homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dureri Mari/inflamatie


#1 2014-08-25 03:38:54

poxy101
New member
Inregistrat: 2012-04-27
Mesaje: 30

Dureri Mari/inflamatie

.

Ultima oara a fost editat de poxy101 (2014-09-01 20:58:38)

Offline

 



#2 2014-08-25 07:49:13

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Dureri Mari/inflamatie

Ca nu esti activa sexual inteleg...insa incerci sa ne spui ca nici nu ai fost vreodata? Mai pe romaneste ca esti virgina? Chiar si asa insa tot nu prea inteleg ce impiedica un consult? Si ce inseamna consultatie normala?
Recunosc, este peste puterea mea sa cred ca exista vreun medic ginecolog care lasa o pacienta fara tratament fiinca nu se poate face tuseu vaginal!
Daca in conditiile descrise de tine vei continua sa stai asa, lucrurile doar se vor inrautati. Vezi ca e un topic aici pe forum cu medici ginecologi buni, cauta acolo o recomandare si fa-ti cit mai repede programare!


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2014-08-26 07:12:52

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Dureri Mari/inflamatie

Asa am presupus si eu. O ecografie abdominala si un tuseu rectal ar putea suplini sufucient de bine consultul vaginal cu valve si bimanual. Testul Papanicolau poate sa mai astepte.
Fa-ti asadar programare si mergi la medic


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.