homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95-6


#96 2014-04-24 10:58:59

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

neata la amiaza
alexandra, imi pare rau de test sad daca nu e acum, e luna urmatoare smile
Eu am iesit tare optimista dupa sarbatorile acestea. Simt ca va fi bine.
Azi sunt ziua 14, nici urma de egg, dar lunile trecute l-am avut in ziua 15, deci mai astept. si daca nu e...va fi. Nici nu ma mai gandesc, nu mai calculez, nu mai fac nimic stresant.
Ma simt f rau, iar am probleme cu respiratia, simt ca nu -mi ajunge aerul in plamani si respir asa sacadat si imi creez o senzatie de ''cascat'' ca atunci se duce aerul pana in diafragma. Iau niste clorocalcin, cica asta e remediul dar eu nu vad nici o ameliorare. Am episoade din astea de cateva ori pe an, ultimul a fost la revelion si m-a tinut vreo 2 saptamani. Doamne cat de obosita pot fi cand imi revin!!! Partea urata e ca nu pot dormi nici noaptea bine, tresar pentru ca am impresia ca ma sufoc sad Si cateodata am impresia ca nici creierul nu se oxigeneaza cum trebuie ca is ametita tare. Si toate astea cica de la TPSV( tahiocardie...).

Offline

 



#97 2014-04-24 12:22:57

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

Neata fete!
Alex sad imi pare rau de test, dar de obicei, e devreme in 9 dpo.
Georgi, bafta cu FIV-ul1 De ce nu ai mai fi "vie:  lol
Ionela, o fi o raceala..Imi pare rau ca nu esti bine.


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#98 2014-04-24 12:55:12

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

BUna fete, am ajuns si eu acasa si sunt cam obosita, cred ca o sa ma culc smile
Moon multumesc pentru cuvintele frumoase, pentru mine dumnezeu  ....sunt suparata pe el ...nu vreau sa discut...sa faca bors..eu trebuia sa am copilul in brate la ora actuala , sa fiu fericita alaturi de sotul meu...in schimb sunt cu bratele goale si lacrimi in ochi...nu contest existenta lui ..pur si simplu ...refuz sa zic vreo prostie ...
Alex e devreme de test..nu se stie niciodata
Caty ce faci?ai facut test?Sa stii ca sunt teste blue cross la noi in oras...tot in bariera este anticaria, apoi florarie, apoi farmacie ...ei la farmacia aia au teste blue cross, chiar daca nu au pe stoc le zici la fete si aduc.Daca mai vrei zi-mi si le zic eu ca trec pe acolo zilnic...ma duc la scoala smile
Pup fete smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#99 2014-04-24 13:01:54

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

multumesc fetelor pt incurajari! cum zicea caty pana nu vad rosu mai sper big_smile
ionela nu o fi vreo alergie? la un medic ai fost?
eu plec cu omul meu sa-mi cumpar floricele, pamant si jardiniere sa mi le pun la geamuri si apoi prin ikea sa mai arunc un ochi big_smile

va pupic puss


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#100 2014-04-24 13:06:22

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

Rozi, iti inteleg suferinta si supararea. Nu pot decat sa fiu alaturi de tine, cum pot si macar sa-ti dau o imbratisare virtuala kram puss


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

 Publicitate


loading...

#101 2014-04-24 13:07:13

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

rozi am facut test de ieri am scris aici negativ din pacate asta e si asa ma cam doare burta cred ca maine ma pasc uratii.farmacia aceea de langa florarie are teste?parca primula se numea.acum am teste ca am facut comanda 4 cutii.eu luam teste de ovulatie de la mine din hipodrom de la farmacia aceea din piata dar acum nu am mai gasit,am incercat la o farmacie de langa mine si erau 3 teste 15 lei yikes
o data cu testele am primit si cod de discount 5% la comanda viitoare cand vreau sa i fac si lui comanda de potent power.acum am terminat spermotrendul ii dau vitamine .zinc,seleniu.m am enervat maxim marti cand mi a zis ca i au amanat concediul pt iunie,astia pur si simplu isi bat joc de lume dupa ce ca dupa atata amar de vreme ne am mobilizat si noi sa plecam la buc asta mai lipsea.el zice ca va face un schimb de tura sa plecam 2 zile totusi ca altfel fac scandal mareeeee :arg
LE aaa si si stiu scoala unde lucrezi  par

Ultima oara a fost editat de caty30 (2014-04-24 13:17:13)


