homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Eczema


#1 2014-11-20 16:53:52

Olivia LEG
New member
Inregistrat: 2014-07-09
Mesaje: 8

Eczema

Buna ziua, am si eu o problema: sotului meu i-au iesit la sfarsitul lui august ceva ca o pecingine In pavilioanele externe ale urechii care au inceput sa curga cam ca atunci cand ne punem noi cercei pe care nu ii suportam si facem buba. A inceput sa curga, sa se inroseasca, sa se descuameze... De atunci i-a iesit si pe fese, pe fatza, in cap, spatele coatelor si spatele genunchilor.  Se scarpina ingrozitor. A fost la dermatolog, a facut o analiza In care a iesit stafilococ auriu la ureche. A facut tratament DAR degeaba, nu mai trece. Am fost si la generalista care a zis : Eczema ! Si i-a dat creme si head and Sholder!!! sad
Este ff stresat, mult de munca iar mancarimile astea is In cerc vicios. Ideea mea a fost sa-i dau un antihistaminic (echivalentul de aici al claritinului) DEGEABA. sad
Suntem in Paris si mai multe intamplari neplacute m-au facut sa cred ca medicii de aici nu isi dau interesul si nu sunt buni diagnosticieni... Ce sa fac sa-l ajut ? Va rog mult!!!

Offline

 



#2 2014-11-20 18:49:29

daenarys
Vizitator

Re: Eczema

Olivia,pt incepu daca tot spui ca are maincarimi sa foloseasca un gel de dus fara tot felul de porcari si adaosuri in ele.sa speli si hainele cu un detergent cat mai lejer si hainele sa fie de bumbac...
in rest ce sa zic sa mai incerci si la alt dermatolog sau sa vb cu un medic din tara.e destul de dificil d epus un diagnostic din simpla descriere sad

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.