homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41-91


#1711 2014-08-31 07:01:38

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

of nu e bine de loc cand se intampla asta, cred ca toate speram sa ajungem la capat cu bine si fara probleme
Lil poate o sa fie bine nu trebuie sa fii si tu in situatia aia, oricum sarcina ta este mare
Sa ne ajute Dzeu sa ajungem toate cu bine la capat si cu copii in brate

Ionela faptul ca nu mai ai dureri de burta este unul din efectele progesteronului, pe baza unor astfel de simptome se da, corpul uneori trebuie ajutat sa accepte bebele
Sa stii ca toate avem temeri ,toate ne facem griji
De exemplu eu ma uit in fiecare zi la burtica si am impresia ca nu a mai crescut desi bebe misca si ma gandesc in fiecare clipa sa fie bine
Simptome de sarcina nu am avut nici eu prea multe si mai ales de cand au incetat durerile.Greturile desi putine au aparut prin luna a 2a si nu le dori ca poti trai si tu si bebe fara


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 



#1712 2014-08-31 08:59:16

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Neata fetelor puss 
Ioana, multumesc puss sunt putin mai bine, inca mai am contractii dar sunt mai rare. Au aparut de la colul scurt si faptul ca bebe a coborat f mult, asa mi s.a spus. Am observat si eu ca intre sani si burtica e diferenta muly mai mare decat inainte. Merg mult mai greu acum, am impresia ca il scap si simt f multe intepaturi(ca niste junghiuri)  atunci cand fac anumite activitati, gen dus, mers la toaleta. Nu am nicio problema cu diabetul, mi.au facut alte analize si nu e din cz asta. Sper sa.mi dea drumul acasa ca sunt mai bine decat inainte si apoi sa vin doar la nastere. Voi sunteti bine? puss

Nico, la mine sarcina e mare, la ea era mica, nici nu mi.am facut griji ca pot pati asa ceva acum. Doar ca a fost socant sa vezi cu ochii tai asa ceva supa plangeam toate fetele azi noapte in salon cand am auzit ca i s.a rupt apa supa

Sper ca sunteti bine fetelor puss O duminica placuta sa aveti puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1713 2014-08-31 09:26:52

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Neata
Nico, multumesc smile. Efectiv nu ma mai doare nimic. Asta e f bine, dar ma linisteau durerile de burta. De greturi ce sa zic...nu mi le doresc deloc,  deloc, dar parca mi as mai dori cate un simptom. Nici sanii nu ma mai dor si nici secretie nu mai am. Is ff uscata. Ma gandeam zilele trecute cum ar fi sa pot face echo cum faceam teste, cand vroiam si cate vroiam lol. Am devenit paranoia tareee.
Lil, sper sa mai stea bebe un pic in burtica si daca nu va dori tot va fi bine. Stai linistita ca dumnezeu are grija de voi.
Va pup.

Offline

 

#1714 2014-08-31 16:08:22

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

hello

am intrat sa vad cum e Lil, tine-te tare mami kram

Nu am reusit sa citesc altceva, va pup pe toate puss puss puss


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1715 2014-08-31 16:36:59

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Buna ziua fete puss
Sonicu meu drag si frumos hjarta  hjarta  hjarta
Ma bucur  Lil ca esti mai bine... si nu am cuvinte pentru aceea femeie. grater .

Storm puss ma bucur ca sunteti bine si ca tati a gasit de munca. Eu pateam acelasi lucru .. saream din pat de mai mult de 5 ori pe noapte de la carcei ... pana am dat-o pe banane smile .Pot sa.ti spun da ce atunci mananc una decat dimineata la dejun .. si nu mai am absolut nici un carcel ... ma intind tot cu frica in pat , etc ... dar e un miracol , uf atat de bine e fara ei .
Si eu am dureri de varice si imi apar din ce in ce mai multe vase sparte..... si vergeturi cu gramada pe burtica, coapse picioare.. dar asta sa fie problema. Si ma ma doare si burtica .. incepem sa simtitm greutatea lui bebe ... mai e putin.
Aici e o cladura infernala ... nu mi-am imaginat ca pot suferi atat din cauza ei  grater .Pus si simplu fac baie pe par in fiecare zi plus nu stiu cate dusuri ,e dezastru supa .
Va pup , o duminica placuta in continuare. smile


