homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32-39


#723 2014-07-19 15:08:20

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Als lol

Janis, sanatate lui Rares


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 



#724 2014-07-19 16:13:04

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Neara!
Doamnee cate nebunii face Eduard...si sora.mea si cumnatul meu ae minunau.. Cred ca e o chestie a baietilor, in principiu wink dar sunt si exceptii, exemplu Erica a lui Als smile


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#725 2014-07-19 22:25:18

Rose
Hero member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 2547

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Hello!
Noi suntem la racoare, la Sinaia, ca in Bucuresti ne prajeam.
Janis, este evident de ce face Rares asa: isi testeaza puterile. Dupa parerea mea este o evolutie sanatoasa, nu cred ca ai de ce sa iti faci griji: dupa ce va vedea ce poate si cat poate va redeveni "dragut", si este mai bine sa fie "dragut" prin alegerea lui- "pot fi si rau, dar aleg sa fiu bun" , decat sa fie "cuminte" din obedienta.
Emilya, suna la "Protectia copilului", nu e normal ce se intampla, nici pentru el, nici pentru ceilalti. Se poate intampla  ceva grav, cum bine spui...

Janis, chiar, cand merge Rares la gradinita? Vreau eu bona ta. chicot

Ultima oara a fost editat de Rose (2014-07-19 22:26:45)


21.04.2013 -  bebic Bebe Chitaila
www.pisicamov.ro

Offline

 

#726 2014-07-19 22:54:44

Sylviana 31
Membru
Inregistrat: 2013-10-04
Mesaje: 4

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

PEntru Emilia: Decat la Protectia Consumatorului, mai bine la presa locala !! facute niste comentarii pe site-ul celui mai important ziar din oras sau scris pe adresa lor de mail, lasat un nr de telefon, ca sa vb direct cu tine...

Offline

 

#727 2014-07-19 23:23:41

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

multumesc pt urari! puss
ma rog sa fie bine... am temeri pentru ca sunt ft ft stresata (ma simt coplesita de treburi, tremur la propriu pt ca nu le pot face si ma refer la strictul necesar - dat copilului sa manance, facut baita, culcat). mi-e frica sa nu-i fac rau bebelusului din burtica ori sa-l pierd sad. nici nu ma pot calma, sa zic ca las copilul sa planga si le fac in ritmul meu.
eu nu vad cum se poate descurca o persoana cu un copil. daca ar fi dupa mine, ar trebui sa stea si tatal acasa, eu resimt din greu lipsa lui in timpul saptamanii.
cand va veni al doilea bebe, o voi chema pe mama la mine sau angajez o bona sa ma ajute.

adrriana, asa este, mi s-a indeplinit marea dorinta de a avea doi copii apropiati ca varsta. sper sa fie asa rugaciune

rona, acum ca ai intrebat, erau mai degraba fante verticale.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#728 2014-07-19 23:52:28

Rose
Hero member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 2547

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Anca, cat te inteleg!
Mult curaj! Sarcina usoara iti doresc!


21.04.2013 -  bebic Bebe Chitaila
www.pisicamov.ro

Offline

 

#729 2014-07-20 00:54:05

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Fetelor..merci! Rose..ai dreptate..dar daca alege sa fie rau? rotfl

Rares merge la 3,5 ani..il mai tin acasa smile
Acum iar a facut febra..simt ca m-am saturat...

Anca... sad familia e divizata..inainte familiile locuiau impreuna...ii dadea de mancare o data mama, o data bunica. Mama era mai linistita putin...


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#730 2014-07-20 08:42:01

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Neatza

Eu am auzit discutie in parc cum ca ar fi autist dar mie sincer nu mi se pare, mai degraba are un retard ceva.
Umbla tot timpul cu un catel de plus dupa el si se aseaza intr-un leagan si vorbeste cu plusul, incearca sa se bage in joaca copiilor mai mici de 3-4 ani numai ca parintii copiilor nu prea il lasa. Si repeta obsesiv niste fraze de genul "Lasa-ma-n pace" sau "Nu-mi place!" desi nu ii zice nimeni nimic ce l-ar putea supara.Si tipa, foarte rar vb pe un ton normal, chiar si cand vb singur urla. Am mai observat ca raspunde la salut dar cam atat, niciodata nu l-am vazut sa vb efectiv cu cineva. Cand am inceput sa ies cu Maia in parc nici nu mi-am dat seama ca ar avea ceva, intradevar am vazut ca sta in leagan si nu se baga in joaca baietilor mai mari din parc dar am zis ca na, poate nu stie sa se joace si de asta il exclud. Atunci venea cu bunica-sa, care se punea pe banca cu alte babe si el tot singur statea dar acum de o vreme am vazut ca vine doar singur.

