homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98-24


#438 2015-06-09 14:12:29

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Alina, tin si eu pumnii sa fie bine. hjarta

Eu cred ca o cam iau razna, incep sa sufar ca un caine cand vad un bebe mic (sau mai mare) in magazine/pe strada/la biserica...

Plus ca parca toata lumea e insarcinata, asa multe femei insarcinate ca anul asta nu cred ca am vazut. Sau o fi creierul meu setat pe ideea asta si de aia le observ? Iarna parca nu sunt asa multe femei insarcinate...

nu ma intelegeti gresit, nu sunt invidioasa decat eventual in sensul bun, ca vreau si eu

si tocmai ce am aflat ca o cunostinta e insarcinata, foarte repede a ramas...

sunt singura cu problema asta?

Offline

 



#439 2015-06-09 14:33:52

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

alina succes la dr si asteptam vesti bune!pinki nu stiu cat de normal este dar si eu am experimentat astfel de sentimente dar incerc sa ma autoeduc  sa nu mai simt asa(si  in mare parte spre mirarea mea chiar mi a reusit).oricum era o senzatie oribila si chiar ma intrista foarte mult.acum senina trec prin parcul plin de copilasi in carucioare si chiar daca mai am cate o strangere de inima cand ramane cineva cunoscut insarcinata imi alung sentimentul asta pagubos  asa ca :zen !!!!fetelor va pup pe toate. puss  .missy kram .


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#440 2015-06-09 14:36:49

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

caty, ma gandesc ca e o modalitate de a exterioriza suferinta asta...eu in general sunt foarte empatica si probabil de aia ma torturez in halul asta singurica...

la mine momentan nu functioneaza partea cu educatul

Offline

 

#441 2015-06-09 15:27:11

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

pinki oricum presimt ca la tine va veni bebe in curand si toata suferinta va lua sfarsit puss .


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#442 2015-06-09 15:31:31

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Multumesc mult, caty, asa sa fie, sa te auda Doamne Doamne! hjarta

Eu imi doresc sa vina la toata lumea si sa va admir burticile!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#443 2015-06-09 15:41:44

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Va multumesc fetelor pentru incurajari!
Sincer aveam nevoie.
Pinky sa stii ca si eu am trait sentimentele astea si inca duc o lupta cu mine pt a nu ma mai intrista. O sa reusim si noi sa avem copilasii nostrii in brate.
va pup!

Offline

 

#444 2015-06-09 15:45:42

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Bună fete, am trecut și eu prin mii de astfel de crize, ca de... facem acușica sase ani, dar ?ncerc sa nu ma mai g?ndesc. Eu de luna asta iau anticoncepționale, tocmai ca sa ma linistesc, sa nu ma mai g?ndesc a poate voi avea copilul meu. vreau o pauza sa ma bucur de soțul meu și de vara asta. și mintea și corpul are nevoie de o pauza ?n toată regula... nu zisa doar din buze.
dacă va fi sa am copilul meu, ?l voi avea  oricum. pupicei


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#445 2015-06-10 08:33:57

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Buna dimineata fete dragi!
Vin cu vesti oarecum bune... mi-a dat alt tratament pt acea bacterie...
S-a uitat pe rezultatele sotului meu si nu i-a venit sa creada ce progres a avut tratamentul care i l-a prescris.
A zis ca dupa ce voi face histeroscopia o sa facem inseminare. Cu rezultatul lui acum mergem pe inseminare. Daca nu o sa reusim abia atunci o sa vb de FIV.
Intai sa scap de chestia asta care ne tine pe loc. Enterococcus asta grater
Si mai am o veste mi-a venit CM fara tratament, la luna smile
Ultimul a fost pe 2 mai, hi hi eu nu stiu cum se calculeaza acum la cate zile mi-a venit. Neavand ciclu regulat nu stiu cum se face cum se calculeaza....
Va pup si o zi minunata va doresc!

Offline

 

#446 2015-06-10 10:19:09

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Neata! Alina ma bucur ca incep sa apara si vesti bune. O sa vezi ca lucrurile se vor aseza.

O zi frumoasa fetelee puss


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#447 2015-06-10 10:28:01

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Da Alexandra...parca incepem sa mergem un pic pe drumul cel bun...
Poate reusim cine stie pe cale naturala imediat dupa histeroscopie, cu toate ca si dr mea vrea tot asa imediat sa facem inseminarea sa se prinda repede.

Tu cum te mai simti?

Offline

 

#448 2015-06-10 11:30:47

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

alina felicitari...
pentru aceea bacterie, in afara de tratamentul alopat dat de dr, eu ti-am mai recomda si unul naturist, daca vrei imi scrii in privat si iti zic ...nu-l vand eu, nu am nici o treaba, e fff iefitn (pana in 15 ron) dar pe noi ne-a scapat de streptococ si stafilococ, bine in alta parte a corpului, dar s-ar putea sa functioneze si la tine ffff bine.
multa bafta, o sa reusiti cu siguranta. smile

pinky si eu am patit-o ca tine, dupa ce am pierdut prima sarcina-mica e adevarat si spontan, dar era dureros, prietena mea cea mai buna era insarcinata in aceelasi timp am fi nascut daca nu as fi pierdut-o, trecem zilnic de la serv pe langa parc si imi dadeau lacrimile numai cand vedeam carucioarele, ma intoarceam non stop sa privesc in ele bebelusii, dar m-am rugat mult, D-zeu m-a asculatat si in putin timp ne -a daruit si noua un sufletel minunat,ceea ce va doresc si voua .

