homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

O posibila sarcina?


#1 2014-03-31 09:42:13

Diana Gavril
Membru
Inregistrat: 2014-03-31
Mesaje: 1

O posibila sarcina?

Buna ziua, am o mare nelamurie, am avut contect sexual cu iubitul meu fix inainte de menstruatie cu o zi. Mentionez ca prezervativul s-a rupt pe parcursul contactului si nu a observat, iar la sfarsitul contactului nu a ejaculat in interior pentru ca a verificat inainte. Eu am un ciclu teoretic regulat de 28-30 cateodata mai devreme cu 2 zile, iar cateodata mai tarziu cu 2 zile. A doua zi am mers la farmacie sa imi cumpar pastila de a doua zi, iar pe drum am simtit ca mi-a venit menstruatia. Am mers la toaleta si intradevar a venit, si nu am luat pastila. Menstruatia m-a tinut 6-7 zile...de obicei ma tine cam 5-6 zile si niciodata 7. Cantitativ si la culoar a fost la fel. In schimb acuma in prima saptamana dupa mestruatie am o pofta de mancare putin crescuta. Sanii sunt parca putin mariti, dar nu sunt durerosi sau sensibili si ma simt putin obosita pe parcusul zilei.

Si intrebarea vine acuma. Sunt sanse sa fie o posibila sarcina? Si totusi daca menstruatia a venit ?

Mentionez ca nu mai iau anticonceptionale de un an.



Multumesc Anticipat !

Ultima oara a fost editat de Diana Gavril (2014-03-31 09:49:50)

Offline

 



#2 2014-03-31 11:02:52

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: O posibila sarcina?

nu e absolut nicio sansa, stai linistita


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#3 2014-07-30 17:44:17

scyphozoa
New member
Inregistrat: 2012-08-03
Mesaje: 79

Re: O posibila sarcina?

Buna, as mai dori o parere in legatura cu o problema... In ziua a 7=a de pauza am inceput sa iau oxacilina la 6 ore, timp de 3 zile, si am inceput folia de yasmin din a 8 -a zi, cum incepeam normal, insa am avut contact in a 5-a zi de yasmin... Am fost sa iau escapelle, insa farmacista a refuzat sa imi dea pentru ca sunt deja plina de hormoni si e periculos...Va rog foarte mult sa-mi spuneti daca e grav, astept sa mi vina menstruatia peste o sapt si o zi....

Offline

 

#4 2014-07-30 17:45:48

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: O posibila sarcina?

un mic risc exista, acum nu ai ce face decat sa astepti...

Offline

 

#5 2014-08-15 14:13:34

alila
New member
Inregistrat: 2013-03-15
Mesaje: 85

Re: O posibila sarcina?

am luat AC aproape 2 ani de zile, dupa ce m'am lasat mi'a venit 3 luni la 25 zile, iar in a 4a luna a venit la 33 zile...in acea luna am avut contact neprotejat, am fost mega panicata daca sunt sau nu insarcinata, dar dupa cum am zis venise la 33 zile...am facut totusi un test de sarcina dupa ce s'a terminat sangerarea, a iesit negativ
luna asta, sunt in ziua 31 si tot nu mi'a venit...intrebarea este: putea sa fie un fals negativ? sau doar se regleaza de la AC? cesafac (precizez ca de atunci nu am mai avut niciun fel de contact)

Ultima oara a fost editat de alila (2014-08-15 14:18:37)


madness is genius albert

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2014-08-15 14:51:35

alila
New member
Inregistrat: 2013-03-15
Mesaje: 85

Re: O posibila sarcina?

testul de atunci il facusem la 26 de zile dupa contact, imediat dupa ce mi se terminase sangerarea...in fine, mai astept 2 zile,sper sa fie ok
multumesc


madness is genius albert

Offline

 

#7 2014-08-17 20:10:37

alila
New member
Inregistrat: 2013-03-15
Mesaje: 85

Re: O posibila sarcina?

am facut testul, e negativ, sunt in ziua 33 si tot nu apare...se poate deregla chiar atat de mult?


madness is genius albert

Offline

 

#8 2014-10-10 13:33:21

alila
New member
Inregistrat: 2013-03-15
Mesaje: 85

Re: O posibila sarcina?

din nou revin cu tulburari, mi-a aparut in august pana la urma, pe 18, apoi am avut in sep pe 9, iar acuma teoretic trebuia sa am, insa am avut doar scurgeri maro, putine, luni si marti, miercuri si joi fff putin.. e normal sa fie fara sangerare? se mai intampla? crampele au fost ca intotdeauna prezente, dar nu am sangerat deloc...

precizez ca nu mai iau AC din aprilie, pe 24 iunie a fost ultimul contact...a fost neprotejat,dar nu a ejaculat in mine si oricum am facut 2 teste, unul in iulie si unul in august, ambele negative...

e doar o dereglare de hormoni? ce as putea face?...

Ultima oara a fost editat de alila (2014-10-10 13:37:03)


madness is genius albert

Offline

 

#9 2014-11-04 18:30:46

RalucaElena20
New member
Inregistrat: 2014-11-04
Mesaje: 48

Re: O posibila sarcina?

Buna! Am 21 de ani si pana acum 3 luni am folosit anticonceptionale DIANE 35 ca metoda primara pentru tratarea acneei cu care ma lupt de ceva timp. De cand le-am terminat nu am tinut contul ciclurilor menstruale daca au fost regulate. Luna trecuta , mai precis in octombrie menstruatia a debutat pe data de 19. A durat 3 zile cu flux continuu iar in a4-a doar scurgeri. Pe data de 28 si 29 ( adica in a9a si a10a zi a ciclului menstrual) am avut cate un contact sexual cu finalizare inauntru. Ce sanse am sa raman insarcinata? Au fost primele contacte cu ejaculare inauntru de la oprirea anticonceptionalelor. Astazi am facut un test iar rezultatul a fost negativ..nici nu-i de mirare tinand cont ca a trecut doar o saptamana de la contacte. Insa imi doresc foarte mult sa vad 2 liniute big_smile ce sanse am? multumesc !

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.