homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Problema anticonceptionale


#1 2014-07-14 21:38:06

kryssu
New member
Inregistrat: 2012-04-30
Mesaje: 9

Problema anticonceptionale

Buna seara,

Ieri seara, din greseala, am pus banda cu zilele la Qlaira gresit, punand sambata prima zi, in loc de duminica.. Si azi crezand ca am uitat o pastila, am luat 2 cu gandul ca ma protejez suplimentar. Ce ma fac daca am luat 2 pastile in loc de 1? Sa incerc sa vomit si sa iau doar o singura pastile? Sa mai cumpar maine o folie, si sa mai iau o data maine pastila pentru marti?

Va multumesc anticipat

Offline

 



#2 2014-07-14 22:50:44

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Problema anticonceptionale

nu ai in nici un caz de ce sa vomiti.
nu e nici o tragedie ca ai luat 2 pastile in loc de una.
insa pastila aferenta zilei de miineva trebui sa o iei miine, intr-adevar de pe o folie pe care va trebui sa o cumperi.


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2014-07-15 10:07:52

kryssu
New member
Inregistrat: 2012-04-30
Mesaje: 9

Re: Problema anticonceptionale

Multumescu frumos pentru raspuns

Offline

 

#4 2014-09-30 19:29:07

Anonymous
New member
Inregistrat: 2014-09-30
Mesaje: 5

Re: Problema anticonceptionale

Buna! Iau logest de vreun an si ceva, iar de atunci libido-ul meu a inceput sa scada ... si sa scada .... si nu as vrea ca acest lucru sa imi afecteze relatia, asa ca sunt nevoita sa fac ceva in privinta asta. Am auzit ca ar fi bune pastilele Forfemina, dar ca ar fi folosite mai mult ca pastile de slabit si nu vreau sa iau asa ceva, ca sa nu imi afecteze cumva sanatatea si asa mi-au cam dat de furca anticonceptionalele astea... Voi ce parere aveti ? A mai folosit cineva Forfemina? Aveti pareri sau macar vreo alta recomandare ? Help, please!

Offline

 

#5 2014-10-01 22:35:23

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Problema anticonceptionale

eu tot spun si insist ca problema scaderii libidoului are o rezolvare cu conditia ca sa vrei sa folosesti imaginatia si faptul ca principalul organ sexual al omului e creierul.ai si varianta sa schimbi contraceptivele, cu unele al caror progestativ are un efect antitestosteronic mult redus sau deloc si deci care deci e de asteptat sa nu mai scada libidoul


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2014-10-02 09:30:11

Corinusha
Full member
De la: Happyland
Inregistrat: 2014-09-04
Mesaje: 350

Re: Problema anticonceptionale

Buna,

Eu iau forfemina de 3 luni, si intr-adevar m-a ajutat cu libidoul. Dar nu e in nici un caz pasttila de slabit. Eu am aceeasi greutate (aproape), nu mi-a scazut si nu mi-a crescut pofta de mancare; atata tot ca m-a mai ajutat si cu problema retentiei de apa din organism (de acolo pierderea aprox. 1 kg in prima luna de forfemina). In rest, nimic. Ajutor in problema libidoului si atat.


Are mama o fetita frumusica foc!
Maya Sianna, nascuta pe 17 ianuarie 2016 <3

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.