homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Menstruatie intarziata!


#1 2014-04-16 09:18:40

Kitty_Cry
New member
Inregistrat: 2006-09-29
Mesaje: 73

menstruatie intarziata!

Buna dimineata tuturor!apelez la voi dragelor,in speranta ca voi gasi minti mai limpezi decat a mea in momentul.de fata.de 6 zile aatept sa imi vina menstrutia....si nimic...eu si sotul ne protejam doar in baza calendarului si n.a ejaculat niciodata in mine.ultima menstruatie normala zic eu,am avut.o pe 12 martie pana in 17.folosesc o apliicatie android in baza careia ma las pt atunci knd uit ceva:)perioada fertila a fost 23_29 mart ovulatie 27.am avut contacte pe 23( a fost doar asa...de forma),pe 30 si 31.imi cer scuze ca dau atatea detalii,dar vreau sa ma intelegeti mai bine.in momentul de fata,nu am cine stie ce simptome...Am dureri usoare de ovare,sanii nu prezinta nici o modificare notabila,am dureri foarte mari de cap,migrene pot zice,cu localizare in ceafa si tensiune mare intraoculara,durerea nu cedeaza cu analgezice.nu greturi,pofte,miros modificat.eu am de multa vreme probleme cu rinichii si periodic ,in crize urinez mai des,deci nu stiu daca sa asociez asta unei sarcini.oboseala este la cote maxime,dar eu asa sunt de cativa ani(n.am mai dormit mai mult de 5 ore p noapte de mult timp).am vb cu sotul meu si nu vrea sa fac un test inca,a zis sa qsteptam pana dupa sarbatoori.dar eu nu mai pot sta.cu incertitudinea asta,stau in stres continuu,tot sper k poate apare menstruatia.nu prezint nici un fel de secretii,vaginul este mai mult decat uscat,pozitia cervixylui este sus,consistenta moale spre tare...sper ca ma fac inteleasa. Nu stiu ce sa mai cred,ar putea fi o sarcina sau pot spera ca mai apare menstruatia? Ce credeti? Va rog mult,astept niste pareri de la voi,daca binevoiti sa mi le oferiti,si imi cer scuze ca am scris romane.va multumesc anticipat.o zi cat mai frumoasa tuturor.


Mi.am adus aminte ceva,in data de 26 martie am avut timp d o zi,spotting cu mici chegulete,atunci n.am dat inportanta,stiu ca inainte de ovulatie se pot produce astfel de scurgeri si ar semnifica desprinderea ovulului...ovulatie am avut cu siguranta,se manifesta la fel de fiecare data...asadar...daca ar fi vorba despre o sarcina,conceptia ar fi avut loc in acele 2 zile de contact(30_31)?...ma bazam ca sunt sigure...nu stiu...v.am stresat...imi pare rau...isi poate exprima cineva o parere,va rog frumos?

Ultima oara a fost editat de Kitty_Cry (2014-04-16 12:48:55)


Invata sa poti sa rabzi cu adevarat,caci chiar esti puternic...si atunci chiar inseamna ca esti cineva!!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.