homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Menstruatie ciuata


#1 2014-04-19 21:39:30

aundrea18
Membru
Inregistrat: 2012-08-23
Mesaje: 2

Menstruatie ciuata

Buna, fetelor! Problema sta in felul urmator: In ultimii ani am avut menstruatie regulata. Am o viata sexuala activa cu iubitul meu, iar in ultimele doua luni ceva ciudat se intampla. In februarie mi-a venit menstruatia normala, fara probleme. In martie s-a intamplat ceva ciudat. Menstruatia a fost diferita. In prima zi am avut sangerare putina, dar m-am gandit ca e ceva spotting inainte sa imi vina, n-ar fi prima data. A doua zi a fost normala, poate putin mai scazuta cantitativ, iar apoi, timp de vreo 3-4 zile a fost foarte putina si maronie. Cateva picaturi pe zi si foarte, foarte multe cheaguri cand mergeam la baie. Tocmai scapasem de o raceala si nu m-am speriat prea tare, am pus totul pe seama asta. Luna asta menstruatia a venit aseara, in timpul sexului. Ne-am dat seama si ne-am oprit, iar sangerarea parea normala. De aseara pana acum, insa, am avut doar doua-trei picaturi pe absorbant si nimic cand m-am dus la baie. Nu stiu ce se intampla. Ambele situatii se intampla exact in perioada in care ar trebui sa imi vina, sanii sunt umflati si durerosi si niciun contact nu a fost fara prezervativ. De luna trecuta am si usoare usturimi la urinare dimineata. Sa fie o infectie? Am pus problema sarcinii pe ultimul loc, pentru ca ne-am protejat mereu.

Offline

 



#2 2014-04-20 09:38:51

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: Menstruatie ciuata

ar putea fi dereglare ceva de la vremea asta ... avand in vedere ca v-ati protejat nu exista risc de sarcina smile infectie nu prea cred: infectiile se manifesta cu secretie schimbata la culoare/miros/consistenta ...sa nu fie o raceala la ovare ... eu as face o ecografie abdominala


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

#3 2014-04-20 15:02:34

aundrea18
Membru
Inregistrat: 2012-08-23
Mesaje: 2

Re: Menstruatie ciuata

Am facut o ecografie undeva la inceputul lui martie, aveam dureri la spate si medicul a crezut ca e de la rinichi. Era o scolioza, dar mi-a facut o ecografie abdominala si s-a uitat si la organele genitale si a zis ca totul e super. Secretia e la fel ca intotdeauna. In schimb, mictiunile sunt mai frecvente. De dimineata au inceput durerile de ovare si cred ca o sa vina azi sau maine...


Later edit: A venit. Cu dureri groaznice. Probabil am racit destul de tare. Multumesc! smile

Ultima oara a fost editat de aundrea18 (2014-04-20 16:41:30)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.