homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33-2


#20 2014-09-08 12:30:17

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Buna mamici par

Ce mai faceti?


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 



#21 2014-09-08 12:57:18

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Sanatate celor bolnaviori!


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#22 2014-09-08 13:52:05

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Sanatate copilasilor bolnaviori kram

Deno, imi pare rau de sperietura


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#23 2014-09-08 14:22:02

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

hello wave

Offline

 

#24 2014-09-08 14:25:38

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Mamici puss

Adina, fix o saptamana avem.

Timi, welcome back!   kram  Ma bucur ca a fost fain. smile

Deno, si eu am patit cu N sa faca febra fara alte simptome, insa in alea 2 zile cat a facut febra nici nu prea a vrut sa manance si am suspectat un rosu in gat. La doc nu prea aveam cum sa mergem ca eram la tara, asa ca i-am dat cu Tantum Verde. Dar nu era febra asa mare ca la Y... sad

Mamici, sunt eu demodata sau ce? O cunostinta de la tara a facut nunta acum, de o saptamana. Stau impreuna, presupun ca sunt casatoriti civil, si au 2 copii de 3 si 2 ani. Eu habar nu aveam ca ei nu sunt casatoriti religios. Si mi se pare asa ciudat sa te mai imbraci mireasa si sa faci tot tam-tam-ul specific nuntii cu obiceiuri & co. cand tu ai deja copii maricei.

La fel, o fosta colega, de vreo jumatate de an tot anunta pe fb ca isi cauta rochie de mireasa, alege muzica, etc, etc. Iar acum o luna a avut nunta. Initial am crezut ca e vorba de sora ei pt. ca eu stiam ca ea e casatorita (are numele sotului) apoi m-am prins ca de fapt ea se marita. Si tot asa au copilas de vreo 6 ani.

Mie mi se pare un pic ciudat, nu stiu. nustiu
Nu vreau polemici, doar parerile voastre.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2014-09-08 14:33:04

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

hello

deno sad sanatate si sa aflati repede de la ce e

katey si eu gandesc cam la fel, dar ma rog, fiecare cu parere lui...


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#26 2014-09-08 14:38:07

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

katey, si eu gandesc la fel


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#27 2014-09-08 14:41:09

adrriana
Full member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 603

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

tot vorbiti de sperietura ,sa v-o povestesc pe-a mea smile ! joi pe la 15.30 ma suna directoarea de la cresa ca Iris a cazut si ca nu se opreste din plans ceea ce e anormal pt ea ,am gasit-o ca-si tinea manuta indoita si se plangea c-o doare !
m-am dus val vartej la osteopat la cabinet , a vazut-o ,a ajutat-o putin dar mi-a zis sa ma intorc a doua zi cu ea ,ca n-a putut sa i-o puna bine la loc !

pe drum a inceput sa se planga si mai tare in masina si a continuat cand am ajuns acasa , dupa vreo ora ne-am hotarat sa mergem la urgenta sa-i faca o radiografie sa nu fie ceva rupt ,desi nu era nici umflata ,nici vanat ,nimic ...doar ca si-o tinea mereu indoita si o durea !

doctorita de la urgente zice :nu are nici un os rupt dar daca nu-si foloseste bratul e totusi ingrijorator , incearca sa-i miste manuta ,fata zice :-ma dooare ,mai incet !
a vrut s-o adoarma cu masca cu gaz ,eu n-am vrut ,mi-a fost teama si mila de ea !

pana la urma ne zice :- eu nu inteleg ce are la brat ,daca nu se vede nimic inseamna ca sunt rupte cartilagiile de crestere care nu se vad la radio. ; dignostic :Mana in ghips ! am crezut ca inebunesc ,ma gandeam d?j? la toate consecintele ,ce greu o sa-i fie, cu cine o las ? ca sa nu mai zic ca poimaine schimba cresa cu gradinita !

dintr-odata i-am zis la doctorita ca prefer s-o las asa pana a doua zi dim si ca daca e la fel ,venim vineri dim sa-i puna ghipsul;
nu va zic ce chin s-o imbrac ,sa-i pun centura in masina , de dormit a fost o tragedie ,saraca de ea nu putea sa miste ,o durea si cu o calmante ,
dimineata ne-am zis ,asta e nu- i trece durerea ,s-a dus sotul cu ea la spital ,a gasit alt doctor care din doua incercari i-a pus mana la loc din cot , se numeste "pronatie de cot " ,sper sa nu ma insel la traducere

va datai seama daca o tineam o luna in ghips ,ca o durea pe timpul asta si ca dupa o luna eram ca la inceput ???
nu mai stiu ce sa cred ,nu mai poti avea incredere in nimeni ,sunt bucuroasa ca am gasit un medic priceput a doua zi dar daca nu ma bazam pe instictul de mama azi eram cu fiimea cu mana in ghips ? !

