homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Scurgere si sarcina


#1 2015-01-29 18:22:55

butterflydream
New member
Inregistrat: 2013-07-13
Mesaje: 7

scurgere si sarcina

Bună seara

Duminica trecuta am facut sex dupa o perioada lunga de timp (7luni) in care n am facut absolut nimic. Ce-i drept sexul a fost cam prea dur si m-a durut foarte mult la inceput.
A doua zi am observat o scurgere f deschisa maronie iar astazi ( dupa 3 zile) la fel scurgere maronie foarte deschisa. Mentionez si ca vaginul e sensibil adica simt un discomfort minor cand stau jos!
intrebarea mea este : scurgerile sunt datorita faptului ca nu am avut relatii sexuale de foarte mult timp si ca a fost "agresiv" sa zic asa? Sa mi fac griji de sarcina?( sangerare de implantare)
Desi eu iau anticonceptionale(luna asta le am luat putin decalate cu 2 -3 ore intarziere) si nu si-a dat nici drumul in mine!
Daca e vorba de o sarcina ar trebui ca ciclul( care trebuie sa mi vina sambata asta !!) sa mi intarzie sau sa nu existe ? Sau cel viitor?

Offline

 



#2 2015-01-29 23:21:09

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: scurgere si sarcina

Daca iei anticonceptionale, pana la 12 ore de intarziere sunt ok. Eu zic sa nu iti faci griji de sarcina in cazul acesta mai ales ca nici nu si-a dat drumul.  poate sa iti vina menstruatia si mai repede, chiar daca iei anticonceptionale. Sangerarile pot fi din cauza mai multor factori, printre care sexul dupa mult timp sau chiar si anticonceptionalele.
Si eu am patit si e relativ normal. Discomfortul poate fi si din cauza usoarei imflamatii a peretilor vaginali.  Parerea mea e sa te linistesti si sa vezi cum evolueaza lucrurile smile


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.