homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35-94


#1768 2015-03-25 23:13:53

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

katey, si eu am facut exact la fel
mare, mare prostie din partea mea
sotul meu a fost internat si operat saptamana asta si eu, cu masina in curte, am batut drumurile cu autobuzul si/sau taxiul


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 



#1769 2015-03-25 23:24:21

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

Iar eu stau dupa masina de la firma, cea care duce muncitorii si face un ocol de 20 min desi, daca as conduce, as avea masina la dispozitie gratis (tot a firmei dar doar pt. mine si colega mea). sad

Recuperare rapida sotului tau!


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1770 2015-03-25 23:36:23

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

Fetele puss

Ce mai faceti?

Si yannick impartea tot, fara exceptie, orice. Acum de ceva timp a inceput sa faca selectie si mi se pare mai bine asa. De ex ieri in parc un copil avea o masina mare in mana, yannick a mers catre el si copilul(vreo 6-7 ani) s-a tras si i-a zis sa nu puna mana pe masina lui. Noi cum am uitat sa ii luam macar o masinuta, am mers la magazinul de langa parc si i-am luat ce si-a ales, 3 masini de politie. Cand ajungem in parc, copilul cu pricina vine sa i le ia din mana, "da-mi si mie una sa ma joc!" Si yannick a zis nu! lol f bine a facut, daca nu zicea ca nu de bunavoie, cred ca nu il lasam eu sa i-o dea big_smile

Tot ieri in parc, pana eu ma uitam la inoke, pe yannick l-au incoltit langa un tufis vreo 7 copii mult mai mari decat el 7-8 ani si il aratau cu degetul si radeau de el ca "uite ce are pe fata" el statea stingher cu masinutele stranse la piept si nu stia pe unde sa iasa ca nu il lasau. Va spun sincer ca mi-a venit sa-i strang de gat pe toti.
Eu o sa-l invat sa dea inapoi, copilul meu nu e sacul de box al nimanui, si cu atat mai putin batjocura cuiva, ca ii mananc pe toti!


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1771 2015-03-25 23:36:34

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

multumim!
la mine, cu cat a trecut timpul, cu atat a crescut frica de a conduce sad


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#1772 2015-03-25 23:44:07

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

Eu dupa ce am luat permisul am facut pauza de condus aproape 2 ani, si cand am reluat a fost ca si cum as fi condus dintotdeauna. Si am mai facut pauza 1 an dupa ce am ramas insarcinata cu yannick si la fel a fost, ca si cum n-as fi intrerupt.
Dar cu siguranta conteaza mult ca toate masinile ce le-am avut au fost automate big_smile


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1773 2015-03-25 23:52:46

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

deno, la mine pauza e de vreo 7-8 ani...
si da, conteaza foarte mult ca sunt automate lol


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#1774 2015-03-25 23:55:38

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

Eu nici nu inteleg de ce ar prefera cineva masinile manuale.

Oricum, voua va e frica presupun, de trafic, de strada, de semne, de masini, de pietoni, nu de schimbarea vitezei.
Dar totusi, e linistitor sa stii ca nu-ti moa motorul orice-ai face lol

Aoleu, acum imi dau seama ca luna trecuta am implinit 8 ani de cand am permis. Pfffff, ce batrana sunt..

Ultima oara a fost editat de denorah00 (2015-03-25 23:57:00)


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1775 2015-03-26 02:48:32

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

Eu-s la fel ca unele dintre voi: daca nu conduc un timp este ca si cum ar trebui sa o iau cam de a zero.

Vreti culmea egoismului?  Eu nu stiu cum sa numesc altfe faza de aseara: pe la 4.10 dimineata ma trezeste C cu: mommy, mommy, invata-ma sa sug! Buimaca nu am realizat ca anume vrea si o intreb ce sa suga...era vorba despre san.
Si acum traduc:
- invata-ma sa sug din nou ca atunci cand vine laptele la tine eu sa stau la un san si bb la un san. Si tragea de bluza mea.
A trebuit sa ii explic ca nu se poate asa ceva, ca ea a avut portia cand era mica dar ca acum este mare. In fine, a inceput sa planga instant, s-a trezit si tati, ii explica si el ca asta-i treaba de bb. A trebuit sa o iau altfel ca nu mai tacea si mereu zicea :nu-i drept, el sa aiba si eu nu. I-am zis ca daca o invat sa suga acum imi face contractii si este jale. Asa s-a potolit si a adormit la loc.
Deci o sa avem de furca lol


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1776 2015-03-26 08:31:36

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

Neata mamici!

Deno nu le-ai zis nimic copiilor alora? Ce le faceam....Ce le faceam daca eram in locul tau! Daca vad ca vreun copil ii zice asa copilului meu (bully se cheama pe aici) il scalpez smile. Si aflu si cine-s parintii si ii fac de toti banii si pe ei.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1777 2015-03-26 08:40:17

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

Neata!

