ajuta sa vorbesti cu noi si sa te descarci...nu e ste usor sa stai cu stresul  asta si cel mai important nu trebuie sa fii singura in aceste momente ....noi suntem aici si iti suntem alaturi  smile eu nu consider ca te vaiti, faci foarte bine ca scrii ceea ce simti si acesta este un mod de aliberare a temerilor si stresului si noi  majoreta  majoreta  majoreta facem galerie pentru mogaldeata ta sa stea la caldurica si sa vina cand trebuie.
Eu iti multumesc ca ai mai intrat pe la noi sa ne dai o raza de speranta, un buna ziua, un sfat(apropo am terminat cura smile si eu si sotul ) .Este foarte important sa ne incurajam una pe cealalta smile
Kris de 20 de ani zici?Uite asa il astepti  curat2   rotfl2)
eleny  da e bine, multumsc lui Dumnezeu ca ma pot odihni la cate am indurat.... par
Ionelush unde te gasesti?Pun absenta si scad nota la purtare lol


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1500 2014-04-10 16:34:47

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Oana, trebuie sa rezisti, gandeste-te la noi, care ne-am dori sa fim in situatia ta, adica cu bebe in burtica. Eu chiar mi-as dori sa stau acasa, m-am saturat de munca, de grija serviciului zi de zi, insa deocamdata nu am niciun motiv sa stau acasa. Ar insemna sa stau fara sa fac nimic, ca un trantor si nu am rabdare sa stau asa.
Gandeste-te ca perioada asta e una care trece si ca te asteapta cea mai mare bucurie.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1501 2014-04-10 16:51:08

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Fetelor ma gandesc mereu la voi si ma rog sa aveti cat mai repede un bb in burtica...stiu prin ce treceti,trei ani am fost in situatia asta si eu...
o sa rezist,trebuie sa rezist. Oricum Dumnezeu este cel care decide,sunt in mainile Lui. El a stiut cand sa imi dea sarcina asta tot El stie cand e timpul sa imi cunosc minunea.
Rozi iti multumesc din suflet..inca mai sper sa ma prinzi la burtici luna asta,asa ca spor la treaba...
habar nu aveti cat conteaza sa pot vorbi cu voi si sa primesc incurajari. va multumesc din suflet! sa va binecuvanteze Doamne Doamne cu un bb cat mai repedeeee!!!!!


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.