Offline

 

#28 2014-09-08 14:44:08

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Saracuta Iris! sad

Cmin, Bubu credeam ca sunt eu mai de la manastire. chicot


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#29 2014-09-08 14:45:07

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Kate eu cunosc 2 cazuri asemanatoare intre ele: ei locuiesc impreuna nwcasatoriti, ea ramane fara sa fi planuit, repede cununia, botezul dupa nastere, dar la un an de la nasterea copilului nunta mare, cu toate obiceiurile, unii iau caleasca..ceilalti aduc ursitori la copil (in ziua nuntii)... Eu le inteleg, au visat la nunta cu tot ce inseamna ea, dar a aparut copilul intre timp tongue

Daca as fi aflat ca sunt insarcinata si nu as fi fost casatorita puneam repede nunta, faceam tot ce am viaat la nunta si nu mai era copilul pe langa mine cand aruncam buchetul sau cand imi puneam vergheta pe deget nustiu


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#30 2014-09-08 14:52:53

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

ada sad ai fost inspirata si ai avut noroc de medic bun pana la urma.

eu caut gradinita, m-am hotarat. am si anuntat ca plecam ca sa nu mai dau inapoi. dar mi-e groaza acum de ce-om gasi. sau daca om gasi. deja am sunat la una si din start nu mi-a placut cum au pus problema, ca sa vin seara dupa program ca sa nu deranjez copiii  va  pai atmosfera de la clasa e printre lucrurile care ma intereseaza cel mai mult... clar n-o sa ma lase sa stau cu el la inceput pentru acomodare sau pe parcurs ca sa-l vad cum s-a integrat... o sa merg maine sa vad dar nu-mi fac sperante sad

Offline

 

#31 2014-09-08 14:54:23

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Lasa, Maje, e altceva. S-a intamplat sa vina copilul, poate ea n-a vrut sa fie cu burtica la nunta, etc. Si zici ca au facut nunta dupa un an sau cu botezul impreuna.

Dar la 6 ani dupa nasterea copilului?!

Si eu tot ca tine cred ca as fi facut. Am o prietena foarte buna care a procedat asa. Era in 6 luni, a avut o rochie de mireasa superba, simpla si foarte potrivita pt. o mireasa cu burtica. smile


Bafta, Garga!

Ultima oara a fost editat de Katey (2014-09-08 14:56:41)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#32 2014-09-08 14:57:21

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

buna smile

mie nu mi se pare ciudat .. mi se pare ciudat la a doua casatorie sa te mai imbraci mireasa da la prima nu . smile asa vad eu  .


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#33 2014-09-08 15:00:30

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

buna fetelor

ma scuzati ca intervin
garga, cauti un anumit fel de gradinita sau intr-o anumita zona ? am o colega cu un copil de 3 ani si din ce-mi povesteste e extraordinara gradinita unde merge, de la activitati la mancare, ambianta... tot
iti dau un mesaj daca te intereseaza

Offline

 

#34 2014-09-08 15:01:31

adrriana
Full member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 603

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

garga sunt grele schimbarile , alea nu vor sa le vezi pe ele ,nu le e de copii ! e mai mult decat normal sa te lase sa te adaptezi :copilul si tu ca mama , ce pacat ca fac gradinite pt copii dar uita de ei !

nici n-ar trebui sa existe asa gradinite ,adaptarea progresiva e un drept sfant al fiecarui copil si al mamei ,pai nu poti sa te duci in prima zi  sa-ti strecori copilul pe usa si sa te dea afara ,au inebunit sau ce ???
doamne cat noroc am avut eu !


Aoleu katey ,cate povesti amestecate am gasit de cand sunt aici .....dooaamne ! mi s-au daramat multe teorii ,obiceiuri ,vai de sufletul meu smile

Ultima oara a fost editat de adrriana (2014-09-08 15:06:01)

Offline

 

#35 2014-09-08 15:03:26

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

buna fetele


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#36 2014-09-08 15:40:51

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Am ajuns de la medic, iar febra 39,5 Doamne ca nu se mai termina... sad
Are gatul varza, antibiotic sad i-a dat azitromicina, doar 2 ml pe zi dar nu ia nicio picatura, ce 2 ml... E groaznic de amar, asa amaraciune n-am mai intalnit.
Am o alta pediatra la cj si mi-a prescris zinnat si i le face sub forma de supozitoare, avum s-a dus mami dupa ele. Imi vine sa-mi iau campii, de unde le tot racoleaza, nu inteleg, ca din iarna n-a mai avut nimic. Si atunci facea forme usurele, cu febra mica si muci. Acum direct ditamai febra...

Kate, la fel gandesc si eu dar ma abtin sa zic mai mult, ca sunt atatea pe aici ce fac copii cu pretenașu...
Statutul de sot si sotie e invechit rau, ba am vazut pe la unii, chiar blamat yikes


In momentul asta a venit si rezultatele din germania, ma mir, au zis 2-3 sapt. Toate analizele pentru alergii sunt bune, analiza aia ciudata e rea, adica putin peste limita superioara. Mergem maine la dr sa vedem cata relevanta are, faptul ca e doar putin crescuta. Daca nu e nici asta, o luam iar de la 0 neutral


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#37 2014-09-08 15:46:46

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Deno  puss putere iti doresc  puss si multa sanatate pt Y

Offline

 

#38 2014-09-08 15:50:53

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Deno, faptul ca y face febra mare demonstreaza faptul ca sistemul lui imunitar este unul puternic si reactioneaza pe masura.
In ceeA ce priveste cealalta problema, tin pumnii stransi sa fie cat de bine se poate!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.