Flower, nu le-am zis nimic, doar le-am tras o privire de U fugit toti la parinti si le-au zis "tanti s-a uitat urat la noi". Sunt mult prea bulversata ca sa ma pot certa cu copiii acum lol
Dar si eu regret amarnic ca n-am deschis gura, si data viitoare o voi face negresit.
Oricum, pe yannick o sa il invat sa fie rau, sa se apere cu toate armele.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1778 2015-03-26 09:04:57

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

neata puss


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#1779 2015-03-26 09:11:21

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

Si sa ii mai spui ca sunt unii copii ne-educati care ii jignesc pe altii si sa le intoarca spatele! Asa am gasit prin cartile in care ii invata pe copii despre bully...aici la noi este dezbatere nationala pe tema asta. Mi-e teama de ce o sa fie la scoala cand o sa mai creasca pentru ca nu ma pot duce acolo sa fac ordine, dar sa indrazneasca vreunul sa spuna ceva in parc sau pe  strada...
O sa se faca Y bine in curand; scapa el si de pragul asta puss


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1780 2015-03-26 09:21:44

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

flow, imi dau seama ca ceea ce la voi e bullying, la noi e everyday life sad


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#1781 2015-03-26 09:45:18

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

Neata!

Mie mi se pare ca nu pot controla masina, de-asta mi-e frica sa conduc. nustiu In 2009 am condus ultima oara, fix in ziua cand faceam un an de cand imi luasem permisul si am dat jos lamaile mirate.

Si noi am zis ca o invatam sa riposteze. Deocamdata ea e foarte timida si speriata cand vine vorba de alti copii. Mai in gluma mai in serios G zicea ca o duce cu el la box. Pana la urma, daca asta o ajuta sa capete incredere in ea, why not? tongue

Si eu i-as spune cum zice Flow, ca sunt needucati si rai, iar ceea ce au facut / fac e foarte urat. Eventual suficient de tare cat sa ma auda si respectivii copii si parintii daca sunt prin zona. nustiu


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1782 2015-03-26 09:49:15

samy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-30
Mesaje: 2562

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

neata fetele
deno, si eu reactionez cumva, vb cu impricinatii, si cu parintii lor, nu rezist, oricum rautaciosi sunt peste tot sad, sunt patita cu parinti rautaciosi...
eu fara carnet de sofer nu stiu ce as fi facut, il am din 2003, am facut o pauza vreun an ca nu aveam masina, da acum sunt Schumi rotfl

Ultima oara a fost editat de samy (2015-03-26 09:50:19)


Mami de fetite:pisoi si pisoias! hjarta

Offline

 

#1783 2015-03-26 09:49:35

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

era A. mult mai mica si eram la locul de joaca cu ea
un baietel mai marisor ca ea a impins-o
l-am intrebat frumos unde e mamica lui ca vreau sa vorbesc un pic cu ea
nu va pot spune cu ce groaza in ochi m-a rugat sa nu ma duc la mama lui ca nu mai face
mi-a fost clar ca acel copil si-o ia acasa zdravan si atunci normal ca nu stie cum sa reactioneze altfel sad


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#1784 2015-03-26 10:46:10

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

neatza

kate asa sunt si eu cu permisiul, nici nu m-ai zic de cati ani il am ca mie rusine.
bubutana, si eu depind de sot, cand nu e el, autobuz/metrou scrie pe noi.

offf si ana e moale, si da tot, de primit mai putin...

carra a fost super frumos ieri la promenada, i*a placut asa zisa calatorie in spatiu smile .
inainte de pasti incercam sa ajungem la un atelier de la centrul nadia comaneci , colaje din coji de oua.

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2015-03-26 10:47:15)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1785 2015-03-26 11:00:23

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

Neata

Eu conduc cu drag smile fara masina nu m-as putea descurca.

Deno... mi-a venit sa plang cand am citit. serios... Copiii pot sa fie asa de rai...


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1786 2015-03-26 11:09:52

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 35

Maje, eu il scot in wrap elastic afara, sa zicem ca e acoperit, insa mai bine ca nu am iesit, incerc sa evit totusi ce pot smile insa azi o sa avem 2 ture de ieseala ca e asa frumos si cald de zici ca-i vara
   Deno, pfff stiu ca is copii si aia dar cred ca ce era la gura mea... Urat ca se intampla din astea
    Bubu recuperare rapida sotului
    Eu am permis numai de 2 ani smile insa am condus aproape zilnic, nu am facut pauza nici cand am fost insarcinata lol cine mai era ca mine iarna ce a trecut de curata masina de zapada lol si se chinuia sa o scoata din nameti lol am pauza de vreo 2 luni si deja mi-e dor de condus, reincep zilele astea ca pana acum mi-a fost incomod si de la taietura


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.