homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31-5


#77 2014-04-18 04:10:02

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Hello

Pai nu e cu bani Adina.eu am inteles altceva..ca e un card cadou..cu valoare..si cumperi de pe el...dar nu vede copilul banii fizic smile

Rares are un regres cred cu trezitul noaptea..acum iar s-a trezit si a supt...a inceput sa tuseasca si s-a si inecat cu laptele..of.. eu m-am trezit de tot ca voiam la baie si pana a adormit de tot...ahh si cand m-am dus a aparut in urma mea: mama, unde e şoseta? rotfl2 cred ca visa, ca sosete avea, nu erau scoase..l-am pus in pat si iar da-i supt pana la adormire completa lol

Maine dupa serviciu hop tzop la constanta
Abia astept sa mananc bun(orice lol )


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 



#78 2014-04-18 08:59:46

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

neata mamici wave


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#79 2014-04-18 09:02:56

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

neatza


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#80 2014-04-18 09:26:25

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata

Noi stam acasa azi. Mergem ka cumparaturi, biserica,


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#81 2014-04-18 09:29:01

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

neata


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2014-04-18 09:33:27

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata,

Diriiiii ce ma bucur ca ai aparut pe aici!! puss Off ce greu merge cu adoptia sad hai ca poate nu mai aveti mult de asteptat, macar ati avansat pe lista..

Eu la birou azi, fara chef.. macar e zi scurta...

o zi frumoasa tuturor!


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#83 2014-04-18 09:54:40

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

neatza

dirida, deci clar adoptie, am citit acum la cris...multa bafta sa aveti, daca sunteti pe 11 poate de sarbatorile de craciun aveti un suflet cu voi...sa ne tii la curent...nu mai stiu sunteti in tara sau in afara?

cmim ce bine, noi diseara o sa ajungem sa ne dam pe sub masa....aveti idee cu impartasitul, daca o duc maine dimineata mi-o impartaseste, o sa intreb si diseara , dar parca am asa un ghimpe ca nu stiu sigur, sper sa o impartaseasca, daca ajungema in seara asta la mine, o impartaseam dimineata, dar cum plecam maine nu ajungem in timp util.

in seara asta incerc o noua reteta de cozonac, sper sa si iasa smile .

janis , eu am inteles si stiu ce e, dar nu e aceelasi lucru, ca atunci cand primeste un cadou, in punguta sau ambalat , o sa vezi tu peste 1 an la rares smile ... copilul stie ca e ziua lui, primeste felicitari, tort, si cadou, nu stiu, eu sunt clar pt cadou...asa ma duc cu el la magazin si incep,,stii asta e de la X, asta e de la Y,, ...da cand va fi adolescent e altceva se va bucura altfel de card, isi va lua ce isi doreste, dar acum eu clar nu-i vad rostul....sunt multi parintii care zic,, pai daca nu-i vin hainutele, ce fac,, dar poti luat carti si jucarii si jocuri si acolo nu ai cum sa dai gres.

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2014-04-18 09:55:18)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#84 2014-04-18 10:02:22

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Adina si eu clar sunt pt cadou pt copilasi, e superb momentul cand despacheteaza cadoul si e asa curios sa vada ce a primit, daca vede un card nici nu intelege bietul copil ce e aia.. Eu nu mi-as dori sa primeasca copilul meu un card pt cumparaturi, mai degraba o jucarie oricat de mica si ieftina, dar sa fie ceva acolo specific varstei..

e in tara noastra minunata diri...de aceea merge asa "bine" procedura de adoptie.. forgetit

Ultima oara a fost editat de cris8 (2014-04-18 10:03:38)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#85 2014-04-18 10:13:51

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata

Da..asa e...se bucura. Eu am luat mereu jucarii la aniversari..dar si hainute...vecinica blonda la 2 ani se bucura la bluzite mai ceva ca mine lol


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#86 2014-04-18 10:18:02

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

si eu sunt tot pentru cadou , sunt atat de incantati ca este ziua lor, iar un card sigur il va arunca, nici nu cred ca l-ar privi
Dami imi spune in fiecare zi ca de ziua lui va face o petrecere mare cu tort si va sufla in lumanari,maine am emotii pentru el, i-am explicat ca este ziua Clarei, dar stiu ca va fi dezamagit ca nu este ziua lui si cadourile nu sunt pentru el si le va vrea pe toate ,maine mergem sa ii luam cadou Clarei si sa ii iau si lui ceva,sper sa gasesc ceva interesant pentru el si sa uite de cadourle ei
eu am terminat la un job ma duc sa la prajituriiiiiiiiiiiiiiiiiiiii


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#87 2014-04-18 10:34:13

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

'neata wave

omu' meu nu vrea nimic de mancare specific, mi-a zis sa fac o praji anume care mie imi place tare si tocmai de-aia am evitat mult timp s-o fac big_smile ( nu stiu cat as putea manca daca scap la ea tongue ). am cerere pentru ciorba de legume pentru azi tongue

pe mine ma asteapta o migrena cred, simt ca-mi da tarcoale sad

Offline

 

#88 2014-04-18 10:36:27

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata!

Noi suntem amandoi acasa azi da' copilul l-am dus la cresa.  rotfl 
N-o duceam dar v-am zis ca vine un preot sa ii impartaseasca. Si fiindca tot ne-am trezit cu noaptea in cap, am profitat si am mers la cumparaturi inainte sa inceapa aglomeratia. Anul trecut a fost asa aiurea, inghesuiala, nu erau locuri de parcare, noi cu Natalia de 10 luni in brate...