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1716 2014-09-01 07:18:59

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Lil iti dai seama ca si pe mine m-a trecut un fior cand am citi mai ales ca am de cum 20 sapt si m-am imaginat in situatia ei, imi doresc doar sa ma ajute Dzeu sa nasc un copil sanatos si sa stea in burtica pana in ianuarie , ca sa nu fie probleme


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#1717 2014-09-01 09:54:22

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Lil puss ma bucur ca esti mai bine! De acum bebele tau va fii bine indiferent ca nasti acum, dar eu ma rog sa mai stea putin in burtica la mami, ca inca e bine acolo. Ma gandesc la tine in fiecare zi si cu emotie la momentul miraculos puss


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#1718 2014-09-01 11:32:08

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Bună  fete
Lil ma rog pentru tine şi bebe.  rugaciune


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1719 2014-09-01 11:52:22

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Buna. O saptamana minunata va doresc
Lil tinem pumnii sa fie totul bine  wink

Offline

 

#1720 2014-09-01 12:33:55

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Anticorpi Citomegalovirus Ig G -Ser  8.16 

<0.9 Negativ
0.9-1.1 Incert
>=1.1 Pozitiv 

4. Anticorpi Citomegalovirus Ig M -Ser  0.377 

<0.9 S/CO nonreactiv
0.9-1.1 S/CO indeterminant
>=1.1 S/CO reactiv 

5. Anticorpi Rubella Ig G -Ser   111 UI/mL

<5 nonreactiv UI/ml
>5-<10 indeterminant
>=10 reactiv 

6. Anticorpi Rubella Ig M -Ser  0.604 UI/mL 

<0.9 S/CO nonreactiv
0.9-1.1 S/CO indeterminant
>=1.1S/CO reactiv 

7. Toxoplasma: Anti Toxo- IgM -Ser  0.027

  <0.9 S/CO nonreactiv
0.9-1.1 S/CO indeterminat
>=1.1 S/CO reactiv 

8. Toxoplasma: Anti Toxo-IgG (cantitativ) -Ser   <5.00 UI/mL 

<6.5 nonreactiv UI/ml
>6.5-<8 indeterminant
>=8 reactiv


Virus herpetic 1 si 2: Anticorpi IgG -Ser   1.72
  <0.9: Negativ;
0.9-1.1: Echivoc;
>1.1: Pozitiv 

2. Virus herpetic 1 si 2: Anticorpi IgM -Ser  0.32
   <0.9: Negativ;
0.9-1.1: Echivoc;
>1.1: Pozitiv 

fetelor, is bune analizele? ca eu nu prea cred grater

Ultima oara a fost editat de ionela (2014-09-01 12:36:48)

Offline

 

#1721 2014-09-01 12:46:31

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

neata fete
ionela felicitari penrtu sarcina
sunt bune analizele
vad ca ti-au iesit niste igg pozitive, e bine inseamna ca le-ai avut in trecut aceste virusuri.
era aiurea daca iti ieseau igm pozitive ca insemna ca te-ai infectat de curand sau chiar in timpul sarcini cu ele.


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#1722 2014-09-01 12:47:26

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

sunr bune Ionela, ai abticorpi la toate cu exceptia toxoplasmei de care tb sa te feresti acum.


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#1723 2014-09-01 12:48:44

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

pe mine m-a speriat valoarea aia la cmv. pfuuuuu. bine ca e bine. multumesc!!!

Offline

 

#1724 2014-09-01 12:56:19

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Burtici puss

Ionela, aproape toata lumea a avut CMV si are anticorpi, asta ti-a iesit si tie. smile
Nu ai anticorpi la toxo, in rest sunt ok analizele.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1725 2014-09-01 13:27:13

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Buna, fetele!

