homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

AVEM NEVOIE DE AJUTOR!


#1 2015-03-09 17:46:56

Moise Alexandra
Membru
Inregistrat: 2015-03-09
Mesaje: 4

AVEM NEVOIE DE AJUTOR!

Bunna ziua! Ma numesc Moise Alexandra Andreea, am facut luna trecuta 21 de ani si am un baietel de 2 ani si 7 luni. Cand am ramas insarcinata cu Stefan (asa il cheama pe baiat)aveam doar 17 ani, eram inca o eleva, o eleva foarte buna la invatatura, insa afland ca sunt insarcinata si fiind deja intr-o relatie de un an cu tatal copilului am decis sa il pastrez, sa ne casatorim si sa fim o familie fericita. Nu aveam prea mult sprijin financiar, principala ocupatie a parintilor mei era bautura iar soacra mea muncea in strainatate sa plateasca ratele la banca facute pentru a acoperi cheltuielile nasterii. In primul an ne-am descurcat cum am putut, am avut alocatia copilului, sotul meu lucra la o fabrica de incaltaminte pe un salariu de 300 ron, abia daca aveam o paine pe masa insa ne-am chinuit pentru copil, erau zile in care nu mancam pentru a-i lua copilului tot ce avea nevoie. Insa alocatia copilului sa terminat, fabrica de incaltaminte a dat faliment si eu cu sotul meu am ramas fara o sursa de venit. Va spun aceste lucruri pentru ca suntem disperati, copilul a crescut si are nevoie de tot mai multe lucruri si eu am luptat intoteauna sa ii ofer tot ce are nevoie insa nimeni nu ne poate ajuta. Noi locuim intrun oras saract din moldova,lipsit de locuri de munca si posibilitati. Stiu ca nu trebuia sa fac copil stiind ca nu o sa am cu ce sa il cresc insa era deja prea tarziu si avortul este un pacat foarte mare care sigur m-ar fi bantuit toata viata. Avem nevoie de ajutor! Nu vrem bani, nu vrem sa fim intretinuti de alte persoane, noi nu cersim, tinand cont ca am renunat la scoala din clasa a 11-a nu imi pot gasi nici un servici cu un venit suficiend de mare ca sa imi pot intretine copilul. Anul acesta m-am reapucat de scoala si urmaresc sa termin liceul apoi sa dau la pedagogie insa pana atunci avem nevoie de o slujba ca sa ne putem intretine familia pana cand o sa termin studiile si o sa fim pe picioarele noastre. Mamici va rog, daca aveti o situatie financiara mai buna si puteti sa ne ajutati cu un loc de munca sau cunoasteti pe cineva care ar putea sa ne angajeze pe aman2 V-am fi vesnic recunoscatori. Ne dorim sa avem casa noastra. sa ne putem plati chiria , sa am ce pune pe masa la copil pentru ca mi se rupe inima cand copilasul meu ajunge acasa de la gradinita si imi zice,, mama papa''. Va rugam din inima, poate cunoasteti pe cineva care cauta muncitori necalificati, sau sa vorbiti cu cineva sa ne gaseasca ceva, orice atata timp cat o sa mimi permit sa pun ceva pe masa. In orasul in care locuim nu exista nici un loc de munca disponibil, cele care sunt totusi disponibile cer experienta si studii medii deci trebuie sa cautam in alta parte, in alt oras asa ca fac apel la dumneavoastra va rog frumos sa nu ne ignorati sau certati pentru ca asta este romania, aici poti sa te pui si in genunchi pentru un trai mai bun si nimeni nu te ajuta si apoi cand ajungi pe strazi si intazi o mana esti judecata si huiduit, lumea spunandu-ti sa mergi la munca. Si va spun din toata imima ca daca as avea un loc de munca as tine de el si cu dintii! ne puteti contacta la adresa e emial: moise.iuliucristian@yahoo.com

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.