homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97-32


#590 2014-12-02 15:44:21

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

wave

caty napraznicul contine progesteron natural.daca nu are deficit,ii dai hormonii peste cap.ceea ce face mai mult rau.plantele nu ne sunt intotdeauna prietene.ati facut hormonii?


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 



#591 2014-12-02 17:31:40

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Sonia da am facut hormonii in afara de progesteron care cred ca s a omis sa se faca(le am facut la stat gratis).prolactina ii iesise un pic marita a repetat o un pic peste limita dar neingrijorator ne a spus dr.dr urolog i a gasit prostata moale acum ia tavanic.am citit pe alt forum nu dau nume sa nu se considere reclama de napraznic .multe femei au dat sotilor si li s a mai imbunatatit spermograma.in special formele anormale le mai imbunatateste.stiu ca plantele nu ne sunt intotdeauna prietene dar as fi tentata sa i dau si asa nu raman.ori la bal ori la spital.acum nu i as pyne in pericol sanatatea (a nu se intelege gresit) dar pana nu riscam poate nu castigam nu?ce se poate intampla sa i scada soermograma care e si asa proasta.vim vedea intai sa facem progesteronul si vedem de la anul.o seara buna .


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#592 2014-12-02 19:13:32

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

caty,formele anormale isi revin greu.morfologia e cel mai greu de corectat.noi in ani,am ajuns de la 9%la 23%.cu tratament continuu.da,al meu si fumeaza mult.poate ar fi fost mai bine.dar nu mai conteaza acum,pt ca au trecut anii si nu mai sunt eu bine.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#593 2014-12-02 20:15:43

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Sonia va ti revenit bine la spermograma wow!si el a luat tratament spermotrend si nimic ba chiar de la 6 %a ajuns la 5%.acum ia profertil cetebe acid folic omega 3.da din pacate anii trec in devafoarea noastra,dar ce sa facem?inca speram luna de luna desi au trecut aproape 3 ani .cat despre fumat pot intelege e ca o refulare mai ales cand toti in jurul tau au copii si tu nu.(asa fac si eu deci inteleg).numai bine.cat despre napraznic am citit ca contine germaniu care oxigeneaza f puternic celulele e utila si in cancer.

Ultima oara a fost editat de caty30 (2014-12-02 20:17:44)


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#594 2014-12-02 20:41:52

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

caty,la noi apr 5 au trecut.eu am fost f bine,dar trecerea anilor,timpul nu mi-a fost prieten.acum imi pare rau ca n-am trecut la etapa urmatoare mai demult.altele erau sansele.dupa 30 de ani fertilitatea femeii e in scadere rapida.depinde de organism,intr-adevar....si eu am fumat mult.dar pt copil trebuia sa le lase.sau sa le reduca macar.dar...pana la urma,tot cum vrea Dumnezeu va fi.ma amagesc ca asa poate e mai bine.si merg inainte!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Publicitate


loading...

#595 2014-12-02 21:36:17

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Sonia mergem inainte indiferent ce va fi......daca voia Domnului este sa avem copil vom avea daca nu ma resemnez cu asta.important e ca suntem sanatosi si speram ca vom fi in coontinuare.sunt constienta ca fertilitatea poate scadea mult dar nu am posibilitati pt pasul urmator.uitanadu ma la sotul meu ii multumesc Domnului ca m i l a dat si nu l as schimba nici cu cel mai fertil barbat (sunt sigura ca si tu gandesti la fel).toate cele bune sonia!!


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#596 2014-12-03 09:30:19

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

neata

caty,nu,nu mi-as schimba sotul pt nimeni altul.nu l-am schimbat si nu l-as fi schimbat nici atunci cand spermograma arata mai rau.el e cel mai important in viata mea.dar...si eu am facut greseala sa tot astept,ca poate raman spontan,poate se imbunatateste sperm,ca n-am bani de urm etapa,si am asteptat prost.daca puteti sa va imptumutati,de la vreun frate,ruda ,de o parte din bani,restul sa ii strangeti sau sa faceti o descoperire de card,faceti-o!mai tarziu sansele pot scadea.nici la mine banii nu se fac usor,dar pt asta muncesc zilnic pana la epuizare.se merita!macar stiu ca am facut totul.numai bine si voua!sa auzim de bine!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#597 2014-12-03 09:53:21

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Neata!
Am fost la dr cum v-am zis pe 28 noi. Am vb cu dr si i-am aratat toate analizele de-a lungul anilor... mi-a dat vreo 3 seturi de analize ( hormonale si secretie) apoi dupa rezultatele lor ma duc sa vad ce imi spune ca e de facut. Urmatorul pas a zis ca o sa ma monitorizeze sa vada cum stau cu ovulatia, apoi posibil sa fac o histerosonografie sau ceva de genul acesta sa vada daca trompele sunt permeabile.
Dupa toata discutia mea si sotul meu cu doctora ne-a dat incredere. O sa dureze un pic pana o sa reusim, dar eu cred ca o sa reusim pana la jumatea anului viitor. Mi-a explicat ce inseamna ovare polichistice si micropolichistice, de fapt nu sunt chisturi ci niste foliculi multi.
Acum astept sa imi vina CM ca sa pot sa fac analizele in a 3-a zi a CM apoi analizele de secretie.
Imi doresc sa iasa bine toate analizele.
Multa sanatate si sa vi se implineasca dorintele.
O zi frumoasa sa aveti.

