homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Clinica pentru intrerupere sarcina Arad


#1 2014-06-18 16:28:10

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Clinica pentru intrerupere sarcina Arad

bang  buna fetelor, nu am mai intrat de ceva timp pe forum si acum am venit cu o problema  box
Am aflat ca sunt insarcinata, desi banuiam de cand s-a rupt prezervativul pe 11 mai.....Dupa cum probabil v-ati dat seama doresc sa fac o intrerupere de sarcina bang  m-am interesat aici in Germania dar pe langa faptul ca, costa 600 de euro trebuie sa fac inainte consiliere psihologica 1 saptamana si apoi ma pot programa la chiuretaj nustiu

Acum o alta problema, este ca lucrez si nu pot lua cateva zile libere sa merg la Bucuresti si ma gandeam sa dau o "fuga" la Arad. Are  cineva idee unde as putea merge la Arad?

Pentru ca trebuie sa merg cat mai repede ca timpul trece si eu ma simt extrem de rau (vomit de 1 saptamana cum ma trezesc, am o mare problema cu mirosul- simt orice si mi se face greata si iar vomit dar in special arsurile de stomac prezente tot timpul wow ). Si pe langa toate acestea mai am si o secretie vaginala maro inchis de vreo 2 saptamani.

Va rog mult daca ma puteti ajuta cu ceva sfaturi, v-as fi foarte recunoscatoare wave

Va multumesc anticipat.

Ultima oara a fost editat de fluturascrys (2014-06-18 16:30:23)


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 



#2 2014-06-18 21:41:21

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: Clinica pentru intrerupere sarcina Arad

vad ca in Arad e un spital Medlife https://www.medlife.ro/spitalul-medlife-genesys-arad dar cred ca poti incerca si la maternitatea din localitate ... totusi tb sa calculezi daca merita: drum + costul interventiei (plus costuri suplimentare daca mergi la stat...) in plus, mai bine faci asta acolo unde lucrezi ca in caz de complicatii, Doamne fereste, mergi la medicul care a facut interventia...


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

#3 2014-06-19 12:46:16

daenarys
Vizitator

Re: Clinica pentru intrerupere sarcina Arad

crys,nu mai bine mergi acolo.ma gandesc ca esti mai bine ingrijita iar consilierea aia psihologica cred ca e bine venita

 

#4 2014-06-25 12:46:59

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: Clinica pentru intrerupere sarcina Arad

Multumesc mult pentru raspunsuri Ciresica si Daenarys par
Aici costa 600 de euro si da sunt de acord ca, consilierea este bine venita dar totusi sunt multi bani cesafac
M-am tot interesat, am o colega de facultate la Timisoara si mi-a recomandat Alpha Clinics, care din cate am vazut pe site la clinica pretul unui chiuretaj este intre 400-550 ron.
Ati auzit/stiti ceva despre aceasta clinica? Am vazut ca are doua filiale Timisoara respectiv Lugoj.

Vroiam totusi sa intreb si altceva....am cumparat luni (23.06.14) test de sarcina care iti arata si saptamanile de sarcina, mi-a aratat saptamani 3+ (testul are ca saptamani de la 1 la 5+) iar daca am 3 + inseamna ca nu am ramas pe 11 mai atunci cand s-a rupt prezervativul ci la urmatorul contact care a fost cu ejaculare afara acum vreo 4 saptamani.


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#5 2014-06-25 12:53:07

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Clinica pentru intrerupere sarcina Arad

valoarea aceea in saptamani e pur orientativa in functie de cantitatea de hormon beta-hcg din urina, nu cred ca trebuie sa o consideri sigura, mai relevant e un test beta-hcg din sange

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2014-07-28 16:20:34

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: Clinica pentru intrerupere sarcina Arad

buna fetelor wave
revin cu noutati la mesajul meu initial :  gravida ne-am hotarat sa pastram copilul  happydance
Am fost in tara saptamana trecuta si am mers la medic care mi-a facut o ecografie inainte sa vorbim despre chiuretaj si cand l-am vazut  disperat am zis il tinem, l-am chemat si pe prietenul meu inauntru sa vada si am stabilit pe loc sa il tinem. Medicul ne-a spus ce este o sarcina de 11 saptamani foarte bine dezvoltata in conditiile in care eu fumez, nu am luat vitamine si ca e pacat sa facem chiuretaj pentru ca fiind prima sarcina la 27 de ani si destul de mare (11 saptamani) sunt riscuri si prin urmare o sa avem un bebe disperat Eu sunt putin speriata de ceea ce ma asteapta, trebuie sa merg aici sa fac prima ecografie 4D pentru malformatii si analize, nu sunt pregatita pentru un bebe, dar era asa micut si  am vazut manitele si piciorusele tummenupp

Acum am si eu niste intrebari la voi daca ma puteti ajuta:
pot face sex neprotejat? dupa mintea mea cred ca nu mai exista vreun risc de alta sarcina, dar am vazut intr-un film un copil care il avea inauntrul sau pe fratele lui si am ramas putin traumatizata hopsieu
aveti ceva sfaturi pentru o tanara mamica speriata? ce ar trebui sa fac si ce nu?

Va multumesc mult wave


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#7 2014-07-28 16:26:27

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: Clinica pentru intrerupere sarcina Arad

In primul rand, felicitari! Nu sunt mamica, deci nu pot sa-ti dau sfaturi din experienta, dar sunt sigura ca sunt multe fete pe aici care o vor face. Eu as zice sa te bucuri de fiecare clipa din perioada de sarcina, sa nu fii stresata si sa ai grija de tine si de stilul tau de viata (ma gandesc aici la fumat). Sarcina usoara si bebe sanatos!

Offline

 

#8 2014-07-28 17:37:22

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Clinica pentru intrerupere sarcina Arad

Poti face sex daca nu ai interdictie de la medic, dar atentie, sperma inmoaie colul, e de preferat fara ejaculare inauntru. actul sexual cu ejaculare inauntru se recomanda spre sfarsit pentru provocarea nasterii.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#9 2014-07-28 19:24:52

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Clinica pentru intrerupere sarcina Arad

Fluturas, felicitari ! Sarcina usoara goodluck intra la burtici si ele iti vor raspunde la intrebari big_smile


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#10 2014-08-04 15:16:20

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Clinica pentru intrerupere sarcina Arad

wow, felicitari pt decizie! sa va aduca numai bucurii copilasul, sa nu va fie foarte greu, astfel incat sa nu regretati o clipa alegerea facuta!

Offline

 

#11 2015-01-11 00:44:15

Orange2
New member
Inregistrat: 2015-01-10
Mesaje: 12

Re: Clinica pentru intrerupere sarcina Arad

FelicitĂri!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.