homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98-7


#115 2015-04-08 12:05:46

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Gagici ce e liniștea asta pe aici?

Pupici!


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 



#116 2015-04-08 12:11:27

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Buna, Alex, ce faci tu, ce face bebele tau? Ai deja 17 saptamani...wow...ce mai trece timpul.

E liniste pe aici, eu mai intru din cand in cand, dar cum nu prea am nimic de zis...n-am ce posta.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#117 2015-04-08 14:41:35

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Alex, Eleny va pup.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#118 2015-04-08 15:33:06

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Eu v-am tot citit, dar n-aveam nimic nou de spus si atunci ramaneam doar cu cititul.

Am mers la medic luni, lucrurile nu arata deloc roz, am chisturi pe ambele ovare (dreptul le are mai mari). Mi-am schimbat tratamentul, mi-a dat o gramada de analize si, daca toate merg bine, o sa facem in vreo 3 luni stimulare pentru ovulatie. Mi-a zis ca, la cum arata lucrurile acum, nu prea sunt sanse pentru ovulatie de la sine. Chestia e ca luna trecuta eu presupun ca am avut ovulatie, prea se potrivea ce am avut eu cu ce am citit ca trebuie sa fie...

Eu speram sa imi spuna vesti mult mai bune, dar ne descurcam cu ce avem...si se pare ca o sa fac destul de multi purici in casuta asta.

Oare alina pe unde e, ce o mai fi facut si ea la medic, parca zicea ca merge.

Voi, eleny si missy, ceva noutati?

Va pup pe toate!

Offline

 

#119 2015-04-08 16:13:06

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Pinky, si eu mai trag cu ochiul pe aici, mai mult in speranta ca citesc ceva noutati despre voi, ca despre mine n-am prea multe de spus.

Am fost ieri la doct, insa prima optiune pe care ar trebui s-o iau in calcul e aceea de a gasi o mama-purtatoare, varianta cu care nu sunt de acord, nu neaparat ca e complicata, ci din principiu. Bine, intre timp o sa mai iau ceva tratament, o sa mai fac o histeroscopie... poate vreun FIV...deocamdata nu stiu.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

 Publicitate


loading...

#120 2015-04-08 16:21:32

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Pinky nu am noutăți, viata mea  este la fel serviciu casa și mai putina suferinta. ?ncerc sa nu ma mai ?nv?rt ?n jurul copilului. Am obosit sa lupt, sa dau bani la medici. Vreau sa trăiesc ziua de azi și at?t. Succes ?n tot ceea ce faci.
va pup fete


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#121 2015-04-08 16:27:39

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Eleny, histeroscopia e investigatia aia care verifica permeabilitatea trompelor? Ca probabil si eu va trebui sa o fac si stiam ca e usor dureroasa...

Missy, cu banii la medici...si la analize...se pare ca am luat-o si eu pe drumul asta...ti-am mai zis eu, admir atitudinea ta hjarta

Si eu va tin pumnii, sa iasa toate asa cum va doriti!

De Pasti ce planuri aveti? Noi cred ca stam acasa, asa am nevoie de odihna si de liniste ca de altceva...

Offline

 

#122 2015-04-08 16:31:52

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Nu, aceea e histerosalpingografia, am facut si din asta, se face fara anestezie. Histeroscopia are in vedere doar uterul si prin ea se rezeca aderente ale uterului, se dezlipesc peretii.

Noi de Paste de ducem la mama, n-am niciun entuziasm pentru nimic.

Ultima oara a fost editat de ElenyR (2015-04-08 16:32:59)


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#123 2015-04-08 17:11:37

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Am inteles, Eleny. Tin pumnii sa reuseasca procedura.

Te inteleg perfect cu cheful...si la mine e lipsa la apel, dar noi sa fim sanatosi.

Offline

 

#124 2015-04-08 18:40:26

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Eleny da 17 sapt hjarta ....chiar vorbeam cu sotul aseara si imi spunea ca nici nu ii vine sa creada si asa e, cateodata ma intreb daca e adevarat....
Missy te pup si eu tare puss
Pinky multa rabdare si putere sa treceti peste toate cu bine...
Noi de paste mergem la ai mei la curte, nimic deosebit big_smile


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#125 2015-04-09 08:06:21

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Neata fete dragi!
Va pup cu drag si dor!

Offline

 

#126 2015-04-09 11:35:43

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Bune, fete

Ionela, ce mai face mama ta?

Ma gandeam....oare Kristinica pe unde o mai fi, a disparut de tot de pe aici.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#127 2015-04-09 19:02:09

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Eleny, acusi ajunge mama acasa de la cluj. Ce sa faca...nu stiu nici eu ca nu spune nimeni nimic. Am fost sapt trecuta si eu la cluj, am vb cu dr, nu e roz situatia. Dar sper sa o mentina pe linia de plutire. Dr e multumit oarecum de operatie, de analize. Ea se reface greu, e ff slabita dupa chimioterapie, si va mai fi nevoie sa faca. Speram sa fie bine.

Offline

 

#128 2015-04-11 15:44:26

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Sarbatori Fericite si lumina in casa si suflet!


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#129 2015-04-11 20:05:33

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

paste fericit tuturor!fie ca lumina invierii sa patrunda in casele si in sufletele noastre!va pup pe toate!  puss kram


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#130 2015-04-11 20:19:15

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Sarbatori frumoase alaturi de cei dragi si un Paste Fericit!


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#131 2015-04-12 09:24:27

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Paște fericit!Sa aveți sărbători fericite, impacare sufleteasca, pace lăuntrică și bucurie ?n suflet!


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#132 2015-04-14 09:25:06

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Hristos a Inviat!

Fie ca acest moment sa fie unul al reinvierii sperantelor si in sufletele voastre!


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#133 2015-04-14 14:49:59

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Hristos a Inviat!
Ce faceti fetelor...am avut o perioada grea la serviciu... agitatie mare cu achizitia noii masini, apoi am tot fost plecati...
Am fost si la dr si problema mea stresanta care o aveam cu toxoplasmoza, mi-a zis sa stau linisitita ca prima data a fost o eroare de laborator, doar ca atunci cand o sa raman o sa trebuiasca sa repet analizele din 2 in 2 luni, sa o tina sub observatie...
Mi-a dat sa iau duphaston sa-mi vina ca nu am mai avut din decembrie ca apoi sa-mi faca interventia, histerosonografie...
Si posibil cat de curand inseminare...sa vedem daca dupa interventie reusesc sa raman natural...
Mi-am refacut analizele la secretie sa nu mai am nimic daca e sa-mi faca interventia...
A iesit in felul urmator:
Streptococcus agalatiae grup B absent
Staphylococcus aureus absent
Candida spp absent
Secreti col+vaginal pe mediile de cultura s-au dezvoltat colonii de enterococcus faecalis (aici nu inteleg ce este?? e grav? )

Oare am scapat de toate astea sau le am pe toate...

Va pup si imi cer scuze ca nu am mai spus nimic...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.