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2015-06-10 11:33:20)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#449 2015-06-10 11:39:25

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Buna Adina!
Iti multumesc mult si sper sa reusesc pana trece vara sa am vesti bune.
Oricum cu bacteria asta cred ca o sa mai dureze pana voi face inseminare. Dr a zis sa nu intrerupa tratamentul pana voi ramane. Deci pana o sa facem inseminarea se poate imbunatati si mai mult smile
Da as vrea sa imi spui de acele naturiste. Adresa mea este iosifioana yahoo.com
O zi usoara!

Offline

 

#450 2015-06-10 11:47:30

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Alina, mie mi se par vestile foarte bune! Adica oricum IA imi suna mai bine decat FIV (si probabil e si mai ieftin, nu dati cu rosii, ca nu m-am documentat, nu stiu cu ce se mananca, doar ca IA pare un pic mai putin complicat in mintea mea).

Tin pumnii in continuare, nu stiu de ce am senzatia ca o sa se aseze lucrurile si mai bine dupa interventie.

Adina, multumesc mult pentru incurajari, cred ca a fost foarte greu si pentru tine, dar acum cine are o frumusete de fata? puss

Eu ma consolez ca nimic din ce merita nu vine usor si exista un plan pentru toate, chiar daca noi nu-l vedem intr-un moment sau altul.

Oricum, eu mai am de facut investigatia aceea care masoara permeabilitatea trompelor (nu ii retin numele deloc deloc), despre care citeam ca ar rezolva intr-o anumita masura problema, in ideea ca majoritatea celor care o fac raman insarcinate natural in decurs de un an. Deci inca sper.

Va pup pe toate, o zi minunata sa aveti!

Offline

 

#451 2015-06-10 11:56:10

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Pinky multumesc pentru incurajari.

Interventia pentru permeabilitatea trompelor se numeste histerocopie si eu trebuie sa o fac dar sa scap intai de bacterie.
A zis ca daca nu si nu o sa imi faca in timpul tratamentului cu antibiotic sa dam drumul la treaba.

Da Pinky IA este mai putin costisitoare decat FIV-ul. IA poate sa coste pana in 1500 lei depinde de clinica dar FIV-ul ajunge pana la 6000lei.
Si da suntem un pic fericiti ca a dat roade acel tratament pt el. Si doctora a fost surprinsa de rezultat ca l-a comparat cu cel vechi.

Sa dea Domnul sa ne trimita si noua un puiut de om smile

Offline

 

#452 2015-06-10 12:11:59

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Deci amandoua avem de facut aceeasi interventie. O sa vezi tu, o sa ajungem sa ne conversam si pe teme de colici si dintisori hjarta

Nu stiu de ce aveam senzatia ca sunt mult mai scumpe procedurile astea. Bine, nu ca 1500 sau 6000 n-ar fi bani grei...

Offline

 

#453 2015-06-10 12:16:49

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Sa te auda Cel de Sus si sa ne conversam pe temele mentioante mai sus hi hi hi...
Da amandou aveam acelasi tip de interventie, numai ca eu trebuia sa o fac cred ca de la inceputul anului daca nu apareau diverse infectii si bacterii.

Cel putin la Regina Maria IA cu o procedura am vazut ca ar costa in jur  de 900 lei iar la IA cu 2 proceduri 1400 lei( aici nu stiu ce inseamna).
Iar la Columna unde ne-a recomandat pt FIV am vazut ca ar costa 1300euro FIV standard.

Sper sa reusim prin IA daca nu se vrea pe cale naturala.

Te pup!

Offline

 

#454 2015-06-10 12:24:37

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Eu cred totusi ca dupa interventie o sa fie mai simplu, mai ales ca i s-a si imbunatatit sotului situatia. Si daca mai si continua tratamentul...

Te pup si eu!

Offline

 

#455 2015-06-10 12:46:16

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

buna, fetelor!

alina, ma bucur mult pt vestile bune! sa te ajute d-zeu sa scapi de enterococ si sa-ti implinesti cat mai repede visul! rugaciune tu nu mai completezi in fertilityfriend? iti calcula acolo cate zile a durat ultimul ciclu. oricum ceva intarziere este, daca de pe 2 mai a venit abia acum, dar clar e mai bine decat ce se intampla in trecut tummenupp.

pinky, de cat timp incercati? cunoasteti care sunt problemele?
cred ca toate de aici cunoastem starile de care ai povestit. sunt firesti, chiar daca ne judecam pt ele.
uite aici despre investigatiile de testare a permeabilitatii trompelor: http://www.mymed.ro/histerosonografia-h … rafia.html
si aici pe forum a fost o fata (elena) care a incercat mai multi ani sa ramana insarcinata si imediat dupa histerosalpingografie a ramas insarcinata. apoi din nou, la scurt timp dupa nastere.

Ultima oara a fost editat de anca90 (2015-06-10 12:46:44)

Offline

 

#456 2015-06-10 12:52:36

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

alina mult succes !si eu am facut histerosalpingografie e o procedura foarte simpla !poate nici nu va fi nevoie de ia sa reusiti natural!si eu intentionez sa fac o ia  dar asta cred ca la anul vedem cum ii va iesi si lui spermograma in iulie!tin pumnii puss


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.