homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Un sfat...


#1 2014-04-20 22:01:43

GreenKitten
New member
Inregistrat: 2013-11-02
Mesaje: 13

Un sfat...

Buna tuturor si Hristos a inviat! Chiar inainte de sarbatori mi-a fost recomandat (fara analize de sange in prealabil) ca pe langa anticonceptionalele yaz, luate de cateva luni si pt problemele cu tenul, sa mai adaug in schema de tratament si Spironolactona. Problema e ca din cate am vazut, desi sunt ft multe persoane care spun ca au scapat de probleme cu tenul, yaz ul si spiro nu se prea pupa impreuna, in sensul ca pot aparea probleme destul de grave, cum ar fi excesul de potasiu + diverse manfestari mai neplacute. Imi e destul de frica sa incerc... Daca a mai incercat cineva sau a auzit de asa ceva, m-as bucura...


"The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free."

Offline

 



#2 2014-04-24 09:49:51

alexiadaria
New member
Inregistrat: 2009-01-29
Mesaje: 83

Re: Un sfat...

buna.am o neliniste sper sa ma puteti ajuta..iau novynette de 6luni.le iau in fiecare zi la aceeasi ora si nu am omis niciuna.Doar ca,duminica,am luat pastila la 9,40 iar pe la 2 noaptea m-am trezit cu durere de burta(cred ca mi-am deranjat stomacul de la mancarea de paste) si am avut scaun diareic.ma gandesc ca a avut timp sa se absoarba pastila,nu??Imi fac griji pt ca de atunci simt fulgeraturi prin sanul stang si ma tot gandesc la sarcina.ce spuneti?multumesc

Offline

 

#3 2014-04-25 10:10:05

alexiadaria
New member
Inregistrat: 2009-01-29
Mesaje: 83

Re: Un sfat...

un raspuns,va rog!!

Offline

 

#4 2014-04-25 10:34:01

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Un sfat...

nu e nicio problema

Offline

 

#5 2014-04-25 14:28:49

alexiadaria
New member
Inregistrat: 2009-01-29
Mesaje: 83

Re: Un sfat...

ultumesc!

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.