homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Scurgeri maronii , de o luna !


#1 2015-01-12 12:26:22

RDC
New member
Inregistrat: 2014-11-19
Mesaje: 10

Scurgeri maronii , de o luna !

Buna! Iau anticonceptionale din luna mai 2014 . In luna august am facut pauza pentru un consult ginecologic si mi s-a spus sa continui cu Karissa din sptembrie . CM mi-a venit normal ....pana in luna noiembrie am luat anticonceptionalele iar decembrie am facut o pauza . Pe 18 , inainte cu 5 zile de cand trebuia sa imi vina CM , am inceput sa sangerez , deci am inceput un nou blister crezand ca mi-a venit mai devreme ... insa dupa 2 zile de sangerare am inceput sa am scurgeri maron-inchis , care nici pana azi , 12 ianuarie nu au trecut , deci de o luna tot curge . E foarte inconfortabil , o sa merg la un consult ginecologic cat de curand voi putea ... dar pana atunci , despre ce credeti ca ar putea fi vorba ? Infectie , dereglare hormonala , rana pe col ...? Sunt foarte ingrijorata !

Offline

 



#2 2015-01-12 12:33:43

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Scurgeri maronii , de o luna !

este spotting, un efect secundar care apare in primele luni de administrare a AC
cum tu ai facut pauza, e ca si cum le-ai lua pentru prima oara acum, nu-si mai aminteste organismul tau ca ai luat inainte, deci trebuie sa se obisnuiasca din nou cu ele

Offline

 

#3 2015-01-12 13:02:44

RDC
New member
Inregistrat: 2014-11-19
Mesaje: 10

Re: Scurgeri maronii , de o luna !

Dar totusi .... o luna sa am scurgeri maro zilnice , si dureri de burta ?
Cand am facut prima pauza nu am avut probleme ... citisem undeva , ca poate fi vorba de o rana pe col . Iar doctora de familie mi-a spus ca poate fi o sarcina , sau un chist la ovar . Am mai avut un chist de 4mm si atunci mi s-a recomandat Karissa , iar dupa 3 luni cand am fost la control a spus ca nu mai am chistul . Se poate sa fi reaparut ? Nici nu mai stiu ce sa cred ...programare la ginecolog am peste o saptamana , dar stau numai in stres . Cred  ca intelegi .

Ultima oara a fost editat de RDC (2015-01-12 13:03:50)

Offline

 

#4 2015-01-12 13:03:16

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Scurgeri maronii , de o luna !

inteleg, dar 100% asta e

Offline

 

#5 2015-01-12 13:05:14

RDC
New member
Inregistrat: 2014-11-19
Mesaje: 10

Re: Scurgeri maronii , de o luna !

Sper din tot sufletul sa ai dreptate . Mutumesc pentru raspuns !

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2015-04-17 20:31:12

arianaliz
Full member
Inregistrat: 2009-12-05
Mesaje: 111

Re: Scurgeri maronii , de o luna !

Buna. Din decembrie am reinceput karissa. In 10 si 11 am avut o activitate sexuala mai intensa decat de obicei. De luni sau marti au inceput niste secretii maronii. Cam odata pe zi, atat doat cat imi pateaza chilotul. Ma mai atentioneaza putin si ovarele de atunc, mici intepaturi. Ce ar putea fi? Nu am mai avut problema asta mai ales ca AC le iau deja de 4 luni.
Plec din tara cam 2 luni si as face un control doar cand revin. Multumesc


In the end, we only regret the chances we didn't take, relationships we were afraid to have, and the decisions we waited too long to make.

Offline

 

#7 2015-04-18 19:06:38

alyush
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2009-10-05
Mesaje: 22067

Re: Scurgeri maronii , de o luna !

este sppotting, chiar daca iei ac de 4 luni poate sa apara


Ia-ma de mana si nu-mi da drumul, orice ar fi! - Trupa Firma

Things to do once in a lifetime https://www.youtube.com/watch?v=PUEC2mlQPbE

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.