homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sangerare peste contraceptive


#1 2014-08-24 18:32:26

rita_r
New member
Inregistrat: 2012-04-02
Mesaje: 16

sangerare peste contraceptive

Buna fetelor ! Va rog, daca ma puteti ajuta cu un sfat pt urmatoarea problema. Iau Marvelon de ~7 ani, luna trecuta am uitat pastila a2a din blister si am luat 2 comprimate peste 24 h. In seara in care am uitat pastila am avut si contact sexual neprotejat, dar totul a fost ok, le-am administrat corect de atunci,  menstra a venit ca de obicei, la timp si in cantitati normale. Am inceput o noua folie, iar dupa 2 pastile am avut sangerari la urinare. Asta s-a intamplat timp de o seara, apoi a revenit secretia albicioasa, ca cea obișnuită.  Ma sperie f tare incidentul si am un disconfort al ovarelor ca si cum astept menstra...nu ?nțeleg ce se intampla si imi vin in minte tot felul de ganduri. Nu am patit asta niciodată !
Nu am luat alte medicamente, nici gref, sunătoare etc. Ce poate fii ?

Offline

 



#2 2014-08-24 18:45:07

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: sangerare peste contraceptive

pai daca sangerarea a fost la urinat ma gandesc ca e vorba despre o infectie urinara, nicio legatura cu AC
mergi si fa o analiza de urina (sumar si urocultura)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.