homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38-32


#590 2014-03-27 12:03:21

kuky
Sr. member
Inregistrat: 2012-07-03
Mesaje: 1300

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

`Neata fetelor ! puss

Am vazut ca sunteti iar bolnavioare multe dintre voi, insanatosire grabnica va doresc  kram
Blue  goodluck la doctor azi, diseara te asteptam cu noutatile  kram

Offline

 



#591 2014-03-27 12:04:25

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Iulia mie la sanador mi-a dat vreo 30 d poze fara bani...la ce dr te duci?
K sa fii sigura intreaba..spre exemplu dr la care am fost eu nu lucra cu filmulet..


Neata fete,
Acum deschisei ochisorii..
Blue mai am un pic si imi tin copilul in brate..uneori stau si ma intreb daca e adevarat;daca o sa ma descurc..si nu imi vine a crede cat de repede a trecut timpul..


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 

#592 2014-03-27 12:08:22

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Fetelor, m-am intorts cu vesti bune. lol Nu mai puteam de durere....ma luase tot capul. Mi s-a facut frica sa nu fac vre-o miscare gresita de durere, sau cine stie sa ma incordez si sa patesc altele. Asa ca am fugit la dentist. Nu era dentista mea, dar era o alta la fel de draguta, care cand a auzit ca sunt in trim 1, m-a bagat in fata, m-a curatat....pe viu...a durut....dar macar acum a trecut. Nu ma mai doare nimic. big_smile Acum o sa imi lucreze dentista mea, poate se plictisea. Ca mai am o masea la care se chinuie de 1 luna sa omoare nervul si el nimic...nu vrea si pace. rotfl2


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#593 2014-03-27 12:10:34

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Kuky, Andre puss
Multumesc fetelor, sper sa nu se transforme pasarica in putulica azi rotfl2

Andre hjarta Te vei descurca cu siguranta! Trece repede timpul, nici mie nu-mi vine sa cred, cand am intrat eu aici tu erai parca in 25-26 s si ma gandeam si eu, cand voi ajunge acolo si uite ca am ajuns deja la 25+ si tu la 35+ chicot Pe moment nu ne dam seama. Iti urez sa vina cu bine bebe si usor!


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#594 2014-03-27 12:10:54

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

kuky par

ann puss merg la dr magda petrache, e prima oara, sper sa fie ok. ma multumesc si cu pozici, dar filmulet ar fi super


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#595 2014-03-27 12:16:12

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Iulia intreaba..eu am fost la dr mihailescu si el nu lucra cu filmulet..
Blue pe de-o parte stiu ca o sa ma descurc Ca doar nu ne-am nascut invatati..dar na ganduri de gravida care sta acasaa cum imi zice sotzul rotfl.
Una peste alta am reusit sa o enervez p mama ca vreau sa plec la tara si ea nu vrea...si nu intelege ca dr nu de nebuna mi-a dat voie..dar na..greu cu oamenii care nu pricep k nu toate lucrurile tre sa iasa cum vor ei.


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 

#596 2014-03-27 12:31:21

kuky
Sr. member
Inregistrat: 2012-07-03
Mesaje: 1300

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Dreams ma bucur ca ai rezolvat problema cu maselele
Blue au mai fost cazuri cand intre timp s-a mai schimbat sexul copilului lol   wink
Asa sunt mamele Andre, mai grijulii  smile

Offline

 

#597 2014-03-27 12:39:28

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Iulia,  bafta la morfo.

Pup  restul fetelor.

Emi, i-am dat completare doua 3 h continuu de s?n hmm mmi-era mila ca tot foame ii e.

Elena,  cum ești?


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#598 2014-03-27 12:49:20

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

lol Ann, cred ca e normal sa simti asa, eu deocamdata ma simt viteaza, mai am 3 luni lol destul, dar cand o sa ajung la varsta sarcinii tale, cred ca ma apuca paranoia.
Neah, ai grija la faza cu nascutul invatat, ca intr-o discutie recenta, am aflat ca daca nu te nasti cu abilitatile astea..mai nasol, degeaba incerci rotfl2
Eu am incredere ca va fi totul bine, greu, dar bine.
Mergi la tara, daca dr a zis ca e bine, de ce sa se supere mama ta?


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#599 2014-03-27 12:57:08

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Neata!

Ce senzatii am acum dumbom ma trezesc dimineata si ma intreb "Oare azi e ZIUA"?   si dupa aia imi raspund singura "Neeh"   Teoretic insa sansele ar creste cu fiecare zi.

Scar, imi pare rau de raceala. Bea ceai, ia oscilo, nu o lasa asa.

La mine a racit sotul si mi-e tare frica sa nu iau si eu de la el, asta imi lipsea acum.

Iulia, morfologia de trm 2 se face pe burtica. Dar eu m-am defrisat si bine am facut ca mi-a facut si intravaginal la sfarsit ca sa masoare colul... ca in sarcina trecuta am avut probleme cu el, se deschidea si am pierdut dopul la 13 si 21 de saptamani.

Blue, succes la eco hjarta

Dreams , ma bucur ca te-a rezolvat stomatologul. Eu am facut carii pe toate partile, dupa aia o sa fie nevoie sa lucreze serios acolo.

Ann kram ne descurcam noi cu bebe.

