homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce e aia infectie cu sarccharomyces?


#1 2014-04-14 19:37:54

ochi de stele
Full member
Inregistrat: 2012-06-16
Mesaje: 131

ce e aia infectie cu sarccharomyces?

Va rog sa ma lamuriti fetelor. Stie cineva ce mai inseamna si aceasta? M am luptat cu candidoza si a trecut. Am ramas cu o flora cam dereglata,dar lucram la inbunatatirea ei. Am primit azi rezultatul la ultima analiza de secretie si scrie ca e prezenta aceasta ciuperca. Eu nu am mai auzit de ea. Luna trecuta analiza a iesit ok, iar acum.... Asta! Va rog sa imi spuneti daca e grav si de la ce sa fi facut... Abia pe 28 ajung la ginecolog. Multumesc.

Offline

 



#2 2014-04-14 20:30:57

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: ce e aia infectie cu sarccharomyces?

uite aici o sursa. zice ca e specifica celor cu boli de colon sau boala chrone, sunt vreo 3 forme http://en.wikipedia.org/wiki/Saccharomyces_cerevisiae, prima data aud si eu de ciuperca aceasta, ca asa zice ca-i fung. o antifungigrama nu ai atasata rezultatului? ca fiind noua la tine poate se combate repede. eu zic sa suni doctorul sa vezi daca nu poti incepe ceva tratament. sanatate

http://www.synevo.ro/cultura-si-identif … -dupa-caz/

Ultima oara a fost editat de just_me29 (2014-04-14 20:34:50)


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#3 2014-04-14 21:12:33

ochi de stele
Full member
Inregistrat: 2012-06-16
Mesaje: 131

Re: ce e aia infectie cu sarccharomyces?

Am si la ce e sensibil..... Of. De unde a mai aparut si asta?

Offline

 

#4 2014-04-14 21:19:45

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: ce e aia infectie cu sarccharomyces?

ai recoltat la un laborator sigur? eu cand eram intr-o pana financiara si trebuia sa fac papanicolau am recoltat la o policlinica studenteasca si m-am trezit cu stafilococ auriu rezistent la metilicin, forma care exista doar in spitale nu pe toate gardurile cum au incercat ei sa se disculpe...am tras rau cu ea, tratament puternic cu vancomicina de am crezut ca ma curat eu inaintea stafilococului. dar a trecut si altu nu mi-a mai iesit la analize. incepe repede o schema de tratament si o sa fie totul bine.

Ultima oara a fost editat de just_me29 (2014-04-14 21:20:04)


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#5 2014-04-14 23:03:38

ochi de stele
Full member
Inregistrat: 2012-06-16
Mesaje: 131

Re: ce e aia infectie cu sarccharomyces?

Pana acum mi-am facut analizele la providenta, dar asta au facut-o cei de la clinica sante pt ca acolo mi-a tris doctorita amalizele pt claydia si micoplama ca la provienta nu fac. Si tot odata cu ele  mi-a recoltat si pt o noua analiza de secretie sa vada cum mai e flora, daca epe drumul bun. Si surPriza... A aparut ciudatenia asta care o face o femeie din 100. Nu cred in analiza lor, o sa repet analiza dupa paste si miercuri o sa vb la tel cu medicul sa vad ce parere are. Daca e cineva care a avut sa imi zica si mie ce simptome a avut. Si tu just-me, chiar ai avut stafilococul ala? Sau ti-au gresit analiza?

Ultima oara a fost editat de ochi de stele (2014-04-14 23:05:17)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2014-04-15 12:02:28

ochi de stele
Full member
Inregistrat: 2012-06-16
Mesaje: 131

Re: ce e aia infectie cu sarccharomyces?

Nu mai este nimeni care a auzit de asa ceva?

Offline

 

#7 2014-04-15 18:29:50

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: ce e aia infectie cu sarccharomyces?

da, chiar am avut stafilococul. luat cel mai sigur de pe instrumentar, masa sau sfantu stie, dar doar la ei fusesem in spital. a iesit si la alt laborator, deci clar ca a fost


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#8 2014-04-15 21:14:22

ochi de stele
Full member
Inregistrat: 2012-06-16
Mesaje: 131

Re: ce e aia infectie cu sarccharomyces?

Si mie mi-a preluat din spital de data asta ca acolo era de garda medicul meu... Sper sa nu fie de pe instrumentele din spial ci sa se fi facut o greseala la laborator. Nu vreau sa lupt cu ciuperca asta....... Am luptat 6 luni cu candidoza si s-u dus 700 ron si flora inca nu si-a revenit. Sunt studenta nu-mi permite buzunarul..

Offline

 

#9 2014-04-15 23:01:37

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: ce e aia infectie cu sarccharomyces?

chiar daca se dovedeste ca ai acum nu dispera. daca iei taurul de coarne si faci tratamentul corect trece si nu reapare. legat de candida nu stiu ce sa-ti spun ca eu nu am avut parte decat de doua episoade. dar am grija la igiena, dupa fiecare scaun spalat cu apa calda si sapun (in caz extrem cand nu sunt acasa hartie igienica cu musetel de la DM), consum iaurt, beau multa apa si nu-mi retin nevoia de a urina, folosesc doar lenjerie de bumbac model clasic, vara nu port pantaloni stramti sa nu stau umeda de la transpiratie, nu prea consum dulciuri si fainoase. la fiecare tura de antibiotic iau concomitent si nistatina si multe iaurturi. sanatate


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.