Janis, anul trecut in Vinerea Mare ati fost la Tgv. big_smile

Fug sa fac bagaje ca maine mergem la Sibiu. Nici nu stiu ce haine sa-i iau Nataliei cu vremea asta. sad Cum o imbrac eu duminica in rochita daca ploua?! sad


Deci eu daca mai vad o singura poze de-aia cu "Lasa mielul sa zburde" sau "Mielul e si el copilul cuiva" mor. N-am nimic cu cei care militeaza pt. drepturile animalelor (sau cu vegetarienii) dar in restul anului de ce nu zice nimeni sa lasam puii, viteii si alte animale sa moara de batranete?  Numai de Pasti si de Craciun se umple facebook-ul de lozinci de genul. spranceana

Ultima oara a fost editat de Katey (2014-04-18 10:55:52)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#89 2014-04-18 11:05:32

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Katey a scris:

Neata!

Deci eu daca mai vad o singura poze de-aia cu "Lasa mielul sa zburde" sau "Mielul e si el copilul cuiva" mor. N-am nimic cu cei care militeaza pt. drepturile animalelor (sau cu vegetarienii) dar in restul anului de ce nu zice nimeni sa lasam puii, viteii si alte animale sa moara de batranete?  Numai de Pasti si de Craciun se umple facebook-ul de lozinci de genul. spranceana

uite de aia nu am eu facebook lol
ce aberant...eu zic sa nu mai mancam carne deloc niciodata, sa fim cu totii vegetarieni rotfl

Ultima oara a fost editat de cris8 (2014-04-18 11:05:56)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#90 2014-04-18 11:24:11

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

da katey si eu am vazut, ba am citit si o postare si mai mai sa plang aici in birou , ca si la noi daca ar veni niste uriasii si ne-ar manca copii cum ar fi, asa si oaia cu mielul ei...offf greu, eu una am zis ca nu mananc carne , dar nu din aceste considerente, ci pur si simplu ca nu-mi place , nu-i suport mirosul...probabil daca as fi vegetariana as privi si eu la fel problema....dar cum nu sunt big_smile ...adica nu ma intelegi gresit, nu imi e indiferent, mie mila de bietele animale, dar mie mila mereu, si de pui, si de porci, si vitei, etc, dar totodata si carnea lor e buna smile ...intelegeti voi sunt undeva la mijloc:d..
gata cumparaturile katey?
de luat ia-i haine groase de iarna, eu ieri i-am dat geaca de iarna pe ea, dupa ce renuntasem la ea...rochita i-o dai la Inaltare smile (poate atunci va fi mai cald).

cris si din ce oras e dirida, stiu ca e o intrega tevatura pe adoptie, eu o vad asa : stiu ca oamenii trebuie verificati si rasverificati, ca doar nu-i dai o haina, ii dai un suflet, dar pentru asta ar trebui umblat la sistem, angajati mai multi oamenii(chiar daca ar creste costurile cu ei, ar scadea in partea cealalta: costurile cu copii institutionalizati), care sa faca treaba mai repede, stiu ca dureaza pana mama si al nu stiucatelea neam isi da acordul, pai mers rapid la ei, si intrebat, semnat si gata, daca asteptam prin posta, sau alt mijloc(nu stiu zic, dar banui ca asa e) se face copilul mare si nu-l mai vrea familia...eu una cred ca e strigator la cer, sa existe atatea cereri(oameni dornici sa ia un suflet care nu e sange din sangele lor, care isi asuma un risc cu privire la genetica&co) si totusi orfelinatele pline...

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2014-04-18 11:25:15)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#91 2014-04-18 11:31:07

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Katey esti sigura? Pastele a fost dupa 1 mai atunci si era caaaald de tricou

Apropo am o colega aici care vine zilnic din tgv....cu maxi taxi sad

Si eu am aceeasi parere despre pozele alea..postati frate zilnic daca vreti despre orice..v-ati gasit acum
Si mie imi e mila dar avem canini deci suntem si carnivori..suntem facuti sa mancam carne si DD de-asta a facut lantul trofic cum l-a facut...


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#92 2014-04-18 11:34:00

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata, fete. A adormit la aproape 01. Am pus ceasul si i-am dat prin somn  Nici nu s-a trezit. Si biberonul l-a luat (in biberon mulg un pic de lapte si pun Colief pentru colici ca altfel nu ia). Si pe mine ma scot din sarite lozincile cu mieii. Mie imi place maxim carnea de miel lol dar fara usturoi nu are farmec. Si usturoi nu mananc acum.
E frumos afara.
Cred ca nu ia in greutate si ca adoarme des la san. Uof.
Va pup.


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 

#93 2014-04-18 11:36:38

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

adina, prefer sa nu spun din ce oras e ca poate nu vrea sa scrie, daca intra iti spune ea, dar oricum nu e din Bucuresti.
Sa stii ca oamenii din sistem nu au interes sa fie copiii adoptati, pt ca se gandesc ca isi pierd locurile de munca. Trist, dar adevarat. Fac cam tot ce pot sa ingreuneze acest proces, desi oricum legea tampita il ingreuneaza. E revoltator, dar ce sa zic.. asta e..
Si in general trebuie sa dai mari spagi ca sa adopti mai repede, iar diri a zis clar ca nu face asta, pt ca nu e de vanzare sufletul unui copil. Si o respect enorm pt aceasta decizie.


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#94 2014-04-18 11:50:37

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Finii soacrei au adoptat frati..fetita si baiat. Au asteptat cam 1,5-2 ani..in Cta. I-au fost alesi copii dupa profilele lor psihologice...nu e imposibil.


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#95 2014-04-18 12:32:09

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Nu e imposibil, dar e f greu. Si depinde cat te tin nervii sa astepti cu anii, si sa te duci anual sa iti obtii din nou atestatul de parinte adoptator, cu tot ce presupune. Diri a intrat in al treilea an de asteptare si inca nu stie daca anul asta se va rezolva..


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.