homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Probleme la job-Cum le depasesc?-2


#20 2014-09-16 16:42:31

cleopatr@
Full member
Inregistrat: 2010-01-19
Mesaje: 632

Re: Probleme la job-Cum le depasesc?

dreamer a scris:

Da si eu sper ca a mirosit pentru ca eu niciodata nu m-am dus sa barfesc sau sa ma plang sau sa o vb de rau! Cand cineva insista,probabil miros si ceilalti Am sa vb cu el cand am ocazia, intotdeauna exista 2 versiune ale unei povesti..chiar ma apasa f tare chestia asta!

Nici eu nu sunt perfecta,dar daca cineva se comporta frumos cu mine,niciodata nu fac rau gratuit

Va pup!

curaj!!!!!!!!!

Offline

 



#21 2016-09-03 18:31:40

puffy2
New member
Inregistrat: 2013-09-22
Mesaje: 9

Re: Probleme la job-Cum le depasesc?

Dragelor,

Dupa ce v-am scris povestea asta si m-ati ajutat cu sfaturi, multe s-au intamplat de atunci .Una peste alta, tipa si-a dat singura in petec si a atras si antipatia altor colegi, iar intr-un final, cu greu si dupa multe frustrari adunate, au dat-o afara.
De data asta va scriu tot legat de job, deoarece intampin alte probleme si am nevoie de un sfat.

Mai pe scurt, nu stiu daca sa imi dau demisia sau nu.Am prin deja experienta foarte multa in domeniu si simt ca mi-a pierit entuziasmul pe care l-am avut la inceput.S-au strans multe nopti si weekenduri muncite (nu le regret neaparat deoarece nu invatam atatea ), dar am obosit.Nu am fost nici promovata, mi s-a mai marit salariul, sunt bine vazut in cadrul firmei, dar de 1 an si ceva incerc sa fac si altceva in cadrul firmei pentru pe rolul asta e f stresant.M-au dus cu zaharelul sa mai invat, etc , m-am rugat de ei 1 an de zile sa imi ia un asistent sa mai imi preia din taskuri si seful meu cu greu a acceptat si chiar si atunci, imi tot spune ca trebuie cineva in completarea mea , sa stie analiza ca lumea ,tot timpul parca sa ma atace, in conditiile in care eu am avut rezultate fantastice, imi spune ca eu nu sunt analitica...Trecand peste asta , mi-au luat o tipa sa o invat tot ce stiu, dar nu mi-au promis nimic ca ma trec pe altceva ci doar mi-au zis ca poate imi vor da un proiect pe marketing de care sa ma ocup,dar pana nu fata asta devine mai buna ca mine, nu au de gand sa ma treaca pe altceva.Ceea ce mi se pare total aiurea sa ii spun toate secretele pe care eu le-am invatat singura cu nopti nedormite ca ea sa devina mai buna ca mine si dupa aia eventual sa se si descotoroseasca de mine dupa. Eh in ultimul an de zile am fost deprimata, am avut insomnii si m-am gandit de 10 ori pana acum sa imi dau demisia, singurul lucru care m-a tinut in loc a fost salariul care e destul de ok si domeniul in care lucrez.

Dar iarasi o iau de la capat in stres si frica si vreau sa incep o perioada de freelancing fara job fara sefi si desi  cateva persoane mi-au zis sa invat pentru mine cat mai mult cat stau aici si pentru mine ca freelancer, deja apar alte probleme cu noua tipa care nu prea asculta de ce ii zic eu, nu mi se pare foarte stralucita, si desi eu o trainuiesc am senzatia ca deja are impresia ca suntem la acelasi nivel. Pentru ca seful meu stie deja ca ultima colaborare nu a mers cu cea care imi punea bete in roate a zis ca nu cumva sa se creeze iar o competitie intre voi.

Ce sa fac?Sunt stresata rau,a inceput sa nu mai imi pese, nu ma mai machiez, aranjez ,nu mai fac curat prin casa eu care eram super atenta cu chestiile astea si e prima oara in viata mea cand mi se intampla. Am ceva bani pusi deoparte, nu as muri de foame dar pe deoparte imi vine sa imi dau demisia sa imi iau o luna pentru mine sa ma relaxez, sa ma uit la filme,sa ma ocup de mine ,si dupa sa ma apuc de freelancing .In acelasi timp ceva ma retine si anume frica..daca nu gasesc job la fel de bine platit in caz ca dau chix cu freelancingul si tot felul de frici .

Asa ca as aprecia cele mai sincere si directe sfaturi!
Va pup

PS: topicul deschis e tot de mine, cu userul dreamer

Ultima oara a fost editat de puffy2 (2016-09-03 18:36:53)

Offline

 

#22 2016-09-04 19:09:18

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: Probleme la job-Cum le depasesc?

De ce nu iti cauti altceva acum cat esti angajata? Cand vei avea o alta optiune probabil va fi mai usor de decis.

Offline

 

#23 2016-09-04 22:25:32

puffy2
New member
Inregistrat: 2013-09-22
Mesaje: 9

Re: Probleme la job-Cum le depasesc?

am mai cautat, am gasit ceva acum o luna, ma acceptasera , imi placea la nebunie postul insa era salariu mult mai mic fata de cat castig acum ..mi-au zis ca dupa 3-6 luni pot ajunge la cat stiu eu ..insa nu prea imi vine sa cred chestii din astea

Offline

 

#24 2016-09-04 22:35:00

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Probleme la job-Cum le depasesc?

din ce citesc,esti f multumita de salariu.deci nu vad de ce n-ai ramane.sau cauta intre timp mereu altceva care sa te multumeasca cu acelasi salariu.

daca chiar nu-ti mai place la postul actual,ca citesc ca nu te mai aranjezi,etc...atunci mergi si pe un salariu mai mic.decat sa stai stresata.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

 Publicitate


loading...

#25 2016-09-05 08:24:10

daenarys14
Insomniac member
Inregistrat: 2016-05-19
Mesaje: 6134

Re: Probleme la job-Cum le depasesc?

Poti cauta în alta parte,poate găsești undeva cu condiții mai ok.
Mie una îmi place și idee de a face ceva pe cont propriu.doar ca trebuie tu sa îți asumi rISP-ul asta ca sa zic asa.am un prieten care a făcut treaba asta,e mai greu dar e tare linistit și mai fericit acum.
Bafta!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.