homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38-27


#495 2014-03-26 13:39:38

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Neata a 2 oara..smile...

Noi am stabilit deja tot pt. Botez..va fi pe 13.07..si eu imi doream si ceva restrans si la curte numai ca: restrans la noi inseamna intre 30-40 de invitati si 2 in afara de mama nu are cine sa faca pregatiri..
Iar o singura pers pt atatea..mi s-a parut chinuitor..

Jac eu visez la un travaliu de 2 ore,lasa-ma in lumea mea momentan:))..asta daca oi avea voie natural cu candida vietii...
Ma duc sa imi fac baitza smile


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 



#496 2014-03-26 13:59:18

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Ce frumos, fetelor. deja va ganditi la botez big_smile Foarte fain. Si noi vrem ceva intim. Nu avem curte, dar avem prieteni rotfl Nu vrem sa vina multa lume, doar familia si prietenii cei mai apropiati. La cununie la fel. Vom face doar la primarie, ceva intim si atat. Cununia in vara, botezul bineinteles la anul. Desi voi naste in octombrie, nu as face botez in decembrie, ian pentru nimic. Asteptam primavara, sa fie mai caldut si frumos. smile
Asta daca vom ajunge cu bine la final. Iar sunt ingrijorata.....secretia s-a  facut galbena...cred ca sangerez iar usor.....nici nu stiu ce sa fac.... sad


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#497 2014-03-26 14:10:24

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Neata

M-ati piedut chicot Eu o sa va anunt inainte sa nasc, daca incep contractii sau mi se rupe apa smile
N-am intrat ca nu mai aveam putere de minic, am stat ieri ghemuita cu niste dureri groaznice. Momentan ma simt mai ok dar nu a trecut de tot, zilele astea tot am mai avut momente in care parca imi reveneam si apoi iar aveam dureri...asa ca ma astept la orice.   Tin dieta de alimente cu efect de pansament gastric...
Si cum stateam aseara ghemuita bebe mi-a mutat burta din loc ore in sir de-mi era frica sa nu-i fie si lui cumva rau. Dar azi misca normal..

Lil, l-am intrebat pe bebe daca vrea sa vina cand ai zis tu si stramba din nasuc lol

Rona, nu e nevoie neaparat sa ajungi la 40 de saptamani, ar fi foarte bine si 37+. Prietena mea cu gemenasi  i-a nascut la 36+ si sunt foarte bine... Ieri insa la maternitate am vazut cum s-a externat o mama cu gemenasi si cu siguranta erau nascuti aproape de 40+ . Erau mai mari decat  alti bebei care se externau din sarcini singulare.

Dreams, sper ca nu sangerezi sad


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#498 2014-03-26 14:12:15

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Ele pup si aici puss


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 

#499 2014-03-26 14:13:29

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Burtici puss

Eu am refuzat sa vorbesc despre botez pana nu am bebele in brate. chicot L-am avut pe 26 august, intr-o duminica, de ziua ei de nume (Sfintii Mucenici Adrian si Natalia). smile

Blue, si noi am avut nunta in 2010. tongue

Dreams, stai in pat, daca e galbena / sange maro e probabil sange vechi de cand ai sangerat zilele trecute. Daca esti ingrijorata suna medicul.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

 Publicitate


loading...

#500 2014-03-26 14:15:07

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Ann puss

Katey, eu la fel nu ma gandesc la botez inca.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#501 2014-03-26 14:20:28

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

elena, ma bucur ca esti un pic mai bine, sper sa treaca cat mai repede, cred ca e groaznic sad eu ma stiu cu probleme de genul asta si sper sa scap in sarcina

asa si eu, parca nici nu indraznesc sa ma uit la hainutze, dar sa planific botezul forgetit doar ca am ajuns la singura concluzie ca in aceeasi zi cu nunta e cel mai bine... ca de la nunta nu dam inapoi


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#502 2014-03-26 14:24:37

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Multumesc Iulia.
Si acum am asa pofta de bunatati , visez la prajituri si mananc ovaz cu banane lol


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#503 2014-03-26 14:25:28

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Elena, multa putere iti doresc. Sa iti tii bebele in brate cat mai rapid. Multumesc, ca te-ai gandit si la mine, dar nu iti mai fa griji pentru noi. Ne descurcam, tu esti importanta acum. Sa iti treaca durerile si sa vina cele de nastere. puss

Katey, da e galbena/maron asa. In pat stau, de ieri. sad Abia luni am loc la dr....sper sa nu ajungem iar la urgente si sper sa fie sange vechi. Ma gandeam ca s-a scurs tot sangele de duminica pana azi....


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#504 2014-03-26 14:27:08

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Multumesc Dreams. Fiecare sarcina e foarte importanta puss

AM pus o pozica la burtici dar o voi scoate repede big_smile

Ultima oara a fost editat de elena.plahatca (2014-03-26 14:52:59)


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#505 2014-03-26 15:09:47

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Ele, ma bucur ca esti mai bine!!!

