homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32-108


#2034 2014-08-31 13:34:09

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

'neata wave

Offline

 



#2035 2014-08-31 14:33:43

adrriana
Full member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 603

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

buna ziua si de la mine !

Offline

 

#2036 2014-08-31 18:47:44

ana_misu
Full member
Inregistrat: 2007-10-03
Mesaje: 230

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Buna.
Ce faceti garga?sunteti bine,sanatosi?nu mai stiu nimic de voi.

Offline

 

#2037 2014-08-31 18:58:01

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Buna seara si de la mine smile

Iulia, si eu am marsupi, de la 4 la 6 luni ( depinde si de greutate lui bebe) este foarte util, usor de utilizat dar in afara acestei perioade nu merge. Eu am avut wrap elastic pana la 3 luni dar mi s-a parut cam greu de pus, dar a meritat si wrapul, bebe adormea instant in el.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2038 2014-08-31 19:19:17

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

ana puss da, suntem cam la fel, nu s-a schimbat mare lucru. voi ce faceti?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2039 2014-08-31 21:37:11

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Hello....
Ooo janis baleam saptana trecuta la rochia aia... ia zi nu maturi cu ea pe jos? Mi se pare ff lunga si cica e masura unica..
De sutien chiar nu stiu nu am incercat.

Garga  uitat complet sa il intreb pe sot de treba cu rolul. Iarta ma..poate imi amintesc maine ca acum nu e acasa.

Fete puss


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2040 2014-08-31 21:56:53

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Buna.
Janis, e vb de cupe din alea de silicon de culoarea papusii? Eu am avut din ala. Mareste sanii...si nu sta. Adica iti cad "sanii" cand joci sau dupa ce joci rotfl Daca transpiri nu se mai lipesc pe piele. Daca joci se zgaltaie si cad big_smile Nu iti recomand. Nu poti atasa cipe de sutien pe rochie?


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#2041 2014-08-31 22:39:54

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Janis nu merge fara? Ca aia nu prea e rochie de sutien,  zic si eu.


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2042 2014-08-31 23:32:13

ana_misu
Full member
Inregistrat: 2007-10-03
Mesaje: 230

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Garga suntem binisor pot spune.avem totusi mari pb cu scaunul,de la o vreme numai cu micro-clisme o ducem si e ...greu.am fost la gastroenterolog si ne-a zis ca alimentatia e de vina.ma rog...eu am dubii ca asfa ar fi dar vom vedea pe parcurs cum evolueaza.incepe gradi in sept si tare greu imi e ca am un copil excesiv de sensibi si cred ca il vor bate ceilalti copii.ieri il scuipa un copil mai mic decat el si m-au apucat nervii pe el ca nu riposteaza deloc.
In rest cu vorbirea cred ca e ok.mai mult pb la el e de pronuntie.e adevarat ca alti copii de varsta lui vorbesc mai bine dar poate al meu nu e asa destept ca altii si pana la urma asta e ritmul lui.in continuare nu reuseste sa pronunte literele D,N,T.dar asa cu lipsurile lui de peonuntie ne intelegem bine si spune destule lucruri.
A ramas cu un singur lucru care nu-mi place mie si anume uitatul la becuri mai ales in locuri noi.se uita dupa bec si merge si apoi iar si iar.daca ii zic ceva incearca sa nu se mai uite dar nu se poate abtine si se uita pe furis.nu-mi place deloc chestia asta dar...vom vedea pe parcurs.
Ma ganseam sa mai mergem la psiholog sa ne invete metode ca sa-l deteemiam sa manance fructe sau mancaruri incat sa iasa afara.
Te pup garga

Offline

 

