homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Tratament Duphaston


#1 2014-08-12 19:01:03

ecaterina.d
Membru
Inregistrat: 2014-08-12
Mesaje: 1

Tratament Duphaston

Buna! Va rog sa ma ajutati cu un sfat, o parere pentru ca nu stiu ce sa mai cred...dupa o perioada de 8 luni de amenoree secundara am ajuns in sfarsit la medicul ginecolog si endocrinolog, unde am facut toate investigatiile necesare, concluziile find: ovare polichistice, deficit de progesteron, insuficienta faza luteala. Am urmat 10 zile tratament cu Duphaston, cate 2 pastilute pe zi pentru aparitia menstrei. Au trecut 5 zile de cand am terminat de luat pastilele, dar menstruatia nu a aparut. Ma dor sanii, sunt sensibili la atingere, am intepaturi prin burta, o stare pronuntata de nervozitate, iar noaptea trecuta m-am trezit brusc cu o durere ingrozitoare de stomac, greata si stare de voma. Ar trebui sa continui tratamentul din ziua 15 pana in ziua 21 pentru a obtine o sarcina..Este posibil ca in cele 10 zile medicamentul sa imi fi provocat ovulatia si sa fi ramas insarcinata? Are rost sa imi fac un test sau sa mai astept, poate apare menstra? Temperatura bazala se mentine intre 36.5-36.7

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.