homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33-14


#248 2014-09-12 16:20:52

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Kate... pfff nu prea am cum. Plus ca sincer urasc agricultura lol

Adina, Muraturi de castraveti, ardei copt, gogonele si amestecaturi


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 



#249 2014-09-12 21:55:05

adrriana
Full member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 603

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Buna seara fetelor ,mai vin si eu pe la voi cand pot si eu !am avut o sapt incarcata am dus-o pe fiimea la noua ei scoala /gradinita ,azi a fost a treia zi ,s-a comportat f bine ,fara plans ,fara agatat de noi ca sa n-o lasam acolo -ba dimpotriva fuge pe drum inaintea noastra ca sa ajunga  desi sunt 20 de copii ,toti necunoscuti .Eu iar am plans cand am lasat-o acolo !
Va scriu ca sa va incurajez si pe voi ca stiu ca sunteti multe in prag de gradinita !
In clasa lor e o invatatoare (deaia ii spune scoala desi copii au intre 2.5 si 3.5 ani ) ) si o alta femeie care a fost formata  in lucrul cu copii si care mai mult ajuta invatatoarea in tot ceea ce presupune lucrul cu copiii ,amandoua mi-au laudat-o ca se descurca bine la facut pipi singura ,la incaltat ba chiar le da sfaturi copiilor sa faca una sau alta .

Eu nu stiu ce sa ma fac cu ea ca e tare "sfatoasa" ,azi am luat-o de la scoala la ora 12 si cand am vrut sa traversez drumul ea se opreste pe loc ,ma trage de mana si zice - "mami ,nu te-ai uitat daca vin masini !!!


azi am lasat-o cu socramea dupa amiaza  si cand m-am intors imi zice soacramea ca dupa ce i-a pus desene pe calculator i-a  zis fiimea:
-gata ,acu du-te si fa supa !

Ultima oara a fost editat de adrriana (2014-09-12 21:58:24)

Offline

 

#250 2014-09-12 22:06:32

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

hello

Adina, sai ai spor si distractie placuta!

Time si tu sa muncesti cu spor!

Ari applause citindu-te prind si eu curaj. Desi stiu ca Iris a ta a mai fost si la cresa si deja e obisnuita cu copii. E foarte bine ca stie care e mersul lucrurilor tummenupp

Noi am fost asta seara la aniversarea de 6 ani a fina-mii. Am ajuns ultimii si deja erau acolo vreo 6 copii. Un prieten al nostru l-a luat pe fi-miu in brate , sotul s-a dus sa salute ceilalti parinti, iar eu m-am dus sa-mi pun geanta pe masa. In secunda urmatoare s-a pus copilul meu pe-un plans cu niste lacrimi de mi-a inmuiat sufletul. Habar n-am cum va reusi sotul sa-l lase la gradi luni, dar incerc sa-mi storc creierii pt alte solutii.


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#251 2014-09-12 23:08:30

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

SMart, va fi bine. plang, o data de 2 ori dar apoi vad ei cum stau lucrurile si le si place..pana la ce ora il lasi? oricum sunt si avantaje.
te incurajez pe tine dar eu cand ma gandesc...stiti ce am facut? vine sotul in seara asta si nu l mai dau de luni la gradi. am zis  sa l mai las sa se bucure de tati si de vremea asta frumoasa. asa ca de pe 1 oct. oricum eram pregatita sufleteste.

n am salutat   wave    sa citesc din urma.

Adri,  applause  bravo pentru Iris! o sa fie o mica inteleapta.

Adina, distractie placuta


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#252 2014-09-12 23:14:36

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Hello
Felicitari Iris!!!!!
Eu am fost azi la sedinta si am primit o veste buna. Am discutat cu educatoarele si s au hotatat sa il primeasca pe r. Ma anuntasera ca il vor primi din ian. Cand face trei ani, pt ca e grupa 3-4 ani si el are abia 2 si 8 luni. Sunt extrem de incantata de doamne, mai ales pt ca accepta implicarea parintilor in per. De acomodare.
Luni ne ducem si noi la deschidere si oficial sper sa incepem de la 1 oct. Azi a fost intalnire parinti si copii pt acomodare smile din pacate eu credeam ca nu il primesc pe r si nu l am luat ca sa nu il atzatz... dar i am filmat copiii si doamnele si clasa si el zice ca vreaaaa. Azi toata ziua m a bazait ca vrea la gaganita. Sa speram ca nu se va razgandi lol
Smart, sa nu fiti nici voi tensionati caci va va simti... am vb azi cu mamici care aveau copii mai mari si toate ziceau ca au plans 2 sapt. - o luna....dar mna.... eu sunt extra happy ca il primesc ca nu se va plictisi inchis in casa.
Abia astept sa ii puna mintea la contributie ca eu deja nu mai am idei si....recunosc....nici rabdare. 24/24 doar cu el....


