homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vaginita bacteriana sau nu? Cineva care stie va rog !


#1 2014-11-27 22:03:32

CarinaCarina
Full member
Inregistrat: 2013-02-23
Mesaje: 126

Vaginita bacteriana sau nu? Cineva care stie va rog !

Multumesc.

Ultima oara a fost editat de CarinaCarina (2015-01-28 18:55:16)

Offline

 



#2 2014-11-28 14:03:23

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Vaginita bacteriana sau nu? Cineva care stie va rog !

Eu as zice sa faci tratamentul pentru refacerea florei si sa vezi cum e dupa aceea
mai ai simptome de gardnerella ?

Offline

 

#3 2014-11-30 10:54:42

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: Vaginita bacteriana sau nu? Cineva care stie va rog !

of ... nu pricep de ce medicii nu recomanda si probiotic cand dau antibiotic ... pai atata antibiotic cat ai luat normal ca flora e harceaparcea. Eu zic sa pui gyniel, asa cum ti-a zis medicul si fara spalaturi in interior; in acelasi timp cred ca ti-ar fi bun si un probiotic pe gura 25 mld de culturi - gnc sau jarrow dophilus (sper ca am scris bine) refati flora si apoi mai vezi tu ce mai faci. nu cred ca o solutie sa pui klion D pentru ca mai rau faci florei si asa distruse


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

#4 2014-12-01 09:45:31

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: Vaginita bacteriana sau nu? Cineva care stie va rog !

CarinaCarina a scris:

Mulţumesc de răspuns. Da. De acum ştiu să folosesc probiotice. Păcat e că am ?nvăţat pe pielea mea. Ironic este că am ?ntrebat dacă trebuie să iau şi mi-a spus că din moment ce e local un tratament nu pot face candida. ?n fine, acum nu mai contează. Doctorii de aici nu sunt străluciţi. Şi gyniel-ul ?l pun dupa ce tratez problema cu vaginita pentru că flora oricum e absenta dar degeaba o refac dacă nu elimin acei bacili negativi.  sper doar să fie bine ce fac şi să se rezolve mai repede problema.

poti sa iei si pe gura probiotice chiar daca inca nu pui gyniel. chiar si probioticele pe gura refac flora peste tot pe unde e ea.


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

#5 2014-12-03 14:28:27

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Vaginita bacteriana sau nu? Cineva care stie va rog !

nu pare a fi nimic in neregula din rezultat

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2014-12-03 14:30:54

rmdmiss
New member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 28

Re: Vaginita bacteriana sau nu? Cineva care stie va rog !

Da, nu pare, asa am zis si eu si asa a spus si medicul. Dar de unde si pt ce simptomele?
De aia am si facut analiza, pt ca simteam ca ceva nu e in regula. Nu mai pricep nimic... sad
Nu de alta, dar am facut si cultura vaginala, si aia de fungi, si analiza specifica de Chlamydia si tot ce se poate. Sunt bune si totusi am simptome.

Ultima oara a fost editat de rmdmiss (2014-12-03 14:32:39)

Offline

 

#7 2014-12-03 15:18:05

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Vaginita bacteriana sau nu? Cineva care stie va rog !

secretia, cum spui si tu, e normal sa fie abundenta
poate ceva alergic ? ai incercat sa folosesti produse de igiena fara parfum ?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.