homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Infectie urinara recidivanta


#1 2014-08-04 21:03:35

sweetdya
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-04-10
Mesaje: 100

Infectie urinara recidivanta

Va rog sa ma ajutati cu un sfat sunt disperata, de 2 ani ma confrunt cu o infectie urinara recidivanta. Am facut mai multe uroculturi la toate mi-a iesit e-coli, am urmat tratament cu antibiotice conform uroculturii, intai 7 zile, apoi 10 zile, 14 zile, 1 luna, am luat si 14 zile de injectii, de fiecare data mi-a recidivat dupa 5 zile de la intreruperea tratamentului. A fost la diversi urologi, mi s-a facut ecografie si NU am calculi renali, urina se goleste complect din vezica dar cert este ca ea tot recidiveaza. Am luat si faimosul uro-vaxom timp de 3 luni in continuu, in perioada cat am luat vro-vaxomul am simtit doar usoare senzatii de usturime mult mai usor de suportat, dar dupa ce am intrerut au reaparut simptomele. Am vrut sa merg si la ginecolog dar ma gandeam ca e degeaba, deoarece un examen de secretie ar fi neconcludent, eu traind practic numai cu antibiotice, fara ele nu as putea fi un om normal.  E posibil ca problema mea sa aiba "punctul de plecare" din vagin? Nici un urolog nu si-a pus problema sa imi faca o cistoscopie, am intes ca la acest examen as putea afla cauza recidivelor. M-ar ajuta cistoscopie sa aflu cauza recidivelor? Unde sa ma duc si ce sa mai fac? Va rog ajutati-ma cu un sfat,un medic urolog bun in zona de vest a tarii cunoasteti? Sunt dispusa sa merg si la Bucuresti oriunde numai sa scap de chinul acesta.  ?!?!?!?!?!?!

Ultima oara a fost editat de sweetdya (2014-08-14 12:14:03)


Cu cît eşti mai înţelept, cu atît îţi dai mai bine seama că pe lume există mulţi oameni deosebiţi. Oamenii de duzină nu observă nici o deosebire între semenii lor.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.