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Publicitate


loading...

#253 2014-09-12 23:22:37

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Nu stiu fetelor, adica toti imi spun ca atat va dura, cam o luna pana se va obisnui. Dar eu mor sa-l stiu plangand acolo si mi-e tare ciuda ca nu-i pot oferi altceva.

Poke, dar tu il lasi la program normal, nu? Si al meu are momente cand cere la gradinita si se pune pe matait ca nu-l duc. Adica toata saptamana noi l-am dus in curtea gradinitei sa se joace si l-am tot plimbat prin cladire tocmai ca sa se obisnuiasca cu ea. De luni si eu merg la serviciu, nici nu vreau sa stiu ce-oi face pe-acolo cu gandul la copil


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#254 2014-09-12 23:31:27

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Succes la job! Dupa ce il duc serios va sta la program lung. Dar nu stiu cand va fi asta exact, depinde de angajarea mea.
La scurt nu are cine sa il aduca la pranz. De fapt, de asta nici nu il duc pana nu ma angajwz si eu...ca e problem cu...logistica.
Tuturor ne e greu sa ii lasam plangand acolo. Dar...toti trec prin asta si tre sa depasim noi, ca parinti, in primul rand momentul. Daca ei ne simt pe noi speriati si nesiguri....ei cum sa fie?


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#255 2014-09-12 23:35:40

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Multam, Poke! E un job de compromis, o carmangerie prin brazda. Te astept pe-acolo daca ai nevoie. E a unor buni prieteni, sunt la inceput, au mare nevoie de ajutor. E nasol pe partea finaciara si la program, dar cum eram intr-o mare nevoie, am acceptat macar sa incerc. Totul depinde de Alexandru daca raman sau nu. Si chiar de raman, e ceva provizoriu. A reusit sotul sa-si ia liber o saptamana tocmai ca sa-l duca el, e mai tare. Nu stiu daca e bine sa lipsesc total din peisaj, dar eu clar nu rezist sa-l las plangand acolo

Ultima oara a fost editat de smart lady (2014-09-12 23:36:26)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#256 2014-09-12 23:37:20

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Offf subiect sensibil... grater( eu mi am luat concediu sa vedem ce om face... el a plans aseara la ai mei cand am disparut 2min... pffffff


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#257 2014-09-12 23:41:29

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Hello.

Despre ce vorbiti.... departe de mine gandul gradinitei, nu vreau sa ma gandesc ca intr-o zi va trebui sa il las acolo, pui mic, daca s-ar putea l-as tine langa mine pana se insoara, si nici atunci nu l-as lasa lol glumesc.. eu sper sa nu planga la gradi, de exemplu finuta noastra plange cand e luata de la gradi, ca ii place acolo.
Va urez succes tituror cu gradinitele.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#258 2014-09-12 23:56:48

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Da..sensibil subiect.. dar are dreptate Poke..  nu ma mai gandesc.

Elena puss , da si eu i as tine pana se n soara langa mine.. tongue  dar cred ca si vor lua zborul muult mai devreme..

2 sapt sa planga?? asa muult? sad  acum depinde si de copil..

a, apropo de gradi, cand am fost la una din ele, mi a zis una din educatoare: cum mai doarme D inca cu mine? ca are 3 ani.., pai i am zis ca nu pot sa fortez copilul sa doarma in patul lui daca nu vrea, sa l leg acum de pat? vede ca dorm cu A,, si vrea si el. si a zis ca si sa dorm cu Anastasia e mare si ea la 1an si 4 luni. mie nu mi se pare, hai la D. parca sa zicem, dar la A..hai sa nu exageram. plus ca ei cand vrea lapte noaptea daca maraie si nu i dau in 2 min se trezeste si urla, plange f urat.asa ca trebuie sa fiu langa ea sa o simt. si eu as vrea sa dorm singura sa am loc , sa doarma fiecare in patul lui, dar asta e acum.

