homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98-28


#514 2015-06-29 23:22:00

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Alina bine, ma bucur de vremea frumoasa, ma plimb cu bicicleta, ma odihnesc, nimic special.
Mie cafeluta ?mi place simpla, fără zahar, dar am sa ?ncerc cu scorțișoară,m-ai făcut curioasa.
Noapte buna fete.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 



#515 2015-06-30 08:48:48

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Buna dimineata! Va trimit o imbratisare si o  coffestudiu

Am o intrebare! Daca am terminat tratamentul pentru bacteria aceea Enterococcus si abia luni ma duc sa-mi recolteze, pot sa ma bag in mare?

Weekend-ul asta merg la mare ca e ziua nasului nostru de cununie si ne-a tot auzit ca vrem la mare vrem la mare...si atunci s-a gandit sa vina si ei acum cand nasa nu are sarcina avansata ca pe urma nu mai poate merge, si pentru nasica cea mica sa ii faca aerosoli...

Offline

 

#516 2015-06-30 09:48:21

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

neatza

eu zic ca marea e ok, e sarata si sterila cat de cat, evita piscinele de unde poti luat diverse ciuperci...eu din mare nu am auzit sa iei ceva , cel mult poti raci daca apa e foarte rece, dar altceva eu nu stiu.


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#517 2015-06-30 09:52:04

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Neata!

Missy, initial si eu eram sceptica, mi-am cumparat de undeva cafea si tipul respectiv m-a intrebat daca vreau si scortisoara. Si am zis ca da, ma facuse curioasa. Culmea e ca mi se pare ca m-a ajutat si cu raceala cu care ma luptam atunci...

Eu azi am trisat, am baut-o cu un pic de lapte...

Alina, eu nu stiu ce sa te sfatuiesc, teoretic n-ar trebui sa fie vreo problema, dar practic nu prea ai de unde stii ce mai aduni din apa aia...eu cred ca nu m-as baga pana la mijloc saaaaaaaau daca chiar m-as baga as folosi un tampon intern (nu sunt fan, dar probabil ca in conditiile date, te-ar proteja cat de cat).

N-ai cum sa ajungi sa-ti recolteze inainte de wk la mare?

Offline

 

#518 2015-06-30 09:54:59

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Adina, eu evit, aproape ca nu intru deloc in piscina tot de teama de a nu lua ceva.
Sa speram ca nu va cauza si nu va influenta in vreun fel. Cine stie poate ma vindec de toate chestiile care le am...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#519 2015-06-30 09:55:54

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Neațaaaaa
eu am văzut ?n Carrefour cafea și avea lipit de pachet un pliculet de scorțișoară, o sa ?ncerc și eu.
Alina, marea face bine
pupici


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#520 2015-06-30 10:00:49

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Ca ma bucur ca ma incurajati!
Sper sa fie un semn bun...
Am mai primit noi un semn...inca astept sa vedem daca se realizeaza sau nu... smile
O sa incerc si eu, dar maine dimineata.
Am inceput sa iau miere si un praf de scortisoara in fiecare dimineata pe stomacul gol.
Vreau sa incep si sotului meu sa-i prepar miere cu nuci.

Va pup!

Offline

 

#521 2015-06-30 10:30:09

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Missy, eu pun pur si simplu scortisoara din plic de scortisoara, il poti si doza cum iti place.

Alina, eu stiu reteta 1 lingurita de scortisoara la 4 lingurite de miere, dar pentru raceala. As lua si eu miere pe stomacul gol, dar ma omoara apoi durerea si arsurile...

Cel mai fain cu vindecatul e sa te bagi intr-un bazin cu apa sarata (30 la suta salinitate), aia senzatie rotfl2 dar dupa aia si vindeca

Offline

 

#522 2015-06-30 11:13:47

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Eu am Lacu Sărat la o aruncatura de bat, dar asa e c?nd ai... nu te duci. Totuși o sa fac un efort sa ma duc pt ca face bine.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#523 2015-06-30 11:16:32

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Pinky... eu nu am probleme cu durerea/arsuri multumesc lui Dumnezeu, dar sa vad cat tine ca am mai inceput eu o data si m-am lasat.

Am fost la Salina Cacica si acolo am intrat intr-o piscina cu apa sarata de nu puteam sa ating fundul bazinului de sarata ce era.

Un strop daca iti intra in ochi trebuia sa iesi imediat sa te clatesti. Pozele nu-ti mai spun cum au iesit din cauza salinitatii din incapere.

Mi-a placut tare mult.... am fost de revelion acolo si iarna am fost la piscina.... nu am racit absolut deloc.

Deci sarea face bine.

Offline

 

#524 2015-06-30 11:22:18

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Eu am dat cu un genunchi de gresia dintr-un cabinet, ma durea genunchiul de numa', credeam ca e ceva rupt pe acolo...am mers anul trecut in Maramures, la Ocna Sugatag si o am mers o singura zi la strandul cu apa sarata de acolo...

