homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33-24


#438 2014-09-18 10:54:15

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Si eu l am dus plangand dar la 10 cica se linistise se juca, facuse si puzzle. Mi a zis ca a mancat cereale cu lapte... hmmm lui nu ii plac in combinatia asta... oare asa sa fie? Manaca cereale doar goale..si mancase acasa inainte sa plece... ca de cand cu gradi am cazut intr o extrema naspa... nu ii mai refuz nimic, sa nu il mai supar si eu mai mult ...
Aseara a iesit cu ta su pana la masina, mi a zis pa mami si pe urma il aud din curte cum s a pus pe plans ca vrea la mine... sad . Lui ii placea sa iasa cu tati, nu il intereasa de mine daca era cu el...
El nu are niciun fel de atasament fata de lucruri la modul sa il linistesca... aseara a adormit cu o locomotiva in brate. I am luat o eu ieri ca e fan trenuri ....


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 



#439 2014-09-18 11:05:20

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Au fetelor ce povestiti... Ma bucur ca n-am facut prostia sa-l inscriu neutral nu cred ca era mai roz nici la noi.

Timi, l-ati luat?

Aseara tot zicea mama mama. Si zic, cine-i mama? El iar: mama! Eu: da' cine-i mama? El: Neni(deni) hjarta am zis ca lesin hjarta
In conditiile in care si mami(bunica lui) foloseste apelativul mama cand vorbeste la adresa ei, nu suporta sa i se zica buni lol
Asa ca pruncu meu stie exact cine-i mă-sa big_smile


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#440 2014-09-18 11:25:50

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

L-am luat Deno. E acasa cu bunicu-so.

Ce dulce e Y hjarta

Cmin sad

Eu cred ca nu-l mai duc o perioada. Cred ca s-a speriat de toti copii care plang si de galagie si de ala care l-a lovit.


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#441 2014-09-18 12:33:53

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Fetelor puss

Ma doare sufletul cand citesc de acomodarea la gradi, mai ales ca stiu ca la noi orice as face si oricum as da-o alta varianta nu avem. Si va fi dubla suferinta, ca vor fi amandoua. macar de era mai mica diferenta sa mearga la aceeasi grupa, s-ar avea una pe alta.

Nici nu stiu ce sa va zic ca sa va incurajez..

Offline

 

#442 2014-09-18 13:05:52

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Astea-s duse cu pluta. Nu al meu plangea !!!!! m-a confundat.
cand a mers sotul dupa el zice: "da ati si venit dupa el ? " Copilul se juca afara linistit. bang


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

 Publicitate


loading...

#443 2014-09-18 13:09:35

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

mamici

nasol ce povestiti , chiar suntem un caz fericit, ma gandesc ca l-am dus f devreme de la 10 luni si de aia s-a acomodat foarte bine, intr-un an a plans de maxim 2 ori dupa noi si atunci foarte putin . sper sa nu raceasca acum sad ieri mi-a zis educatoarea ca a trimis 3 copii acasa cu febra, in grupa lui fiind inscrisi doar 10 copii.

deno ce frumos, uite asa invata sa zica chiar dc stia demult cu siguranta


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

#444 2014-09-18 13:35:10

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Mamici puss

Reina, sa stii ca ai nostri de-aia s-au acomodat mai usor, ca i-am dus mai mici si nu pricepeau atatea. nustiu
Eu vad cum e N acum, nu plange dupa mine sau ceva dar pana si daca o las cu ai mei sau cu taica-su pt. putin timp zice ca nu, ca merge si ea sau sa nu plec si trebuie sa-i explic de n ori unde si de ce plec.
Pana acum cateva luni n-avea nicio treaba daca o lasam cu ai mei, facea pa-pa si isi vedea de ale ei.

Ma gandesc ca s-ar fi obisnuit mai greu daca o duceam anul asta la cresa / gradi...

Ultima oara a fost editat de Katey (2014-09-18 13:36:37)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#445 2014-09-18 13:38:09

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

buna feele, la noi decurge bine gradi, bine el a fost si anul trecut
eu sunt franta, am dat cu lavabila azi-noapte pana pe la 1.30 si la 6.50 m-am trzit, pe D la dus tasu la gradi si eu am ramas cu C sa fac curat, mai am de batut covorul si de sters geamul
as dormi in picioare big_smile


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#446 2014-09-18 14:19:37

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

da kate ,  de asta , e altceva cd l-am dus de foarte mic , e invatat cu mediul , cunoaste toti copiii de acolo
oricum , cred ca e greu cd iti plange copilul si nu ai alta posibilitate pe moment


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

#447 2014-09-18 15:01:12

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Timi neutral

Reina, sunt sigura ca stie demult, insa niciodata daca am intrebat cine-i mami nu m-a aratat nici macar cu degetul sau cu privirea.
Doar daca ziceam hai la mama venea la mine. Sau daca il trimitea cineva la mine, stia sa vina la mami, dar sa indice el, niciodata. A sarit peste multe etape si ma spune direct pe nume cand e vorba de mama hjarta
Si nu este singurul lucru in care a sarit etape.

