homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98-32


#590 2015-07-14 10:18:00

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Buna, fete frumoase

O zi frumoasa si un gand bun tuturor. Sa va dea Dumnezeu tot ceea ce e mai bun.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 



#591 2015-07-14 12:27:16

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Buna fetelor!

O zi frumoasa va doresc si eu si ganduri bune!

Va pup!

Offline

 

#592 2015-07-15 10:57:57

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Hello, fete

Zi minunata sa aveti, sa va bucurati de vara, de soare si de vacanta.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#593 2015-07-15 18:35:58

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Pupici fete dragi! 
aștept vesti bune!


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#594 2015-07-15 22:57:56

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Buna fete,

o imbratisare si un gand bun de la mine, va tin pumnii stransi sa fie totul bine pana la urma!

Eu am niste prieteni dragi care au facut 3 FIV-uri, primele 2 nereusite si acum al 3-lea reusit, desi erau probleme destul de mari de fertilitate, la amandoi... sunt fff fericita pt ei, am zis sa va impartasesc si voua, poate va incurajeaza. Nu prea erau sperante de reusita la ei, dar uite ca pana la urma a vrut Doamne Doamne..

va pup!


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#595 2015-07-15 23:12:53

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Cris, sunt cei pe care i-ati ajutat voi? smile

Fetele, buna seara!  wave


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#596 2015-07-16 10:25:29

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Buna fetelor!

Am vesti bune, au iesit analizele bune la secretie si acum mi-a dat duphaston cred ca asa se scrie tongue 7 zile dupa care in prima zi a CM sa o sun sa ma programeze la histeroscopie. A zis ca la eco a vazut ca am uter arcuat septat si vrea sa vada mai exact la interventie.
Daca e sa fie asa o sa facem o inseminare, dar spera sa nu fie asa cum a vazut la ecografie.
Si daca nu voi reusi la inseminare cu uter arcuat septat o sa trebuiasca sa mai fac o data histeroscopia sa intervina la uter sa elimine acel sept.
Vom vedea...
Intrebare la cat timp trebuie sa imi vina dupa duphaston, daca iau 7 zile?
Stimularea ovariana pentru inseminare cat dureaza?

Va pup!

Offline

 

#597 2015-07-16 10:47:27

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

cris , ce veste super, da intreb si eu ca si katey, sunt cei de care ne-ai mai vb tu?daca da, ma bucur enorm, stii ca am discutat si in privat, e ceva de vis, cunosti si tu cazul nasilor mei, si la ei a fost o minune dupa 2 nereusite si multe inseminarii, a treia a fost cu noroc.

fetelor, multa incredere si mult succes, in final D*-zeu rasplateste pe toata lumea, chiar daca poate in moduri diferite.

alina, abia asteptam sa ne dai si tu vestea cea mare.


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#598 2015-07-16 11:19:34

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Zi buna, tuturor

Ma bucur sa citesc despre cazuri reusite si sa vad pe aici vesti bune.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#599 2015-07-16 12:05:59

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Cris ma bucur pentru ei ca au reusit intr-un final.

Sa auzim numai vesti bune de acum incolo!

Va pup!

Offline

 

#600 2015-07-16 13:08:36

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Ioana, ma bucur si pentru tine, incet, incet, cu rabdare si incredere, o sa reusesti. Trebuie sa apara vestile bune, prea a fost pauza pe aici.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#601 2015-07-16 16:02:55

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Multumesc Eleny!
Asa este prea a fost pauza pe aici.

Offline

 

#602 2015-07-16 22:10:58

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Buna seara si de la mine!

Si eu tocmai am aflat ca o prietena e insarcinata, si ei s-au chinuit destul de mult, dar din fericire nu s-a ajuns la inseminari sau alte proceduri. Ma bucur enorm pentru ei dar cred ca va puteti imagina cam ce e in sufletul meu...eh...

alina, ti-a raspuns cineva cu duphaston-ul? Cand luam, imi venea la 2 sau la 3 zile dupa ce il opream (stiu, foarte exact rotfl dar venea ceas, vezi ca poate gasesti informatia in prospect)

Offline

 

#603 2015-07-17 11:45:04

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Buna fetelor!

