homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Scurgere intre blisterele de ac


#1 2014-09-05 19:05:13

and7
Full member
Inregistrat: 2013-12-24
Mesaje: 106

Scurgere intre blisterele de ac

De cateva zile am observat o scurgere mai abundenta ca de obicei de culoare alb galbuie. Am tratat o candida si mi-e teama sa nu fi  reaparut. Plus ca am luat ac 2 luni legate si ma gandeam ca poate de asta ar fi aparut. Am tot citit lucruri despre candida cum ca nu trece si odata ce ai facut reapare constant...adevarat?

Offline

 



#2 2014-09-08 22:47:17

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Scurgere intre blisterele de ac

Nu reapare constant. Daca ai grija ca flora vaginala sa ramina echilibrata nu reapare nici o candidoza. Daca  insa secretia modificata a aparut in timp ce luai a doua folie unita cu prima e foarte posibil sa fie hormonala


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2014-09-12 15:38:47

and7
Full member
Inregistrat: 2013-12-24
Mesaje: 106

Re: Scurgere intre blisterele de ac

Multumesc pentru raspuns! Intradevar dupa testul de secretie a reiesit candida dar 'colonii observate foarte rar' cu flora lactobacilara absenta. Deci se pare ca de acolo vine problema. O sa merg la medicul meu pt tratament si sfaturi.

Offline

 

#4 2014-10-14 13:24:13

and7
Full member
Inregistrat: 2013-12-24
Mesaje: 106

Re: Scurgere intre blisterele de ac

Am facut tratament cu econazol, fluconazol si gynophilius si tot nu a trecut candida...ba chiar a devenit rezistenta la cele 2...de ce? Nu mai suport...e al doilea tratament care nu functioneaza.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.