homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sarcina in timpul spottingului?


#1 2014-04-16 01:12:05

dada87
Membru
Inregistrat: 2014-04-16
Mesaje: 2

Sarcina in timpul spottingului?

Dupa ce am luat Postinor 2 sangerarea mi`a aparut exact in ziua cand trebuia sa vina, insa dupa 4 zile normale, au continuat picaturi...sunt in a 11 a zi de cand mi`a aparut sangerarea si a 7 a de picaturi si am facut neprotejat cu sotul meu. Exista vreun risc sa raman insarcinata in timpul spotting-ului de dupa Postinor? Exista ovulatie si in timpul sangerarilor? Daca da..ce as putea sa fac...Astept un raspuns va rog...Avem un baietel de 3 ani si jumatate si nu ne mai dorim inca un copil deocamdata

Offline

 



#2 2014-04-16 08:46:07

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Sarcina in timpul spottingului?

ce nu inteleg eu e cind a fost ultima menstra normala inainte de Postinor si care e durata ciclului tau menstrual.
Pun intrebarile astea intrucit nu inteleg dupa ce criterii ai stabilit tu cind trebuia sa apara singerarea de dupa Postinor. Daca aceasta a aparut in ziua in care asteptai in mod obisnuit menstruatia, la 11 zile de la aparitia ei erai in perioada fertila cel mai probabil.
Daca nu va mai doriti copii acum, de ce nu folositi o metoda eficienta de contraceptie? de tipul contraceptivelor orale sau a steriletului.....


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2014-04-16 10:08:17

dada87
Membru
Inregistrat: 2014-04-16
Mesaje: 2

Re: Sarcina in timpul spottingului?

Ultima mentruatie inainte de Postinor am avut-o pe 8 martie, iar dupa postinor pe 4 aprilie. Am luat anticonceptionale pana in ianuarie, le-am intrerupt pt 3 luni, dar...s-a intamplat asa...si spuneti ca exista risc pt contactul de ieri -15 aprilie - chiar daca mai sangeram? Deja sunt ingrijorata...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.