Ah si mie mi-e frica sa ma gandesc la botez, dar ma si ia valul f tare si la cati ani am asteptat, sunt asa nerabdatoare sa o am in brate si sa fie totul bine, de nu va pot spune hjarta Ma inec ca tiganu la mal, ca efectiv mai am doar trei luni, dar..nu ma pot abtine chicot

Katey puss

Dreams, stai linistita, e posibil sa se mai elimine din sangele vechi si la mine a fost la fel puss


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#506 2014-03-26 15:16:45

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Blue, multumesc!


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#507 2014-03-26 15:19:48

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Andre lol mi-a placut de tine cu travaliul de 2 ore si eu sper la prima durere, sa si scoat capul, ca daca nu, acolo mor..lol


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#508 2014-03-26 15:29:54

kuky
Sr. member
Inregistrat: 2012-07-03
Mesaje: 1300

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Elena ma bucur tare mult ca ti-ai mai revenit  kram  o sa ai nevoie de putere pentru Iustinel mic  smile

Offline

 

#509 2014-03-26 15:43:41

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Rona draga puss ... daca continui tot asa mai bine iei pastilute ... macar sa vezi daca ajuta pentru ca sunt femei pe care nici pastilele nu le ajuta. par
O sa duci sarcina pana la termen, ai sa vezi ! ...Nu nastem noi pe 30 octombrie dar pe la inceput sau maxim jumatatea lunii  ne vom tine minuniile in brate. rock
Eu nu sunt nervoasa... am schimbari bruste rotfl ... dar cum sunt singura acasa nu prea am pe cine ma descarca si cred ca si de acolo vine rotfl .. ca nu am pe cine ma enerva. rotfl2
Trebuie sa fim optimiste ...inversul nu ne face decat rau noua si bebeilor ... iar ce e scris de Domnul asa o sa fie... cu incredere inainte ca va fi bine .E inevitabil sa nu avem stari de ingrijorare dar ... e bine sa invatam pe zi ce trece cum sa trecem peste ele repede.
Bea ceai de tei .. calmeaza si te ajuta.E rau cu aerul la capul tau.. chiar nu se poate schimba biroul sub nici o forma ?
Aaa , legile din Ro tillfreds  ...fiarar sa fie, am citit ca in iulie iti poti lua concediu medical.. aici in schimb la noi, cele cu FIV de la 3 luni ai dreptul legal de medical. Sunt atatea si atatea  supa  care lipsesc in tara noastra.

Am grija de gandacel hjarta .... va multumesc pentru griji, nu ridic greutate .. doar ce pun in cutii.

Elenus  puss ma bucur ca esti bine hjarta puss
Dreams  puss , stai cuminte in continuare in pat pe partea stanga si cu genunchii indoiti .. ajuta la irigarea uterului , o sa fie bine.
Sonicuu hjarta puss
Noi nu am planificat botez... inca e foarte devreme.Dar tot ceva foarte restrans vrem sa facem... si in Ro , aici in nici un caz.

M-am intins o gramada smile
Ma cam doare in  partea stanga sub coaste ..parca intepaturi .. ma doare, ma lasa ,... ati avut ceva asemanator in sarcina ? sau e doar ceva intestinal ? .. nu stiu daca sa imi fac griji sau nu . va


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#510 2014-03-26 15:49:48

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Mutumesc fetelor!


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#511 2014-03-26 16:16:41

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Bună fetelor,
Nu am timp sa va citesc,  dar sunt cu g?ndul la voi,  sa fiți bine,  sa aveți sarcini ușoare.
Elena,  ?ncă 2 ?n 1? Naștere ușoară!

Eu nu am timp de nimic,  am dormit 2h ?n ultimele 24. Bb at suge nonstop,  eu nu am cantitate suffices,  nu se satura,  nu doarme de foame. Ma stresez,  pl?ng de oftica. Am cedat și i-am dat completare pt ca era nedormit. Deocamdată i-am dat completare doar seara. Pe zi asta doar la s?n,  dar acum sunt goi,  nici la pompa,  nici la m?nă nu mai iese nimic,  deci am lăsat-o pe maica-mea sa stea cu bb,  sa ii dea 60 lp și eu ma duc sa dorm 2h, pt ca ajung nicăieri epuizandu-ma.

C?nd nu pl?ng pt lapte,  pl?ng ca nu se poate ca are muci. C?nd nu are nimic și e ok,  pl?ng ca mor de dragul lui. O pun pe seama crushului de hormoni...

Sentimentele sunt copleșitoare.  Nu credeam ca poate exista at?tea iubire.

Da și uite-ma cum pl?ng iară,  epava emoțională sunt

Ultima oara a fost editat de anorien (2014-03-26 16:19:17)


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#512 2014-03-26 16:25:15

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Ano draga  hjarta  te imbratisez puternic.. ce bine ca o ai pe mami langa tine , cat de mult conteaza, ... e normal sa ai stari asa ... dar  .. vine el si lapticul ... imediat trece perioada asta  kram .
Plangi draga mea... un dus  relaxant si dormi 2h  kram .Va pup  puss  puss


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#513 2014-03-26 16:28:02

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Ano, puss si ai sa tot plangi, crede-ma lol dar de fericire. hjarta  Eu si cand vorbesc de fata mea cu cineva am lacrimi in ochi, efectiv nu ma pot abtine..nici eu nu credeam ca exista o iubire atat de mare, chiar nu se gasesc cuvinte sa o descriu..


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.