homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ceaiul de urzica si anticonceptionalele


#1 2014-12-18 21:16:35

danaa
Membru
Inregistrat: 2014-12-18
Mesaje: 2

ceaiul de urzica si anticonceptionalele

Buna seara tuturor.Deoarece aveam o acnee foarte urata in zona barbiei care nu trecea cu absolut nimic,la recomandarea unei cosmeticiene am mers la un control ginecologic.Acolo mi s-au descoperit ovare micropolichistice,iar ca tratament mi s-a prescris diane 35 timp de 3 luni.Am terminat o folie,iar acum am inceput-o pe a doua.Nu am avut nici un efect advers pana acum,insa din cate am auzit aceste anticonceptionale sunt cele mai puternice.Este prima data cand iau anticonceptionale si sincer mi-e putin frica.Eu sunt si fumatoare(cam 15 tigari pe zi).Intrebarea mea este:pot sa beau 2-3 cani de ceai de urzica cu lamaie pe zi, pe toata perioada tratamentului cu ac?Ajuta acest ceai,in conditiile in care ac si fumatul ingroasa sangele si favorizeaza retentia de apa?Interactioneaza in vreun fel cu anticonceptionalele?Poate preveni formarea de cheaguri de sange acest ceai?Sau ce alte ceaiuri as putea bea pentru a preveni efectele adverse ale anticonceptionalelor?Va multumesc!

Reply

Reply all

Offline

 



#2 2014-12-19 08:03:03

daenarys
Vizitator

Re: ceaiul de urzica si anticonceptionalele

ceaiul de urzica te ajuta pe retentia de apa.poti sa bei cat timp iei ac ceai d eurzica.nu interactioneaza cu ac.

 

#3 2014-12-19 09:17:50

Corinusha
Full member
De la: Happyland
Inregistrat: 2014-09-04
Mesaje: 350

Re: ceaiul de urzica si anticonceptionalele

dana, fumatul cu anticonceptionalele dau efecte nasoale daca ai peste 35 de an. eu iti recoman, eventual sa mai reduci numarul tigarilor.

Eu a luat anticonceptionale si am fumat tot cam asa, vreo 5 ani de zile. Nu recomand fumatul, daca daca nu te poti lasa, asta e; incearca sa reduci. Tratamentul e oricum doar pentru 3 uni de zile. Eu as zice ca e in regula.


Are mama o fetita frumusica foc!
Maya Sianna, nascuta pe 17 ianuarie 2016 <3

Offline

 

#4 2014-12-19 09:46:13

danaa
Membru
Inregistrat: 2014-12-18
Mesaje: 2

Re: ceaiul de urzica si anticonceptionalele

Va multumesc!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.