Asa e cum zici tu, Alina, era jale daca iti intra apa din aia in ochi, pe masura ce stateai ti se albea pielea de la sare rotfl2 eu m-am ofticat ca pluteam, nu prea aveai cum sa inoti rotfl2

Dar cine a mai avut dureri naspa de genunchi? cool

fain ca aveti pe langa voi saraturi d-astea, eu am in plan sa ajungem la ocna sibiului, poate ne aruncam intr-un wk

PS: eu sunt mare fan al baii cu sare, am avut de la Praid, era de vis  dance

Ultima oara a fost editat de Pinky and the Brain (2015-06-30 11:22:54)

Offline

 

#525 2015-06-30 11:56:56

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

La cacica am fost cand am facut revelion, asa saraturi nu am in preajma...ci doar Slanic Prahova e aproape de mine...in rest km distanta de aceste saraturi. Aaaa si mai e marea care e la 250 si ceva de km de noi.

Indiferent daca va iesi sau nu proiectul bebe pana plecam in concediu(17-29 august) o sa mergem iar prin tara sa vizitam pe unde nu am mai fost. Printre care si Salina Praid.

La Italia am renuntat pt ca e peste puterile noastre cu banii. Si bebe si Italia...nu puteam...eu renuntasem de mult la Italia in favoarea bebelului. Asta e. Sper sa si reusim asta ma seaca....timpul trece si eu parca stau pe loc cu toate astea ca nu mai termin cu tratamentele..sa pot face o data interventia si inseminarea grater

Offline

 

#526 2015-06-30 12:27:21

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Alina, gandeste-te ca puteti vedea Italia si cu bebe hjarta

si eu ma tot gandesc si ma tot necajesc, dar nu ajuta la nimic, mai bine ne concentram pe ce putem face, ca o sa fie bine pana la urma...te-am tot amenintat eu ca o sa ne plangem una alteia de nopti nedormite pe motive de febra si dintisori, sa stii ca in 99.9% din cazuri am dreptate big_smile

noi de vreo doi ani numai in tara facem concediul, sunt foarte multe locuri frumoase de vazut, mai avem o lista destul de lunga de locuri unde n-am ajuns. Sau n-am ajuns impreuna. Bine, cate un city break rapid mai merge big_smile

eu am o dilema: am terminat antibioticul prescris de medic si de data asta n-am luat la inceputul perioadei antifungic, l-am luat mai spre final. Acum as avea niste semi-mancarimi, dar nu grav, dar tot nu sunt convinsa ca e candida si de vreo doua zile stau si analizez daca sa iau sau nu niste ovule ceva...

Ultima oara a fost editat de Pinky and the Brain (2015-06-30 12:30:14)

Offline

 

#527 2015-06-30 13:10:45

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Pinky sa sper din tot sufletul sa fie asa cum zici tu...

eu cred ca e din cauza ca te gandesti prea mult asupra acelui lucru sa nu-l faci. Nu mai baga in seama...lasa timpul sa treaca si o sa vezi ca nu e nimic, atragi energie negativa

Asa procedez si eu sa nu ma mai gandesc ca daca nu am scapat nici acum... ma gandesc ca am scapat si gata cu tratamentele.

Da tara noastra e frumoasa si asa este nu am vazut-o toata... si nu amandoi.

Offline

 

#528 2015-06-30 13:50:59

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Salutare, fete dragi

N-am rezistat sa nu ma bag in discutie cand e vorba de calatorii, daca e ceva ce inca imi produce o mare placere e sa calatoresc. Si sa conduc masina, imi place la nebunie.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#529 2015-06-30 13:55:15

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Buna Eleny!!

Nu-mi spune de condus... azi dimi spre ex. sotul meu a avut un moment cand a condus de-mi facuse o pofta de duca si de condus cu toate ca noi fusesem duminica la Vulcanii noroiosi smile

Offline

 

#530 2015-06-30 14:45:38

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

eu ma spun la faza cu condusul: am permis de 5 ani imediat dar n-am prea condus. Remediem si asta cu o masina mica si potrivita pentru mine smile asa, cadou de consolare pe anul asta, cand imi doream altul, cu ochisori...eh, vin si ochisorii smile

calatoritul....eheee, sa fie bani si zile de concediu suficiente, dor de duca si locuri de vizitat sunt garlaaaaa

eleny, tu esti mereu binevenita aici  hjarta

plus ca discutiile noastre nu pot mereu sa se invarta in jurul investigatiilor, testelor etc. Eu una din cand in cand mai simt nevoia unei pauze de la asemenea subiecte...deci varietatea este buna  cool

Ultima oara a fost editat de Pinky and the Brain (2015-06-30 14:47:27)

Offline

 

#531 2015-06-30 15:06:10

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Asa este... acum ma uitam dupa cazare la corbu...si e problema mare ca nu gasesc pt 8-10 persoane 4 cupluri la un loc sad

Offline

 

#532 2015-06-30 15:07:49

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Alina, pe turistinfo.ro te-ai uitat? noi ne-am gasit mereu cazare la pensiuni pe site-ul asta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.