Ano, sunt bine, multumesc! Stau si numar zilele lol  Tu ce mai faci ? puss


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#600 2014-03-27 12:58:14

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Ano par multumesc! Pup si eu pe bebe Victor mancaciosu' hjarta tu cum te refaci?

Ele puss asa m-am gandit si eu, ca daca masoara colul tre sa ma aranjez, asa l-a masurat si la eco de 17 sapt

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2014-03-27 12:59:40)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#601 2014-03-27 13:06:26

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Iulia, eu pentru orice eventualitate m-as aranja... eu am facut multe eco in sarcina si m-am defrisat la toate..tot asa, pentru orice eventualitate lol  Apoi veneam acasa si-i ziceam sotului ca m-am facut frumoasa degeaba, ca dr nici nu a vrut sa se uite.   Abia saptamana trecuta s-a uitat.. si data viitoare m-a anuntat ca iar o sa imi verifice colul..manual. Brr


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#602 2014-03-27 13:13:05

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Ano pupici, ce face bebe Victor?

Ele, multumesc!

Si eu ma defrisez de fiecare data, dar nu ma scapa fara sa mi-o expun pe acolo lol I-am zis ca m-am plictisit si o sa refuz sa ma mai dezbrac intr-o zi lol
Pe voi va deranjeaza cand va face control intravaginal? Ca pe mine in ultima vreme ma cam ustura. Nu ma doare cand verifica colul, doar cand baga degetele, la intrare in vagin simt usturime..ce aiurea suna asta lol


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#603 2014-03-27 13:15:12

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Buna fetelor, sunt in oauza si va scriu putin.
Stiti ce.am observat? Cand sunt libera e o liniste aici si cand sunt mega aglomerata pierd toata distractia rotfl
Blue, trebuie sa isi fi pastrat pasarica, ar fi  culmea sa aiba cuculet rotfl
Legat de defrisare, mai bine fa.te Iulia, nu stii niciodata ce ii trece dr prin cap. Eu mereu m.am facut dar n.a vrut sa se uite la mine big_smile  mai bine asa, sa nu se mai uite toata ziua.
Bafta la eco Blue   puss
Si tie la morfo Iulia puss
Ann, ce putin mai ai, mi.a ramas i  minte travaliul de 2 ore, ce fericire ar fi lol


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#604 2014-03-27 13:16:33

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Blue, dar de ce te verifica de fiecare data?  Pe mine nu m-a vazut pe masa timp de 27 de saptamani.
Apropo de asta, o sa-i zic doctorului data viitoare de ce doare in halul ala controlul colului, ca baga manusa aia nelubrifiata si simt ca ma arde la vulva si apoi sunt iritata.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#605 2014-03-27 13:27:12

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Bb e bine,  papa și somn.  Eu sunt anchilozata de at?ta stat ?n pat,  tintuita de alăptat. Operația mai doar la ridicat din pat și n nițel la mers.
?n schimb am dureri f mai de spate,  umeri,  de la statul ?n fund și alăptat ore ?n șir și amorțit. Merg cocosata lol

O sa pun dincolo la subiect o pozica.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#606 2014-03-27 13:29:07

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Oi fi eu mai sadica..dar eu chiar ma simt bine cand ma controleaza ..pacat ca e doctora rotfl
Blue..pai se supara ca e vb de 200 km si ca ma apuca nasterea..in fine..e genu de om care tre sa iasa cum vrea ea..
Lil da...eu visez la un travaliu de maxim 2 ore si la un bb cuminte care sa nu stie sa planga si sa doarma de la 22 la 7..dar ignorati-ma ca inca traiesc in lumea mea rotfl2
Ele cum mai e stomacul?


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 

#607 2014-03-27 13:34:50

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Pai Ele, eu am avut probleme cu colul, la 14 sapt era putin deschis si a tot verificat si daca ii spun ca ma mai doare burta, imediat verifica, plus eco din primul trim, care mi le facea intravaginale. Azi cred ca scap, dar tot bag defrisarea big_smile
Sa inteleg ca dupa sapt 27 se fac iar controale pe masa? Cum naiba sa mai stau cracanata pe acolo? Ca ultima data ma simteam ca mingea, a fost o adevarata placere rotfl

Lil, multum pt ce ai spus dincolo lol Eee nici nu-ti imaginezi ce sexi sunt unele pozitii, stai ca ajungi imediat si tu acolo chicot Am fost acum 2 zile sa luam o sticla de lapte si mi-a pus al meu, sticla, la picioare in masina si cand sa ma aplec dupa ea, constat ca nu ajung, ca se sprijinea burta in scaunul masinii, eu fiind cracita toata rotfl2 Si al meu: lasa ca o iau eu! M-am uitat urat la el si am urlat: Da ce? Eu sunt handicapata sa nu pot? rotfl Si uite asa m-am zbatut ca goangele alea ametite, dar am reusit rotfl


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#608 2014-03-27 13:46:18

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

lil puss

pe mine de 3 ori m-a controlat pe masa pana acum si vai de la manusa aia, exact cum zici tu elena, am impresia ca mi se iau 3 randuri de piele pana ajunge unde trebuie, pft! si cand o aud ca dureaza putin.. apai putin e inauntru dar pana intra.. bleah! iar fierataiele alea, nu mai zic.. dar are mana usoara, ca am nimerit si la altii care zici ca aveau mainile de lemn


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.