homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Voi de unde vă cumpăraţi lenjeria intimă ?


#1 2015-02-12 19:10:52

CarinaCarina
Full member
Inregistrat: 2013-02-23
Mesaje: 126

Voi de unde vă cumpăraţi lenjeria intimă ?

Mă g?ndeam să-mi ?nnoiesc lenjeria intimă şi am fost ?n c?teva magazine de firma şi au nişte preţuri destul de piperate, ?n magazine obişnuite şi preţurile sunt normale şi ?n nişte magazine chinezesti şi sincera să fiu mi s-au părut foarte ieftine mai toate piesele. Nu m-am uitat dec?t la lenjeria de bumbac şi deci diferenta de preţ o face magazinul. Voi ce părere aveţi, contează de unde cumpăr? Credeti că e mai igienic un tip de magazin dec?t altul sau sunt toate la fel? Peste tot lenjeria e ?nghesuită ori pe umeraşe şi mai cad pe jos unele piese de aceea mă g?ndeam că nu ar fi mare diferenţa din punctul asta de vedere. Aştept părerile voastre  big_smile .

Offline

 



#2 2015-02-12 19:23:45

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: Voi de unde vă cumpăraţi lenjeria intimă ?

E diferenta la calitate, din punctul meu de vedere. Am sutiene de la anumite firme care s-au largit, s-au facut urate, s-au scamosat etc. Si altele care sunt ca noi, dupa ani de zile si sute de spalari. Nu cred ca gasesti acceasi calitate, dpdv al croiului, la un sutien de 10 lei si la unul de 100 de lei, de exemplu. Astea sunt extremele, gasesti si calitate ok la preturi mai accesibile.

Offline

 

#3 2015-02-12 20:37:30

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: Voi de unde vă cumpăraţi lenjeria intimă ?

sutien - triumph nici nu discut altceva pt ca sunt singurele de la care nu ma doare spatele si sunt foarte rezistente; bine ca nu port mereu (doar la sacouri)

chilotei - din aia comfortabili de bumbac din piata (sunt niste pachete de cate 5) si am cateva perechi din tot din 100% bumbac tanga jolidon pt ocazii speciale smile pe astia ii iau din magazinul victoria si costa 10 lei perechea


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

#4 2015-02-12 23:55:11

CarinaCarina
Full member
Inregistrat: 2013-02-23
Mesaje: 126

Re: Voi de unde vă cumpăraţi lenjeria intimă ?

10 lei e bine, eu am găsit cu 23 lei o pereche de tanga din dantelă şi mi s-a părut exagerat. ?mi dau seama că la sutiene diferă calitatea dar mă refeream mai mult la chiloţi, tanga etc. Dacă sunt din bumbac mai contează ceva? Eu doar mă g?ndesc că ar putea fi depozitati ?n locuri mai igienice fiind de firma şi mai puţin igienice nefiind de firma, dar parcă e cam absurd,nu?

Offline

 

#5 2015-02-13 08:53:00

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: Voi de unde vă cumpăraţi lenjeria intimă ?

Eu chiloti ultimele dati mi-am luat de la H&M, ambalati in pachete de cate 3. Parca e 30 de lei setul, deci 10 perechea. E ok la pret si sunt in pachet, na, nu e ca si cum ii iei dintr-un cos imens din supermarket, unde pune toata lumea mana pe ei si mai cad si pe jos. Oricum ii speli inainte sa ii porti, de oriunde i-ai lua. Eu cand imi iau lenjerie noua, inainte s-o port, o spal si o calc la temperaura mare. Doar chilotii, evident.

Ultima oara a fost editat de heart_breaker (2015-02-13 08:53:45)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2015-02-13 10:12:19

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: Voi de unde vă cumpăraţi lenjeria intimă ?

si eu ii spal inainte sa-i port, la masina  dar presupun ca si de mana e okdaca ii calci dupa smile


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

#7 2015-02-13 10:50:13

alyush
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2009-10-05
Mesaje: 22067

Re: Voi de unde vă cumpăraţi lenjeria intimă ?

eu zic ca iti poti lua de acolo de unde ii gasesti ok, ce vrei tu si sa fie si pretul dorit.
Oricum ii speli inainte de purtare, sunt de preferat cei din bumbac, dar daca tu vrei ca ocazional sa porti din dantela e ok
eu de obicei imi cumpar din h&m sau takko


Ia-ma de mana si nu-mi da drumul, orice ar fi! - Trupa Firma

Things to do once in a lifetime https://www.youtube.com/watch?v=PUEC2mlQPbE

Offline

 

#8 2015-04-03 13:11:06

danusca86
Membru
Inregistrat: 2015-04-03
Mesaje: 1

Re: Voi de unde vă cumpăraţi lenjeria intimă ?

reclama

Offline

 

#9 2015-04-04 12:56:43

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: Voi de unde vă cumpăraţi lenjeria intimă ?

eu pana acum 6lumi recunosc ca imi luam lenjeria de la tarabe gen, dar acum m-am gandit sa arunc tot si sa cumpar ceva mai de calitate. Trimph, jolidon imi sunt cam out of hand asa ca imi cumpar de la h&m si new yorker chestiile mai speciale, iar lenjeria for everyday mai gasesc si in hipermarket la raionul dedicat, si sunt marci care fac chestii calitative, nu ma refer la cele care se vand in cosuri, ci la ce se gaseste la raft, ambalat, eticheta etc.

Ultima oara a fost editat de pink_martini (2015-04-04 12:59:56)


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#10 2016-03-08 13:36:47

danielahariton89
Membru
Inregistrat: 2016-02-18
Mesaje: 3

Re: Voi de unde vă cumpăraţi lenjeria intimă ?

reclama

Offline

 

#11 2016-08-29 15:58:14

daenarys14
Insomniac member
Inregistrat: 2016-05-19
Mesaje: 6134

Re: Voi de unde vă cumpăraţi lenjeria intimă ?

Lenjeria de la uniconfel am înțeles ca este foarte buna,iar preturile sunt foarte ok.doar ca nu au mărimi mici,cupa A nu am găsit la ei.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.