homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Menstruatie abundenta


#1 2014-10-22 12:54:57

deeaangel
New member
Inregistrat: 2014-10-17
Mesaje: 13

Menstruatie abundenta

Buna ziua!

Mi-a fost descoperit un ovar micropolichistic cand m-am dus sa-mi rezolv problema ciclului menstrual neregulat + dureri menstruale, si mi s-a prescris tratament cu anticonceptionale Belusha timp de 3 luni. La control i-am spus ca m-au durut sanii si burta si ca am avut menstra cu cheaguri. A spus ca nu mi s-a potrivit tratamentul si mi-a dat Yasmin. Sunt la prima luna de Yasmin si mi-a venit menstruatia acum 3 zile. M-a durut iar burta si e foarte abundenta chiar si a 3-a zi. Doctorul mi-a zis ca ar trebui sa-mi vina foarte putin si sa nu ma doara burta, in caz contrar sa merg iar la el. Eu nu-mi mai permit sa irosesc atatia bani doar pe "hai sa incercam sa vedem cum merge cu tratamentul asta". Cred ca n-o sa-l mai continui. Ma poate cineva lamuri ce se intampla si ce ar trebui sa fac? Multumesc!

Offline

 



#2 2014-10-22 13:55:21

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Menstruatie abundenta

Vorbește cu un medic de planning pt prescrierea anticonceptionalelor.


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#3 2014-10-24 14:27:23

deeaangel
New member
Inregistrat: 2014-10-17
Mesaje: 13

Re: Menstruatie abundenta

Acum marea provocare e sa gasesc un medic bun...  neutral

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.