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2014-09-12 23:58:01)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#259 2014-09-12 23:56:50

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Elena, imediat zboara timpul. Nici mie nu imi vine sa cred ca deja au trecut aproape 3 ani, parca ieri il tineam pe genunchi si ma minunam cat este de mic. ce maini minuscule are si cum nu reusea sa-mi prinda cu ele nici macar un deget. Acuma e ditamai vlajganul, mainile lui imi acopera obrajii si bratele lui imi cuprind mijlocul. Nici macar nu stiu sa spun cand si-a format obiceiul sa-mi miroasa parul de cate ori ma aplec sa-l incalt si exclama de fiecare data "mmm, ce mumos miroase!" . Sau cum se intoarce el din drum sa ma pupe atunci cand iese cu tati afara hjarta . Sau cum s-a invatat sa-si faca o alta plasuta cu jucarii ori de cate ori iese afara. Sau cum ma pune sa-i explic de zeci de ori de ce-l iubesc... doamne, cate sau-uri as putea sa insir! Asa de repede cresc ca nu m-ar mira sa ma trezesc maine ca-mi pregatesc copilul de scoala

Like, eu chiar glumeam cu sotul zilele trecute, ce facem noi cu ditai patul, atunci cand Alexandru nu va mai dormi cu noi? Ne pierdem prin el? (noi am comandat un pat de 2 pe 2, ne lafaim in el) . Copilul va dormi singur atunci cand va vrea, indiferent de comentariile altora.

Ultima oara a fost editat de smart lady (2014-09-13 00:00:07)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#260 2014-09-13 00:00:24

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Smart hjarta  hjarta  imi dau lacrimile. smile   si D. vine si avanta la mine in brate zice: "mamiiii" si ma pupa asa strans si infocat! morr. e f fericit decat ne am mutat in Buc.

Da, asa este! asa am zis si eu. ca cica sa l las sa planga pana doarme la el in pat yikes   box   ..te mai miri..

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2014-09-13 00:02:46)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#261 2014-09-13 00:12:19

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Da Like, sunt adorabili cand descopera ei lumea hjarta . De le-am putea pastra inocenta asta!

Sfaturile d-astea cu lasat sa planga cred ca vin din gura unor oameni incapabili de iubire sincera. Eu una sunt sictirita de ele, le-o tai scurt ca nu-mi las copilul sa planga pt ambitiile altora.

Ma duc si eu langa barbatii mei. Noapte buna!


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#262 2014-09-13 00:31:35

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Stiu ca imediat ma trezesc la final de concediu maternal, deka a trecut un sgert, nu imi vine sa cred, avem 5 luni jumate...acum vreau sa traiesc fiecare clipa la maxim, ca momentele astea sunt unice, parca descopar si eu lumea prin ochii lui, totul e atat de palpitant.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#263 2014-09-13 00:35:57

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

noapte buna Smart!

si eu sunt sictirita de ele..cand le aud parca nu ar avea copiii, serios..oate chiar nu au unele..deci daca zic asta, iti dai seama cum se comporta cu ei acolo la gradinita.. eu ma fac ca nu aud ce zic, dar le o mai tai si eu. dar parca iti vine sa le iei de par, nu alta.

Elena smile da , sa vezi dupa un an.. hjarta


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#264 2014-09-13 13:00:45

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

hello wave

nimeni?

Offline

 

#265 2014-09-13 15:20:40

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Hello!

Sunt eu garga! smile
Am o gramada de treaba..ma agit cu nunta asta...da-i scurteaza rochia..scurteaza pantaloni la baiat...vopseste-te..tunde baiatul
Apoi in ziua aia coafor..machiaj. o gramada de bani. Abia astept sa treaca...


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#266 2014-09-13 16:08:09

adrriana
Full member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 603

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

ce familie de frumosi o sa fiti dupa atatea pregatiri ,janis ! aici nu se da importanta nuntilor cum faceam in ro ,de-as innimeri o nunta cand vin in tara ,ma duc si daca nu-i cunosc ....smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.