homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dureri vaginale


#1 2014-08-25 12:10:57

sunnyM
Membru
Inregistrat: 2014-08-25
Mesaje: 1

dureri vaginale

Buna. Am avut o pauza in viata sexuala de aproape 3 ani, iar acum, cand am reinceput, a fost ingrozitor. Am simtit niste dureri vaginale insuportabile, usturimi...si mi-a venit si ciclul cu o saptamana mai devreme. Iubitul mi-a zis ca e prea stramt vaginul si credeti-ma, chiar eram excitata mai mult decat destul. Poate fi din cauza pauzei indelungate si ce pot sa fac?

Offline

 



#2 2014-08-25 12:46:42

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: dureri vaginale

Eu as face si un examen de secretie sa ma asigur ca totul e ok, usturimea nu mi se pare normala
Poti folosi un lubrifiant pana una-alta

Offline

 

#3 2014-08-26 07:10:26

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: dureri vaginale

Eu am niste indoieli legate si de excitatie....exista totusi o afectiune numita vaginism care poate creea astfel de probleme, la care insa ne gindim doar dupa ce am exclus alte cauze. Cu certitudine, repausul sexual indelungat nu e motiv pentru aparitia durerilor de la debutul actului sexual(decit daca induce o reactie psihica de respingere si deci aparitia fenomenului numit vaginism)


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.