Depinde mult si de firea copilului. A o prietena cu baietel mai mic ca y cu 2 sapt. El este inca alaptat, de cand s-a nascut a adormit numai la san. Si l-a dus de luni la gradi, pentru prima data, fara introduceri, fara nimic. L-a lasat la 8 si l-a luat la 4:30 si abia a vrut sa plece copilul de acolo. A si dormit, a si mancat, nici nu a plans deloc, acasa nu s-a schimbat, se comporta ca de obicei, ca si cum ar merge dintotdeauna la gradinita.
Deci nu e numai varsta, depinde si de ei, si de cum au fost crescuti.


Eu am inceput sa-i mai refuz bratele lui yannick, sa ii gasesc alternative, am ajuns sa-l leagan peste jumatate de ora in brate la somn, si nu mai pot, e inuman.
Azi a plans pe pat de gatul meu juma de ora pana sa adoarma, dar efectiv nu mai pot.
Mi-a venit si mie sa plang, ca stiam ca daca ma ridic si il plimb, adoarme si nu mai plange, dar am zis "aduna-te fată, ca mai vine unul si n-oi plange in cor cu ei pentru orice nimic"
La fel cu mancarea, e flamand si urla de foame si din 5 feluri nimic nu vrea sa manance. Drept urmare, acum doarme cu burta goala. Vedem cand s-o trezi, sper sa inteleaga ca n-o sa umblu la infinit cu 7 mancaruri dupa el.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#448 2014-09-18 15:23:44

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Deno kram offf greu e cu ei


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#449 2014-09-18 22:44:16

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Noi am avut azi sedinta si ne au atentionat educatoarele ca se poate sa fie agitati copiii, sa nu doarma bine noaptea, sa nu manance....ne au sfatuit sa vorbim cu ei cat de mult despre asta si ne qu asigurat ca vor ajunge sa nu vrea sa mai plece de la gradi lol
Si ne au zis ca varsta de trei ani e cea mai ingrata pt intrarea in colectivitate. Nici mic sa nu se prinda ce si cum nici mare sa intelega ca de fapt e spre binele lui...


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#450 2014-09-19 00:18:18

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Si eu de-asta stiam de 4 ani ca'i bine. Vom vedea. Eu l-as da direct la scoala rotfl n-o fi foc? rotfl


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#451 2014-09-19 00:34:44

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Janis rotfl  lol  par  pai nu cred ca este. glumesc..  dar daca puteti sa l tineti acasa macar pana la 4 ani. zic si eu..darma gandesc ca le trebuie si lo gradi, invata mai multe acolo, ASTA bineinteles daca se ocupa de ei... ca sunt multe care i duci acolo doar ca sa stea fizic..eu zic sa nu ne asteptam sa le dea educatie gradinita sau scoala mai mult decat acasa in ziua de azi. nu cred ca i pot da alea de gradi educatie mai buna decat voi

Cand va aud cu gradi.. supa  nu stiu ce sa va zic.. sad  greu.

Eu nu l am dat inca pe David, sta cu ta su numai in parc, e foarte fericit..nici nu ma gandesc cum va fi petru el trecerea care este extrem de sensibil!  de asta am evitat gradnitele de stat..pentru ca nu prea au cum sa se ocupe de 30 de copiii, o educatoare si o ingijitoare..numai la noi in tara e asa din pacate.. sad

Deno, cum sa nu stie cine i mami a lui? hjarta  hjarta

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2014-09-19 00:35:59)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#452 2014-09-19 07:28:24

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Neata

Janis eu nu am fost la gradinita. De fapt ma duceam cand si cand ... nu pot sa zic ca m a afectat sau ca am suferit din cauza asta, poate doar pe partea de socializare sa fi suferit putin.

Timi deci al tau era bine ieri, nu?


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#453 2014-09-19 08:39:34

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

neata wave

Cmin, a plans si el dar numai la plecarea lui taica-so. Azi l-am intrebat daca vrea sa mearga la gradi. A zis ca nu si nu l-am dus.


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#454 2014-09-19 09:00:23

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

'neata wave

nici al meu n-a vrut azi, a zis ca vrea sa ramana singur acasa lol l-am dus totusi ca n-a fost decat o zi saptamana asta si atunci doar cateva ore. profit sa-mi mai fac si eu din treburi azi.

Offline

 

#455 2014-09-19 09:36:20

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Garga smile de ce nu  l-ai lasat, singur acasa ? sigur iti facea el treburile hjarta


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#456 2014-09-19 09:49:56

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

A fosr ceva mai bine si la noi azi... deja se mai linistea .. mai plangea, se calma....
Imi zicea ca vrea la mamaia...


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.