homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sterilet intrat in peretele uterului


#1 2014-08-20 21:36:04

Daniela Felicia
New member
Inregistrat: 2011-08-21
Mesaje: 23

Sterilet intrat in peretele uterului

Buna seara tuturor
Postez acest mesaj in numele mamei mele.
In luna iunie mama a mers la un control de rutina, i s-a spus ca este bine, chiar daca avea "o plaga" pentru care i s-a prescris medicatie. Mama a luat tratamentul si s-a simtit mai bine.
Zilele trecut, in urma unui efort fizic mai mare a inceput din nou sa se simta rau, durand-o foarte tare abdomenul si spatele, in cele din urma unflandu-se.
Astazi a mers la control si i s-a spus ca steriletul pare a fi intrat in peretele uterului, medicul sfatuind-o sa mearga la spital sa ii faca chiuretaj ca sa vada daca il poate da afara...
Nu stie ce sa faca, ii e teama, medicul neoferindu-i siguranta ca acest chiuretaj ii va fi benefic sau nu.
Eventual, daca stie cineva daca in Craiova ar fi vreun cabinet ginecologic care intr-adevar ar putea sa o scape de aceasta problema fara a-i pune si mai mult sanatatea in pericol
Multumesc anticipat

Offline

 



#2 2014-08-21 13:21:46

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Sterilet intrat in peretele uterului

la ce medic ginecolog a mers mama ta?nu a putut-o ajuta?


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#3 2014-08-22 12:10:17

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Sterilet intrat in peretele uterului

Daniela, solutia e mersul la spital daca s-a intimplat ceva de tipul asta cu steriletul. In cabinet e riscant sa se incerce extragerea steriletului. Sanatatea ei e pusa in pericol de fiecare zi in care sta asa si asteapta niste garantii pe care nimeni nu i le poate da


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#4 2015-02-16 23:49:18

Skylar
New member
Inregistrat: 2015-02-16
Mesaje: 14

Re: Sterilet intrat in peretele uterului

de ce sa faca saraca femeie curetaj aiurea? exista histeroscopii exploratorii ce se fac in mai multe spitale sau clinici un pic mai mari de de gineco si obstetrica. tehnica folosita la histeroscopii e mult mai putin dureroasa si e mai sigura fata de curetaj, care e o manevra executata in orb. eu stiu sigur de spitale si clinici care fac genul asta de manevre ,dar in bucuresti, de Craiova stiu ca nu prea ai unde sa mergi sa faci. asta e sfatul meu, voi alegeti! smile

Ultima oara a fost editat de Skylar (2015-02-16 23:50:21)


Be the best that you can be.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.