homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Am uitat pastila nr 2. Contact sexual - ajutor, doctoressa !


#1 2014-08-12 22:49:04

rita_r
New member
Inregistrat: 2012-04-02
Mesaje: 16

Am uitat pastila nr 2. Contact sexual - ajutor, doctoressa !

Incep prin a-mi cere scuze pentru postarea multipla,  dar sunt ff speriata, am mai trecut printr-un chiuretaj acum ~7 ani si stiu ce inseamna.
Am 24 de ani si de ~7 ani iau Marvelon, la recomandarea medicului.  Pe 20 iulie a inceput ultima menstra.
Nu am avut probleme pana acum cand, pe 25 noapte am uitat sa iau pastila cu nr 2 a blisterului (de obicei o iau la 22:00) si fix in acea noapte am avut contact sexual neprotejat la 3-4 dimineata. Mi-am dat seama de pastila omisa seara urmatoare cand a sunat alarma la 22 si am luat pastilele cu nr 2 si 3. Mi-am sunat medicul dar m-a sfătuit sa nu iau pastila de a2a zi si nu am luat-o.
Dupa 7 zile de la contact (adica 14 de la inceputul menstrei trecute) mi-au curs 2 firicele de sange, am avut o stare ciudata, disconfort al ovarelor si calduri.
Mi-este f frica. Cateva zile in timp ce mancam mi se facea greata sau ma trezeam noaptea cu aceste stari. Acum nu le mai am dar astept menstruatia, duminica ar trebui sa vin si nu am niciun simptom.
Mentionez ca de atunci am avut 2 contacte, protejate.
Mai astept cateva zile si fac un test..cat de mari credeți ca sunt riscurile ?
Am nevoie de raspunsurile voastre va rog si va mulțumesc din suflet !

Offline

 



#2 2014-08-13 07:49:30

rita_r
New member
Inregistrat: 2012-04-02
Mesaje: 16

Re: Am uitat pastila nr 2. Contact sexual - ajutor, doctoressa !

Ma intereseaza orice raspuns, va rog !

Offline

 

#3 2014-08-13 08:06:58

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Am uitat pastila nr 2. Contact sexual - ajutor, doctoressa !

Pe noi ne-ar interesa sa nu mai deschizi topicuri aiurea. Ai cel putin 2topicuri deschise de tine pe problema asta smile. Faptul ca deschizi nu stiu cate topicuri nu iti garanteaza alta raspunsuri. Ai luat deja un warn pentru postare multipla si cu inca unul cumulat iti vei lua ban.

Nu suntem ghicitoare sa iti spunnem exact dasca sunt probleme sau nu. Ca sa fi 100℅ sigura trebuia sa iei postinor, deoarece exista un risc mic de a ovula. Dar avand in vedere ca le iei de ceva timp nu cred ca sunt probleme.
Asteapta si fa un test la 21 de zile de la contactul cu risc sau daca nu vine menstruatia.


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.