#2043 2014-09-01 08:50:48

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Neata mamici :^
ieri am fost la socrii si mi s-a intamplat o chestie ciudata. A fost a doua oara cand au vazut-o pe cea mica iar de data asta soacra-mea tot insista sa i-o dau ei in brate sa o tins si ea...si cu cat zicea mai des cu atat nu imi venea sa i-o dau. Micuta mea a fost agitata, plangea si eu am considerat ca la mine in brate trebuia sa stea, sa o linistesc..dar socrela tot insista pana am auzit-o spunand la telefon cuiva ca eu nu vreau sa i-o dau.. Cand se linistea si adormea prefeam sa o pun in landou sa doarma linistita
Nu e vorba ca nu i-am dat-o sa o tina, dar cum nu se linistea, am luat-o sa incerc sa o adorm

In plus ma zapacea ca ii e frig, ca nu i-am dat nimic peste manute...avea o rochita cu maneca scurta si dres..totusi macar de atata lucru sunt in stare, sa apreciez cum e cazul sa o imbrac..daca nu imi spunea asta, o tinea in continuu sa o tina ea in brate..

Ca de ce nu o las in scoica sa doarma ca e mai draguta acolo, ca de ce o schimb ca a facut doar putin pipi, ca de ce sa ii dau sa pape ca ei i se parea ca nu vrea copilul..etc etc!
Apoi discurs despre cum ea alapta, ca ea micutza nu a primit laptic de mama (imi venea sa o bat!!!!) si ca daca eu tot nu alaptez pot sa las fata cu oricine, oricand inclusiv cu ea (WTF!!!)
Desi ma tot plang ca sunt singura cu ea, ca nu ma ajuta nimeni in casa zi de zi, am ajuns sa imi dau seama cat de bine e singura! Daca in cateva ore ma zapacise, cred ca mi-ar fi fost de ajuns o zi sa ne batem

Oare am exagerat eu? Am fost aiurea ca nu o dadeam din brate cand incercam sa o linistesc?

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2014-09-01 09:17:13)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#2044 2014-09-01 09:52:36

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Neata
Iulia, mai toate am trecut prin etapa asta in care voiam sa tinem copilul doar pt noi. Probabil si tu ai fost agitata, micuta ta a simtit, a fost si suprasolicitare caci a schimbat mediul si ei resimt modificarile.
E normal sa vrea si soacra sa o tina n brate, e singurul mod in care pot interactiona.
Sfatul meu e sa incerci sa lasi fata cate putin si cu altcineva, iti va face ft bine.


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#2045 2014-09-01 09:58:07

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

iulia e normal ce simti, si eu simteam si inca simt umeori ca doar la mine si ta-su ii e bine dar cand e vb de pers care o vad rar stau in garda sa nu cumva sa o vad ca nu ii e bine.Nu forta lucrurile si lasa-le sa vina de la sine


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#2046 2014-09-01 10:20:12

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

neata

Iulia e normal... are timp mai tarziu sa stea si cu bunicii


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2047 2014-09-01 10:49:12

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Asa m-am gandit si eu, ca timp va avea sa stea cu bunicii, iar frecusul din brate in brate nu facea decat sa o agite mai rau. Cred ca e si din cauza ca sunt toata ziua singura cu ea si m-am obisnuit asa, si desi ma dureau mainile iar o pauza mergea ca unsa, nu imi venea sa o dau din brate smile doar la tati ca sa pot manca si eu
Cum zice, emi, una e sa fie vorba de persoane care o vad mai des, parca nu am simtit asta cu mama de expl, care nu ma preseaza hai da-mi-o! La soacra-mea suna mai degraba hai da-mi-o ca stiu eu mai bine supa