Poate parintii considera ca nu e periculos dar e pacat pentru ca daca l-ar ajuta cumva ar putea sa faca mari progrese, dar daca il trimit in parc sa scape de el ...


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#731 2014-07-20 10:26:28

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

'neata wave

Offline

 

#732 2014-07-20 10:45:21

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

neata
am de lucru azi si chef ioc


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#733 2014-07-20 13:12:50

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Hello
noi,suntem la mare. E foarte cald.

Anca , eu m-am,descurcat,cu 1copil singura dar
singura neajutata de nimeni , doar mama mai,?mi făcea cumpărăturile ca stăteam singura cu,el, mama separat..apoi cu 2 singura,tot asa.cu situl care e acasă c?teva luni pe an. Dar reuseam sa le fac pe toate,cu ei l?ngă mine ori in scaun de masa ori carut, ori plimbandu se pe l?ngă mine..acum e bine ca sunt cu mama dar tot e greu. Noroc ca sunt ei,cuminti si nu foarte zvapaiati.
asa ca se poate! Asta ca sa,te,?ncurajez! Felicitari pentru bebe 2,sa fie bine pana cand trebuie!
eu ?mi spun cu calm, ca trebuie sa le fac pe toate si si,?mi,iese dar nu mereu, le mai fac noaptea după ce ii,adorm.

Deno, tu de unde iei laptele pentru Y, ?mi,poti spune te rog? Ca eu am găsit doar la cutii mici de 250ml. Si,nu mi convine. Ai găsit de unde  de pe net?

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2014-07-20 13:14:58)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#734 2014-07-20 19:08:03

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Mamici puss

Noi, veniti de pe drum, a fost ok drumul, s-a comportat mai bine decat ne asteptam, este un scump de copil, dar din Ungaria a inceput sa verse, ajunsi acasa a facut iar febra 40, am mers la spital, puroi in gat neutral au vrut sa ii dea direct perfuzabil antibiotic la cum arata dar am refuzat. Am zis ca incerc cu siropul prima data, culmea nu il vomita chiar de plange rau si mai da sa verse, in schimb putinu, lichid pe care il bea, il vomita. Imi scoate mereu limba si mi-o arata si plange, este clar ca il doare gatul.
Febra face non-stop, mai jos de 38 nu scade nici cu antitermic la 3 ore, frectii cu spirt cu apa, dusuri, sosete cu otet, toate le punem pe el si foarte greu il tinem sub control. Asa bolnav ca acum niciodata nu a fost, nici boboiii nu-i trebuie, nici macar sa se joace. U ele, d-apoi sa le manance. As da orice sa-l vad ca baga o bombonica in gura si ca ma pisca si loveste, de 2 zile este ca o leguma sad

Like, inca nu am luat lapte de aici dar a cautat mami peste tot si numai la 250 este. Asa ii voi lua, n-am ce face. Dar eu ii dau doar 80 ml lapte de-ala si restul pana la 250-300 lapte la cutie. Are gust ft bun asa combinat si lui ii place. Lapte simplu n-am incercat inca sa ii dau, dar ii voi reduce treptat cei 80 ml pana ajung la 0, sper sa reusesc.

Ultima oara a fost editat de denorah00 (2014-07-20 19:10:31)


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#735 2014-07-20 19:18:18

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Buna ziua!

Deno, eu stiam ca nu sunt recomandate frectiile cu spirt si otet, au fost cazuri in care copilul a fost intoxicat de la acestea nustiu  Insanatosire grabnica!


