homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Menstruatie intarziata 17 zile! Un raspuns, va rog


#1 2014-08-30 11:44:17

adeeenaaa
New member
Inregistrat: 2014-01-06
Mesaje: 11

Menstruatie intarziata 17 zile! Un raspuns, va rog

Astazi se fac 17 zile de cand imi intarzie menstruatia, in conditiile unui ciclu menstrual mediu de 32 de zile. Am exclus varianta sarcinii, in primul rand pentru ca toate actele sexuale au fost protejate si in urma cu 3 zile am facut si un test de sarcina, care a iesit negativ. Mi-e teama sa nu am ceva mai grav. Mentionez ca de aproape 2 luni m-am mutat in alta tara, programul zilnic mi s-a dat complet peste cap si nici alimentatia nu a fost cea mai potrivita. Credeti ca acestea ar putea fi cauzele intarzierii?
Mai mult, de aproape o saptamana ma dor sanii foarte tare, in anumite momente ma incercau si niste dureri de spate, dar nimic concret. Am avut si o secretie maronie timp de vreo doua zile, iar acum s-a transformat intr-una alb-verzuie.
Dupa toate aceste date, ce credeti ca as putea avea? La medic nu as avea cum sa ajung, asa ca m-ar interesa niste remedii naturiste.
Multumesc anticipat!

Offline

 



#2 2014-08-31 08:13:32

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Menstruatie intarziata 17 zile! Un raspuns, va rog

Pai eu as repeta testul de sarcina...nu stiu cit de eficie te metode de contraceptie ai folosit insa variante sunt doar citeva, avind in vedere simptomele descrise iar prima e sarcina(durerile de sini,durerile de spate, micile singerari pledeaza pentru ea). Secretia alb-verzuie pledeaza pentru o infectie vaginala insa sad
Evident, daca si al doilea test de sarcina iese negativ, si menstra nu vine parerea mea e sa mergi la medic cit de repede


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2014-08-31 16:29:42

adeeenaaa
New member
Inregistrat: 2014-01-06
Mesaje: 11

Re: Menstruatie intarziata 17 zile! Un raspuns, va rog

Am folosit prezervativul pentru protectie. Oricum, m-am linistit, azi dimineata mi-a venit menstruatia. Multumesc pentru raspuns. smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.