Pinky nu mi- s-a raspuns pana acum. E ok asa daca vine repede... voiam sa fac unele calcule... sa nu cumva sa trebuiasca sa fac interventia fix cand mi-am luat concediu in august (17-29). Dar daca e sa fie atunci asta e.

Stimularea ovariana iar nu stiu cat dureaza...pt ca dr vrea sa facem inseminare imediat dupa histeroscopie.

offf mult timp a trecut de cand am stat pe loc, acum abia astept sa facem mai repede toate astea.

Va pup si o zi minunata va doresc!

Offline

 

#604 2015-07-17 12:16:36

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Alina, pana la urma timpul le rezolva pe toate. Neincrederea, nerabdarea si mai ales frica, sunt, dupa mine, manifestari ale necredintei noastre in Dumnezeu. Daca am avea suficienta credinta cat sa credem ca Doamne-Doamne e mereu cu noi si are grija de noi, n-am mai avea teama de ce o sa se intample maine. Asa, ne zbatem in disperare, privind cu groaza la un maine de care ne e teama ca nu o sa ne aduca exact ce ne dorim noi.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#605 2015-07-17 12:52:17

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

buna ziua

alina stimularea pt IA dureaza cateva zile,mai putin ca la FIV,in functie de doza de hormoni pe care o vei primi si de raspunsul tau la stimulare.pt inseminare se da doza mica,pt ca se vrea a se obtine cativa foliculi,nu multi ca la FIV.in legatura cu histeroscopia,vad ca tot nu ai scris nimic de verificarea trompelor.nu ti-a zis dr nimic ?mai ales ca ziceai ca se vede lichid la ecograf.

te pup Eleny

mult succes tuturor!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#606 2015-07-17 13:27:32

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Soni, stiu ca tu nu prea citesti la mamici, dar te rog frumos daca ai timp sa citesti intrebarea pe care am pus-o acolo. Ca sa nu scriu aceeasi intrebare de 2 ori...
Multumesc! puss

Fetelor, o imbratisare  kram  si succes!


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#607 2015-07-17 13:35:50

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Sonia, in interventia asta o sa verifice si trompele sa vada ce e cu ele si daca voi scapa de lichid in urma hsiteroscopiei.

Abia astept ziua in care imi va face interventia sa vad ce imi zice.

Dr a zis ca dupa 2 ore o sa imi dea drumul acasa. Deci nu o sa fac anestezie totala nu?

Offline

 

#608 2015-07-17 14:07:45

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

katey  puss eu am avut egg in primii ani cat am monitorizat ovulatia,apoi brusc mi-a disparut vreun an jumate si totusi ovulam...alte semne de ovulatie pe langa egg si durere,mai ai?egg ul nu e semn clar ca si ovulezi.eu de ex dupa ovulatie am sfarcurile sensibile.si eu am durere suportabila vreo cateva ore  cand ovulez.cand mi a disparut durerea si sensibilitatea la sani,am realizat ca ceva se intampla.am repetat prolactina si era aproape tripla.deci nu mai ovulam.cu tratament,am ovulat imediat.

alina ma repet.nu vorbesc eu din studiile mele,ci vreo 3 medici mari,nu numai din tara.histeroscopia nu verifica trompele,nu ti se intervine asupra trompelor in cazul histeroscopiei.cele care vad starea trompelor este histerosalpingografia si mai bine,laparoscopia,unde se poate si interveni asupra lor,curata...de asta ti am tot zis sa vorbesti cu dr ta.cum vrei.

eu am facut 2 histeroscopii cu anestezie generala intravenoasa.la prima am plecat cum mi am revenit,adica maxim 2 ore.la a2a nu a vrut dr sa mi dea drumu,ca sa beneficiez de casa de asigurari.trebuia sa stau o noapte internata.am platit 610 lei,in loc de 1500.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.