homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97-29


#533 2014-11-25 12:06:17

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Adina, un timp am crezut si eu in miracole, m-au trimis doct acasa ca n-au ce sa-mi faca si eu tot insistam, ca totusi...poate s egaseste ceva, ca exista si minuni si nu le stiu ei pe toate. Le-am spus, si nu o data, in fata lucrul asta. Acum insa e invers, daca imi spune toata lumea ca se poate, eu nu mai cred. Si nu-mi mai doresc. Pare ciudat, dar chiar nu-mi mai doresc, pentru mine, dupa experienta avuta, un copil n-ar fi altceva decat expresia suferintei, a unei perioade urate din viata mea, mereu mi-ar aduce aminte de tot ce-a insemnat incercarea asta. Un copil trebuie sa fie o bucurie de la inceput, adica din prima luna in care iti propui sa-l ai, nu sa te chinui atat sa-l ai. Pai daca numai sa-l ai te chinui atat, cum sa mai reusesti sa-l cresti, cand esti gata terminat si epuizat?!!


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 



#534 2014-11-25 13:01:28

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

wave

Eleny esti invers decat mine.eu am intrat de cateva luni in al 5 lea an de lupta,nu de stat acasa si asteptat si imi stralucesc ochii si-mi dau lacrimile doar cand ma gandesc ca-mi mangai burtica cu bebe sau imi strang copilul in brate.va fi cea mai mare bucurie a noastra.Minunea noastra!pt ca prin FIV,copiii sunt Minuni!stiu ca tu ai probleme mari si greu de rezolvat,dar poate nu e totul facut...Doamne ajuta!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#535 2014-11-25 13:57:11

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Sonia, eu nu mai visez la asta si nu-mi mai doresc un copil acum, ce sa mai fac eu cu copil acum...Toti prietenii nostri au copii mari, am iesi total din context cu un copil mic.
Nici eu n-am stat cu mana in san, de vreo 5 ani de cand am aflat ca am probleme tot umblu din doctor in doctor. Insa la doctor nu mai am ce cauta, ca m-au trimis toti acasa, deci eu trebuie sa stau acasa, ca n-am unde sa ma mai duc. De FIV nici nu se pune problema la mine, nu intra in discutie, oamenii au fost corecti si mi-au spus ca in conditiile date ar insemna o incercare clar nereusita. Dar nici nu mai astept nimic, ca nu am ce.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#536 2014-11-25 14:20:32

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Eleny,nici n-am zis ca ai stat acasa.desi poate asta s-a inteles,ca o comparatie.doar ziceam de mine.daca ai 36 de ani,esti mai mare ca mine cu 2 ani.EU ma vad cu copil mic.nici nu se pune problema.chiar daca uneori,de atata lupta si oboseala,din multe puncte de vedere,ma simt batrana.da-mi trece.eu voi avea copilul meu!sau voi muri incercand cat voi putea,financiar in primul rand...si cunoscutii mei au copii mari,la liceu.da ce-mi pasa mie de-asta?

adina,la noi in tarisoara de vis,adoptia dureaza ani de zile,din pacate...


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#537 2014-11-25 14:36:58

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Eu cred ca in foecare etapa a vietii omul are alte dorinte si asa cum ceea ce ne doream cand eram copii nu ne mai satisface acum, tot asa pe mine nu ma mai satisface un copil pe care l-am dorit pana acum, cand trebuia sa-l am, dar nu la-m avut la timpul potrivit.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

 Publicitate


loading...

#538 2014-11-25 14:40:30

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

asa este,Eleny.eu inca imi doresc copil si voi face tot ce pot sa-l am...imi voi dori mereu,chiar daca Dumnezeu va avea alt plan cu mine.sper ca nu...dar primordial este ca eu si sotul meu sa fim sanatosi si fericiti.nu vreau copil in detrimentul a altceva...


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#539 2014-11-25 15:11:43

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Eu nu-mi doresc ce stiu ca nu pot avea, ar fi o suferinta continua si nu vreau asta. Iar de luptat sa am un copil, chiar n-am ideea ce-as putea sa mai fac. Si eu imi doresc sa fim sanatosi, asta e pe primul plan. In rest, se poate trai si fara copii, uneori chiar mai linistit si fara griji.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#540 2014-11-26 08:43:48

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Buna dimineata fetelor!!

Ionela si Caty multa sanatate parintilor !  puss  puss

Miss cum te mai simti?Ai fost la doctor sa vada cazatura aia a ta,sau te tratezi tu de acasa? puss

Alex ce mai faceti voi?Imi luminize ziua cu pozicile de pe Fb cu Oscarel al vostru ,e superb !! La ce ora ai facut testul?Parerea mea sa mai faci ,ai facut ieri,azi insista o sa iasa pozitiv atata timp cat e egg o sa fie ovulatie.Succes. puss

Elenus important e sa nu-ti pierzi speranta si sa fii mai increzatoare atata tot. puss  teiubesc

Corinusha Just Kristinika si restul   trombon  trombon


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#541 2014-11-26 08:44:33

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Neata
Ioana, multumesc! Cu Dumnezeu inainte!

