homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98-88


#1654 2016-02-24 08:47:38

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Neata fetelor!
Nu pot  sa spun ca sunt linistita...nu imi pare rau de bani ca asa cum vin asa se duc...imi pare rau de situatia in care suntem...mereu trebuie sa mai apara cate ceva ca sa nu incepem odata treaba pt fiv...
In seara aceasta am intalnirea cu doamna care se ocupa de dosare sa vedem ce ne zice in conditiile in care o sa aducem analiza cred ca pe la jumatatea lunii martie sad asta e.
L-a pus sa repete spermocultura pe 4 martie si rezultatul iese in 2-5 zile grater
Ce sa facem....daca asa a vrut Dumnezeu sa ne amane ...o sti El de ce a facut asta...
Va pup si va trimit cate o cafeluta calda si o zi frumoasa chiar daca afara este mohorat

Offline

 



#1655 2016-02-24 11:28:26

andra1983
Full member
Inregistrat: 2016-02-18
Mesaje: 120

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Neața fetele!!
Alina_ioana,nu dispera,știu ca e grea așteptarea,dar Doamne Doamne știe ?ntotdeauna ce e mai bine Pt noi.
Eu aștept menstra azi,sper sa vina odată ,ma simt ca un balon.
De 2 zile am ?nceput terapie pe baza de uleiuri esențiale Pt fertilitate ....miros ca un ceai de mușețel:))),dar in ce nu ne punem speranța c?nd ne dorim ceva cu ardoare.

Offline

 

#1656 2016-02-24 13:19:21

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Offf Andra asa este...mai am putin si cad in cealalta extrema si asa ma lupt...
Va pup si diseara sau maine revin cu vesti legat de dosar.

Offline

 

#1657 2016-02-24 13:38:14

andra1983
Full member
Inregistrat: 2016-02-18
Mesaje: 120

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Alina_ioana,capul sus ,nu avem voie sa cădem in cealaltă extrema,Dumnezeu nu ne da mai mult dec?t nu putem duce.
Si eu după pierderea sarcinii am avut momente in care ?mi venea sa ?mi smulg parul din cap,si acum mai caut explicații in sinea mea si m-a g?ndesc ca poate am avut si eu vreo vina.
Trebuie sa fi puternica si sa ții piept vieții,nu avem ce face...
?ncearcă sa ?ți ocupi timpul cu altceva,noi ne-am apucat de redecorat, ieșim mai mult,m-am apucat de colorat mandala,de făcut puzzle,orice ma tine cu mintea ocupată.
Hai capul sus,toate se rezolva doar ca nu neaparat atunci c?nd vrem noi.

Offline

 

#1658 2016-02-24 13:48:45

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Da asa este...trebuie sa imi gasesc si alte preocupatii...
Ma simt oarecum prea obosita...am luptat atata cu complexele mele( port aparate auditive la amandoua urechile, pana sa fac tratament cu IPL  aveam mult par pe fata, inca mai am, pe corp, ma blondesc sa nu se vada prea urat si tot asa...acum ma lupt cu infertilitatea)...cata putere sa mai am...uneori simt ca nu mai pot...si asa imi vine sa renunt...dar mai am un pic si imi zic ca mult a fost putin a mai ramas...vedem ce o vrea sa se intample...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1659 2016-02-24 14:15:00

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Buna fete,

alina, stai linistita, stiu ca esti ff nerabdatoare, dar timpul trece repede...nu te amari din cauza asta, toate se rezolva... bine ca nu e ceva grav, si se vindeca usor.
Nu conteaza ca se mai amana putin fiv-ul, important e sa fie norocos. smile Acum ce mai conteaza o luna, doua.. trei... cata vreme tot o sa vina bebe? smile


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1660 2016-02-24 14:21:35

andra1983
Full member
Inregistrat: 2016-02-18
Mesaje: 120

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Fiecare dintre noi avem complexe,mai mici ,mai mari, nimeni nu e perfect,si asta e bine ,suntem unici.
Iubita mea lasă complexele si uita lucrurile care nu te fac sa te simți bine,concentreaza atenția pe lucrurile care te fac fericita,pe soțul tău,familia ta.
Gaseste-ți un hobby(știu ca nu ai chef,nici eu nu am),sunt sigura ca o sa te ajute.
Si noi ne luptam cu infertilitatea din 2012,nici nu ne g?ndeam ca e așa greu sa faci un copil.
vreo 3 ani de zile m-am căutat de toate bolile,am făcut mii de analize inclusiv in afara tării,am făcut stimulare,etc.
Cred ca doar in fund nu m-am analizat:))),după stimulare am rămas cu un chist la s?n de care m-am speriat si au urmat alte analize.
Am ținut tratamente homeopate ,apoi am trecut la analizat soțul,unde am descoperit varicocelul,spermograma varza etc.
După operație la 3 luni am rămas gravi,la 10 sap s-a oprit din evolutie,am făcut chiuretaj.
am zis ca ?ncercam iarăși,la soț I-a ieșit din nou ceva bacterie la spermo,am tratat-o.
la următoarea spermo i-a ieșit e-coli,si tot așa o tinem,dar mergem ?nainte.
Am ramas gravi deodată cu sora mea vitrega,ea e ok mai are puțin si naște.nu ma prea mai duc pe acasă Pt ca m-ie greu sa o văd,nu are ea nici o vina,doar ca mi-e greu mie.
Așa ca Alina draga mea trebuie sa luptam indiferent de c?te piedici ne apar in cale, descarcă-te aici si mergi ?nainte.
Va pupicesc pe toate si va trimit doar ganduri bune.