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#102 2014-04-24 13:12:40

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

Rozi, si eu am o perioada proasta, de aceea nici nu mai scriu prea multe pe aici, nu vreau sa ma vait, ca nu ajuta la nimic. Ieri m-am certat cu patronul firmei la care lucrez, nu-mi mai arde deloc nici de serv, ma tot gandesc ca eu ar trebui sa stau acasa sa-mi cresc copilul, nu sa ma omor pentru firmele altora. Dar n-am ce face, munca va ramane singura mea activitate, ca daca nu mai e nici asta, chiar ca nu mai am niciun rost pe pam asta.
Alex, e cam devreme sa tragi o concluzie, poate totusi e bebe.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#103 2014-04-24 13:24:16

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

eleny parerea mea e ca  serviciul e bun o data ca mai vin niste banuti acasa...esti independenta financiar ceea ce pt mine e extrem de important...nu stau sa-i cer sotului bani pt nevoile mele si in plus ai unde sa te duci si de unde sa vii, interactionezi cu alte persoane...daca o sa stai acasa o sa innebunesti...


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#104 2014-04-24 13:31:02

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

Rozi si eu am fost suparata pe Dumnezeu, cand vedeam cate probleme apar de la luna la luna, cand mi-a zis doctorul de feritilizare, eram terminata psihic,  pur si simplu refuzam sa ma mai rog, sa ma mai inchin in fata unei Bisericii; apoi insa am inteles ca nu a fost cand am vrut eu, ci cand a vrut Dumnezeu, stie El cum le face si cand. Eu iti sunt alaturi, capul sus, maine o sa fie o zi mai buna puss


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#105 2014-04-24 13:34:37

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

Caty asa , primula:)
Eleny imi pare rau ca ai o perioada mai proasta, eu sunt bine , nu sunt trista si nici suparata , am incetat sa mai fiu in vreun fel...traiesc si atat fara sa ma mai gandesc daca voi avea sau nu copil...refuz sa ma ma mai gandesc in rau sau bine...smile
Ionela sa te faci bine smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#106 2014-04-24 13:42:30

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

Buna fete,

Giorgi, am facut FIV cu dna dr Predoi Deliana. Ea si sotul ei - Dr Predoi Silviu erau la Medlife , el era seful sectiei materno-fetala de acolo. Ulterior si-au deschis propria clinica de infertilitate, Promed System se numeste, iar acum mai nou Spitalul Wellborn. Am reusit la primul fiv, sunt ff buni, au multe reusite. Sunt super profesionisti, si fff ok ca oameni, niciodata nu m-am simtit la ei ca intr-un spital. Am facut si 2 inseminari la ei insa nu mi-au reusit, din fericire la fiv a decurs totul ca la carte.
iti tin pumnii stransi, Doamne ajuta sa vii cu vesti bune! Daca vrei sa ma intrebi ceva legat de tratament / fiv, iti raspund oricand cu placere. puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#107 2014-04-24 13:59:23

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

Buna ziua dragele mele puss
Apar cam tarziu cu  mornincoffee  dar azi dimineata nu am putut sa ma conectez pe site,imi dadea eroare  grater  dar acum sunt aici cu voi.
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/83478_images.jpg


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#108 2014-04-24 14:37:07

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

Buna Kris,
Multumim pt cafea smile
ce faci?


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#109 2014-04-24 14:45:02

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

Ce sa fac....mai nimic....cu toate sarbatorile astea ma plictisesc enorm,macar azi am lucrat si juma de zi s-a dus altfel era nasol rau
Alexa 88 imi pare rau de testul negativ dar inca nu se stie....
Voi ce mai faceti fetelor????


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#110 2014-04-24 15:50:25

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

Kris ce pisoi frumi smile
Alex nu sunt intr-o pasa proasta deloc smile Sunt chiar bine smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#111 2014-04-24 15:56:24

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

Pai daca ador pisicile,cum sa trimit altfel un pupic decat din partea lor...
Mamaaaaa ce plictiseala am in mine.... spranceana


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#112 2014-04-24 15:56:45

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

rozi , am vazut ca ai spus ca esti suparata pe Dumnezeu si de aici am dedus , scz puss


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#113 2014-04-24 16:17:44

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

Alex nu ai de ce sa te scuzi smile NU mai sunt suparata, nici dezamagita, nici mahnita ...
sunt iesita din circuitul asta al neputintei


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#114 2014-04-24 16:50:42

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

Rozi ma bucur atunci.
din cate imi amintesc, spuneai ca dupa Sarbatori te interesezi de adoptie, te-ai mai gandit?


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.