Offline

 

#542 2014-11-26 08:54:27

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Ionelus nu cunosc cazuri,dar am auzit si citit ca au zis fetele ,parul va creste mai frumos,e portiunea asta de timp de la chimio pana la refacere completa ca e mai dura putin,dar va trece si va fi totul bine,important ca nu se mai formeaza lichidul ala.Tu ce mai faci?Ai mai facut test?In a cata zi esti?


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#543 2014-11-26 08:56:09

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

neata!

ioana oscar iti multumeste pt aprecieri puss...am facut si ieri test si a iesit a doua liniuta pala...deci se apropie....cu o zi inainte nu a iesit deloc a doua liniuta
eleny vezi ca eu ajung fff repede la tine sa te scutur putin puss

o zi frumoasa!


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#544 2014-11-26 09:01:16

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Alexandra si le merita frumosul !! Deci mai bine insisti,sunt cazuri si de ovulatie ziua 9,dar cam devreme zic eu,oricum vezi pana ies rosii rosii dungatele alea,asa de mos ai si celelalte dungate pentru 9 luni. Auzi te rog , daca tot esti aproape sa o scuturi si din partea mea,eu tot o scutur zi de zi pe Fb asa virtual,dar nu intelege,poate fizic pricepe.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#545 2014-11-26 09:07:16

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Ioana, stiu ca va creste, ea oricum are un par f frumos, des si ondulat. cu lichidul incep sa am dubii pentru ca aseara a fost pana la spital ca avea palpitatii si i=au facut si o radiografie pt ca e racita si au vrut sa vada plamanii. si lichid este, nu l-au scos tot pt ca s-a infundat acul si pe asistenta a durut-o la basca, a zis ca nu mai curge. A inceput acum un tratament naturist cu ceaiuri si tincturi de la gheorghe motorca din oradea. am citit de el pe net si stiu persoane care s-au simtit f bine. Sper sa o ajute!!
Caty, daca esti interesata sa incerci pt tatal tau...nu cred ca i-ar strica. Scrie pe net Gheorghe Motorca si citeste. Si iti mai dau eu detalii daca te intereseaza ceva anume si stiu.
Test nu am mai facut.

Offline

 

#546 2014-11-26 09:13:01

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Ionelus da asa e din pacate,la noi sunt si din alea care te trateaza cu cea mai mare indiferenta.Si totusi nu trebuie scos tot,asa nu o deranjeaza si pe ea?Sa o ajute tratamentul cu naturiste!!


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#547 2014-11-26 10:36:31

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Neata fetelor! Eu mai am putin (28 noi) si ma duc la dr. sa vad ce imi spune ca e de facut pentru a avea un bebitz. Va tin la curent cu detalii. Multa sanatate parintilor vostrii!

Offline

 

#548 2014-11-26 11:57:27

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

buna fetelor

ionela, multa bafta cu tratamentul naturist.trebuie  sa dea roade, eu sunt sigur ca ii va face bine.


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#549 2014-11-26 16:32:47

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Bun, fete dragi

Eu nu zic ca nu aveti dreptate, dar cred ca fiecare dintre voi daca v-ati pune in situatia mea, in care chiar nu se mai poate face nimic, v-ar fi greu sa fiti optimiste si increzatoare. in ce sa mai cred si sa mai sper?!! Sau ce sa mai fac, ca chiar n-am ce.

O sa mai intru doar sa va citesc, nu vreau sa va influentez cumva cu o dispozitie uneori mai putin buna. Vreau doar sa citesc aici numai vesti minunate cat mai des.

Bafta multa!


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#550 2014-11-26 17:28:01

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

eleny te pup, te iubesc, imbratisez, te i?nțele, stau langa tine cu sufletul  si atat


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#551 2014-11-26 23:16:24

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Pup fetele, v-am cam ocolit, ca nu prea mai am timp..
Eleny, eu te inteleg. Chiar daca acum ma aflu in alta situatie, pana sa ajung aici si eu am avut momentele mele in care nu mai speram nimic. E greu sa crezi cand te lupti mult timp si chiar cand ti se intampla, ai impresia ca e doar un vis frumos, care nu are cum sa fie adevarat..E ironic si totusi adevarat. Ma doare cand vad persoane in astfel de situatie si as face orice sa pot schimba lucrurile, dar tot ce pot face acum e decat sa iti spun sa incerci sa te bucuri de viata, asa cum e ea. Nu vreau sa para o vorba spusa aiurea si prea usor, pt ca mie imi e bine acum, dar mai important in viata asta e sa fim noi bine intai si apoi vor veni si restul. Te imbratisez cu drag si cred ca e bine sa spui cuiva ce ai pe suflet, nu cred ca se supara nimeni si nu influentezi negativ deloc. Te imbratisez cu drag si poate daca pot sa te ajut in orice fel, sunt aici puss

Miss puss


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.