Ultima oara a fost editat de andra1983 (2016-02-24 14:32:25)

Offline

 

#1661 2016-02-24 14:35:23

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

buna, fetelor!

alina, te imbratisez strans kram.

cris, am emotii mari pt tine si tin pumnii sa ne dai o veste mare in scurt timp! goodluck

Offline

 

#1662 2016-02-24 14:59:52

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Offf...sper ca dupa tratamentul asta sa nu mai apara nimic...saracul, imi zicea azi dimineata ca a visat ca ii tot aparea altceva mereu si mereu...la un moment dat ma intrebase daca rez care l-am primit luni e definitiva sau mai trebuie sa vina altceva... asa speriat s-a trezit...
Da...poate ca intarzierea fiv-ului o fi cu noroc si sa vina bebe. Doamne ajuta!
Va pup si eu pe toate si va imbratisez.
Cris si eu am emotii pt tine si astept vesti bune!

Offline

 

#1663 2016-02-24 15:00:19

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Alina ești ?n rugaciunile  mele, sunt cu gandul la tine,!
fete ma rog pentru toate sa ne dea Domnul sănătate și bebei sanatosi. pupici


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1664 2016-02-24 15:08:27

papillion19
Full member
Inregistrat: 2015-11-17
Mesaje: 573

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Alina, fii tare! Sigur o sa fie bine! Cateva luni in plus sau in minus nu sunt nimic, atata timp cat iti indeplinesti dorinta. Doamne ajuta sa se intample curand si sa fie totul bine.

Pe mine ma tot suna astia de la Centrul de Fertilitate. Ba sa merg mai devreme, ba sa merg ma tarziu. big_smile
La Sibiu e soare acum, si zau ca ma binedispune maxim. smile
Va pup pe toate.

Offline

 

#1665 2016-02-24 15:41:42

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Mda....o sa incerc sa gandesc asa...ca e mai tarziu mai devreme, important sa reusesc sa fac bebele. Chiar aseara zicea sotul meu...atunci cand o sa vina bebele o sa ii spunem "scumpule" o sa fie cu doua sensuri...tare scump este totul pt a avea un bebe...
Va imbratisez cu drag ca ma supoetati si ma lasati sa ma descarc aici. Sper ca nu deranjez...

Offline

 

#1666 2016-02-24 17:54:28

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Alina pupici multi! Trecem și peste perioada asta și va veni și vremea bucuriei și cinstea va fi și mai scumpa rotfl


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1667 2016-02-24 19:00:47

andra1983
Full member
Inregistrat: 2016-02-18
Mesaje: 120

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Am ajuns acasă de la birou si m-am apucat de făcut brioșe,miroase a vanilie in toată casa.
Aștept rușii,care văd ca vor ?nt?rzia luna asta,nici urma de ei.
Va doresc o seara minunata fetelor,pupici.

Offline

 

#1668 2016-02-24 21:14:39

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Andra, dar bănuiești c?nd ai ovulat? ?ncearcă un test, poate cine știe....


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1669 2016-02-24 21:30:18

andra1983
Full member
Inregistrat: 2016-02-18
Mesaje: 120

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Missy,bănuiesc cam prin 10 feb dacă m-a iau după mucusul cervical.mai aștept 1-2 zile,nu ?mi fac prea multe speranțe căci nu am nici un simptom,doar pe h?rtia igienica puțin maroniu ,o picătura si aia parca forțata.eu zic ca vine dar mai agale smile.

Offline

 

#1670 2016-02-25 07:00:58

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

?nseamnă că nu ai ovulat ?n zece ci  ?n 12-13-14, ca au cam trecut doua săptăm?ni.
Neața fete frumoase, va las cafeluta și ma g?ndesc la voi! Azi am o zi plina, dar cu ajutorul Domnului ma voi descurca. Pupicei


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1671 2016-02-25 08:34:21

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Neata fete dragi!
Vin cu vesti bune. Aseara am depus dosarul, a plecat catre minister si marti de martisor va avea loc comisia, oar joi v-om afla verdictul...daca suntem sau nu acceptati.
Fata care ne-a facut dosarul...zicea ca  nu are de ce sa nu ne accepte si ma intrebase cand a fost ultima menstra smile pe 5 febr si ea de colo...aaa pai puteti incepe chiar de luna viitoare.
Toata noaptea m-am foit si ma gandeam ca nu-mi vine sa cred ca am reusit si ca analiza sotului nu ne-a impiedicat. Asa obosita ma simt...si din cauza asta am si racit... grater
Acum cu Dumnezeu inainte.
Va pup si va trimit cate o cafeluta calda si o zi frumoasa si linistita!

Offline

 

#1672 2016-02-25 08:46:33

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-98

Neata fete,

Alina, Doamne ajuta!!!! Din cate stiu voi aveti si inseminare nereusita... asta va creste sansele de a va accepta dosarul. Si noi am avut 2 IA-uri nereusite, si am avut la dosar protocolul de la ele, sa se vada ca singura solutie ramasa e fiv. Va fi bine, vei vedea!
Si eu tot pe 5 febr am avut ultima menstra.. smile sper sa fie ultima pe urmatoarele 9 luni. smile

Anca, si eu am emotii. smile Incerc sa nu ma gandesc tot timpul la asta, mai e mult pana la test.

Kate, Pinky, multumesc puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.