homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Rh Negativ


#1 2014-09-29 22:38:31

melodypcd
Membru
Inregistrat: 2012-02-05
Mesaje: 3

Rh Negativ

Buna. As avea si eu o intrebare care ma macina de ceva vreme.Am rh negativ ,iar "prima sarcina" am avut-o deja,de fapt a fost un avort ,am inteles ca la prima sarcina ar fi trebuit facute acele injectii cu imunoglobine,iar la mine bineinteles nu au fost facute ,intrebarea mea este risc sa nu duc la capat a doua sarcina ?  (am si sindromul ovarelor polichstice,dar ma rog,aceasta ar fi a doua problema,voiam sa stiu daca macar din privinta aceasta as fi mai putut sa fac acele injectii in timpul celei de-a doua sarcina). Multumesc!

Offline

 



#2 2014-10-01 22:39:53

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Rh Negativ

daca sarcina a fost intrerupta la cerere, deci in luna mica, practic nu ai probleme prea mari. Oricum, atunci cind vei decide sa faci un copil, vei informa medicul care o sa iti urmareasca sarcina cu privire la problema Rh si se vor lua toate masurile ce se cuvin


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2014-10-02 12:50:20

melodypcd
Membru
Inregistrat: 2012-02-05
Mesaje: 3

Re: Rh Negativ

Da,a fost intrerupta la cerere,la 12 saptamani. Multumesc, pentru raspuns,m-am mai linistit ,e linistitor sa stiu ca macar din privinta aceasta sa se poata faca ceva!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.