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#2048 2014-09-01 12:12:33

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Iulia, cred ca e o problema legata de soacra lol Si eu simt la fel, mai ales ca e genul care are chef de o jucarie pe moment sau sa se faleasca ka altii cum ca m.ar ajuta, cand de fapt nici nu vrea sa incerce sa schimbe un scutec sau sa faca un biberon de lapte si sa nu mai spun ca e bun copilul doar cand doarme si atunci i se pare logic sa o traga de picioare pana o trezeste si o agita si atunci mi.o paseaza repede ca vezi doamne a murdarit scutec sau ii e foame, asta dupa ce asista la 2 ore de leganat la care ea nu se baga, ca e treaba mea sa o adorm..
Normal e sa i.o si lasi putin, ca in final e bunica ei, dar nu la modul sa o fatai de la unu la altul, ca nu e obiect si nici bine nu.i face, iar comentariile gen cele spuse nu.si au locul si sunt de prost gust, dar din proprie experienta iti spun ca la o varsta unii o iau rau pe aratura si nu are rost sa te consumi, oricum in bine nu se vor schimba rotfl


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#2049 2014-09-01 12:32:33

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Neata!

Irina, inarmeaza-te cu muulta rabdare, ca asta e doar inceputul. tongue Stai sa vezi cand o sa-i dea sa guste un pic de sarmaluta / chifteluta / fasolica la 7 luni ca "ii e si ei pofta" si oricum ea la ai ei le-a dat "tocana de la 3 luni". chicot

Serios acum, poti sa i-o lasi 2 minute in brate, apoi gata, ca doar trebuie schimbata / hranita. Cat despre cat ii e de frig si altele de genul i-o tai scurt "asa mi-a zis pediatrul sa fac". smile


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2050 2014-09-01 12:44:11

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Kat lol
Eu cu soacra.mea am patit ceva de genul cu ceaiul de musetel carw e bun la toate. Mi.a facut tocanita creierii ca trwbuie sa.i dau copilului sa bea ceai de musetel sa o calmeze la stomac, sa.i fac baie in ceai de musetel, etc, pana m.au apucat crizele si i.am spus sa ma lase in pace ca nu fac experiente pe copil. Acum ma gandesc sa o tin sub supraveghere cu masa, ca mi.a mai fluturat ea pe la ureche ca de la 3-4 luni sa.i dau mancare gatita...ma apuca groaza..cred ca ma mut din oras rotfl2


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#2051 2014-09-01 12:55:45

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Si pe mine m-au innebunit cu pofta asta, mai ales bunicii "Nu mai manca in fata ei ca i-o fi pofta saraca" plus ca de fiecare data ii plang de mila ca ce dezbracata e si asaaaaa cu capu gol? (la 30 de grade) plus clasicele "Copilul trebuie invatat sa stea in patut si sa adoarma singur si tu sa iti faci treburile" lol La inceput ma enervam, acum depinde de dispozitie, ori ignor ori fac misto


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#2052 2014-09-01 13:14:18

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

hello wave

ana, si stefan e "moale", nu riposteaza si este tare afectat cand este lovit, impins... sad din fericire ( desi e doar dintr-un punct de vedere din fericire), de multe ori nu interpreteaza corect intentia si o ia drept joaca, prin urmare rade in hohote cand este bruscat sad eu nu mi-as dori sa riposteze dar as vrea sa nu mai fie atat de afectat...
ma bucur ca e bine puiul tau cu vorbitul, problemele de pronuntie se rezolva, spontan sau cu ajutor.
de autostimularea aia vizuala nu stiu ce sa zic... fiind doar asta nu i-as da mare importanta. poti vorbi cu un psiholog si despre asta, poate gasiti alternative mai adecvate pentru a-si rezolva nevoia asta de stimulare vizuala. 

iulia, eu as gasi o forma de a-i spune, pe cat se poate frumos, ca e strict problema ta cum iti ingrijesti copilul TAU si sa-si pastreze sfaturile si sugestiile pentru atunci cand i le ceri. referitor la luatul in brate, deasemenea faci cum simti... daca ai avut sentimentul ca vrea copilul pentru ca ar crede ca stie ea mai bine ce si cum sa-i faca, foarte bine ca nu i l-ai dat; altfel, mi se pare normal sa li-l lasi si lor, bunicilor, sa-l dragaleasca smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.