Lil,  par ma gandesc si eu la tine. Sper ca esti mai bine si te-au externat. Ti-au facut eco pana la urma? Ce face baietelul iubit?
  Cat de scurt e colul tau? Nu pot sa-ti puna un pesar, cred ca te-ar ajuta, chiar daca pentru o luna...Mie mi-au spus ca e valabila si viceversa: contractiile scurteaza colul.

Cris,  puss nu stiu de complexul Residence Militari, astia nu aveau doar apartamente? au si vilute? Stiu in schimb de unul din Prelungirea Ghencea, Springfield Residence, mi-a placut tare mult cum sunt concepute.

Cristinica,  par cate grade sunt la voi? Aici s-a mai racorit, e o lumina asa frumoasa afara..off, Doamne ce mi-ar placea sa pot iesi si eu la o plimbarica!
Ioana,  puss  o saptamana frumoasa si tie! Cum mai esti cu contractiile?
Pisi, puss cum a fost la botez?
  Storm,  par  imi pare rau de varice. Eu am avut probleme cu carceii doar de vreo 4 ori pana acum. Dar am si bagat mult magneziu in mine. Poate chiar are efect...
Blue,  puss
  Sa avem o toamna frumoasa, cu bobocei frumosi si sanatosi!

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2014-09-01 13:28:34)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#1726 2014-09-01 13:40:57

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Rona un pic mai binisor sa zic, multumesc  puss , duminica a fost iar mai rau dar stiu de ce, m-am apucat eu sa dau cu pamatuful prin casa si sa fac una alta, m-am cam resimtit  dumbom , mi-am promis ca gata, iar sotul a zis ca isi incalca orice principii si ma leaga de calorifer cand pleaca de acasa ca sa fie sigur ca nu mai fac prostii.  big_smile
Nici eu nu stiu ca la militari residence sa fie casute  nustiu
Tu ce faci? Cum mai esti cu crampele la burtica? te-au mai lasat?

Offline

 

#1727 2014-09-01 13:47:25

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Ioana, de ce nu stai cumincioara? punish  Stiu ca nu te rabda inima, dar  destul ca ai grija de Anastasia. Chiar, la ce nume v-ati gandit pt bebelina din burtica?
Eu am avut o zi buna ieri, chiar m-am simtit bine...Astazi sunt epuizata, fara pic de vlaga.N-am o sare prea buna. M-am saturat sa zac. As face ceva, dar nu stiu ce. Am bagat o painica la copt in masina, astept sa pap. Mananc f mult in ultima vreme, o sa explodez. Ciocolata papa zilnic fata, cateva patratele.. mi-e foame tot timpul. Mi-e tyeama c-o sa ma ingras prea tare. La fata zici ca sunt un hamster, am falcute.. cesafac


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#1728 2014-09-01 13:57:38

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Rona  lol cum mai hamster  rotfl ; mie sotul imi spunea "modelino" in sarcina cu Anastasia  skitarg . E nasol cand stai asa ca de plictiseala te apuca foamea, te dor mai rau toate cele, ca amortesti e cumva un cerc vicios  sad , cat sa citesti, cate seriale sa vezi ca sunt cam limitate activitatile mai ales daca esti o persoana activa de fel te termina. Poti sa pictezi daca-ti place sau sa iti cumperi prostii din-alea de iti faci singura bratari, margele si altele
Am observat ca si eu am zile si zile, plus ca uneori sunt prost dispusa fara motiv, ma deranjeaza si soarele de pe cer iar starea psihica se reflecta uneori si in starea fizica  roll
Bebelinuca ne 2 e Alexandra hjarta

Ultima oara a fost editat de Ioana He (2014-09-01 13:58:22)

Offline

 

#1729 2014-09-01 13:58:05

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Hello!

Cristina, imi pare rau ca suferi de la caldura. La noi e deja bine ziua iar seara racoare.

Ionela, ma bucur pentru analizele bune! Daca nu ai anticorpi la toxo sa te feresti de pisici si sa speli foarte bine fructele/ legumele, sa prepari bine carnea.

va pup!


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.