Offline

 

#598 2014-12-03 12:49:44

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Alina felicităr, sa dea Domnul sa  ramai luna asta. ppupici


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#599 2014-12-03 13:42:27

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Alina, si tu cu chisturi/foliculi? La mine diagnosticul este SOP, deci nu stiu sigur daca sunt chisturi sau foliculi...si mie mi-a zis medicul ca incepem investigatiile mai detaliate daca nu se intampla nimic 6 luni.

Tu cum ai CM? tratament ti-a dat?

Offline

 

#600 2014-12-03 13:51:33

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Buna Pinky... da si eu tot cu chisturi/foliculi, asa mi-a spus din cate ecografii aveam la mine in aceea seara. De fapt nu sunt chisturi ci foliculi care sunt multi si nu reusesc sa se faca mari ca apoi sa arunce afara pentru a avea bebe...
La mine CM-ul e greu sa stiu cand imi vine... din graficul facut ea pe 2013 cu 2014 zice ca as ovula undeva la 30-60 zile deci foarte tarziu. Acum mi-a zis ca e posibil ca luna aceasta sa imi vina din ce a vazut ea... sper ca sa pot face analizele mai repede.
Tratament nu  mi-a dat ci doar sa iau mladite de zmeur de la hofigal de 3 ori pe zi, acid folic o data pe zi si vigantoleten tot o data pe zi.
Acum astept...
Sper sa se rezolve mai repede... smile

Offline

 

#601 2014-12-03 15:08:01

Nody
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-06-25
Mesaje: 461

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Buna fetele,
Ma chinui din primavara sa raman insarcinata si acum s-a intamplat insa neasteptat. Am facut tratament pt infectie urinara intre 4-5 saptamani (7 zile, Nitroxolin-un antibiotic nou si Rowatinex). Ieri am terminat tratamentul. O fi afectat sarcina?


bb1-  baietel 4 ani
bb2 - baietel 31 +  gravida

Offline

 

#602 2014-12-03 15:09:51

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Nody felicitări, intreaba medicul, eu zic ca nu a afectat nimic. pupici


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#603 2014-12-03 16:03:26

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Felicitari...am mai auzit mamici care au facut infectie urinara in timpul sarcinii, nu cred sa afecteze bebelusul.
Multa sanatate!

Offline

 

#604 2014-12-03 18:54:36

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Nody, ar trebui sa vorbesti cu un medic bun. Eu am facut tratament cu antibiotic intre 4-5 saptamani , pt infectie urinara si  doctorul la care mergeam atunci m-a convins ca bebe nu are sanse si am intrerupt sarcina. Si nu cred ca am procedat bine,  appi am aflat ca era discutabila situatia...   iti doresc sa fie bine


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#605 2014-12-03 19:36:19

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Bună!
Fetelor eu de ieri sunt f balonata și constipata. Am o burta zici ca sunt gravida in 6 luni. Simt ca am niște pietre in burta care mi se mișcă. ..nu stiu de la ce
nody felicitări  si sa fie bine pana la capat...
o seara frumoasa!


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#606 2014-12-04 09:19:33

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

nody se zice ca cei care sunt afectati de antibiotice se opresc din evolutie la inceput, multe sarcini cica nu trec de 7 saptamani
toti doctori in principiu iti recomanda sa renunti la sarcina, dar poate nu e cazul.acum cate zile ai prins tu de la ovulatie pana acum cu antibiotic?
eu urmam un tratament cu ovule cu gentamicina cand am ramas dar pt ca nu trebuia puse in fiecare zi am prins dupa calc mele de la ovulatie pana cand am aflat 4 buc, si pana acum toate analizele ce l-au privit pe bebe au iesit ok.
Mai tare ma tem  ca stresul pe care il am in ultimul timp din cauza unor probleme in familie sa nu il afecteze  decat ce a fost la inceput


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#607 2014-12-04 09:52:46

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Buna dimineața dragele mele   mornincoffee
Ieri am avut zi de infrumusetare la coafor....ma pregătesc deja de anul nou... rotfl Mi-am tuns cam jumătate din par si restul l-am facut cret,urmează sa mă vopsesc bruneta zilele astea si uite asa voi fi alta.....
Pe aici ploua la greu,asa m-am saturat de ploaie....
O zi buna si pupici la toate. puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#608 2014-12-04 16:17:17

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Buna fetele dragi. Am dormit un pic ca am fost rupta de oboseala. Kris  pup  fata draga, ma bucur    ca  ai grija de tine.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.