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#736 2014-07-20 19:21:34

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Stiu elena, pun o parte spirt/ otet si 2 parti apa. Prefer asa decat perfuzat in spital. De la supozitoare nu ii scade deloc, si face 40-40,2. Aleg si eu raul cel mai mic, ca sunt ingrozita de convulsii, in plus de 30 de ore nu i-a mai scazut temperatura sub 38,5 axial, asta e minimul la care am reusit sa il aduc.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#737 2014-07-20 20:07:12

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Deno, sa ii dai sa bea multa apa, ajuta.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#738 2014-07-20 20:34:38

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Anca felicitari pentru bb2. Srcina usoara...si calmeaza-te! smile. Stai linistita sa nu iti afectezi sarcina. O sa vezi ca te descurci. Si faptul ca intre copii nu-i diferenta mare o sa fie tare bine mai tarziu caci se joaca impreuna (uita-te la baietii lui Pas hjarta ).

Denno si Janis sanatatelui Yanik si lui Rares.

Va pup, mamici!


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#739 2014-07-20 21:16:36

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Ii dau elena, dar nu bea numai cand cere el, in rest imi impinge paharul. Insa cere singur chiar de mai multe ori repetat si ma gandesc ca atunci are nevoie, oricum nu am cum sa-l fortez la mai mult.

Multumesc flow


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#740 2014-07-20 22:15:23

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Mamici puss
Bine v-am regasit!

Ne-am intors azi cu bateriile reincarcate, speram sa tina cat mai mult. chicot

Nataliei zicem noi ca i-a priit marea, din tona de medicamente carata cu noi nu am avut nevoie decat de Zyrtec (i-am dat in 3 seri pt. ca avea niste bubite pe coapsa si se scarpina).
M-am convins 100% ca racelile ei sunt cauzate de virusi pt. ca a mancat inghetata si iaurt direct din frigider, a stat in apa o gramada inclusiv intr-o zi cand batea un vant de te lua pe sus, a fost imbracata relativ subtire, etc. si nu i-a curs nici macar nasul.

Legat de discutiile despre plaja + mare dinainte de plecarea noastra, am stat la plaja in intervalele 9:00 - 11:00 si 14:30 - 20:00, am dat-o cu o crema pt. copii no name, cu factor 50 iar dupa plaja si dus cu balsamul nostru de dupa plaja cu ulei de catina.
Pe plaja si in apa a stat in slip sau chilotei din bumbac. Doar de vreo 2-3 ori i-am pus scutec din ala de apa pt. ca tare greu i-l trageam pe ea si mi se parea ca ii e incomod.

A, si a inghitit apa la greu pt. ca unde era apa mai mare: "Ba-baie apa maie, coatem cuacu, Wawa oate" (Baie in apa mare, scoatem colacul, Wawa sa-noate), asa ca scoteam colacul si ea statea in picioare cu apa pana la piept si mai venea cate-un val si-o rasturna. nustiu


Si o faza funny: Intru cu ea la United Colors of Benetton sa ma uit de un cadou pt. nepotica, vede niste sepci si incepe: "I o paca!" (Si eu sapca!). Ma uit la sepci, super dragute, 15 euro una. Pt. ca detinem deja 4 palarii, 2 sepci si 4 bandane, am considerat ca nu-mi stau rau banii si nu i-am luat. In aceeasi seara am vazut niste sepci frumoase la un alt magazin, la vreo 6 euro, zic "Hai sa-ti ia mama sapca" la care fiica-mea studiaza sapca si stramba din nas "Nu pace!" Pe bune, mucea, numa' aia de la Benetton iti placea!?


Ma duc acum sa citesc din urma cat mai rezist ca am dormit 30 minute de azi-noapte de la 2.

Am citit.

Jac, sunt cu gandul la tine si ma rog sa treaca Eric cu bine de operatie!

Deno, Janis, imi pare rau de bolnaviori, sa treaca repede!

Iulia, nu stiu ce sa-ti spun cu Ca, noua nu ne-a recomandat nimeni, nici neonatologul, nici pediatrul, nici medicul de familie.
Vecinuta noastra cu o luna mai mica si nascuta la termen, a luat Ca in prima luna la recomandarea medicului, apoi i-au facut analize si avea hipercalcemie. nustiu

Ancaaa, felicitari si sarcina usoara!!!  majoreta

Ultima oara a fost editat de Katey (2014-07-20 22:40:01)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#741 2014-07-21 00:02:18

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

salut mamici!  par

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.