homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dezamagire..-2


#20 2015-04-30 14:16:48

Corinusha
Full member
De la: Happyland
Inregistrat: 2014-09-04
Mesaje: 350

Re: Dezamagire..

Pe uneva si eu sunt de acord cu ce zice any05, dar pe de alta parte nu....

Cum fiecare om e diferit si fiecare relatie e diferita. Totusi, relatie extra conjugala de 1 an n-as putea sa iert. Probabil as ierta una trecatoare, de experiment, de ce-o fi, de 2-3 saptamani, fie cateva luni, dar cand ajungi sa ai relatie extra conjugala de un an sau mai mult, e clar ca ceva lipseste acolo; ori nu mai e iubire, ori nu ii/i-au fost satisfacute cine stie ce dorinte ale celui care inseala, ori nu mai e implinit cel ce inseala.
Dar inainte sa se ajunga la asemenea lucruri (relatii conjugale) ar fi mai frumos daca s-ar comunica. Prefer sa-mi zica "nu ma implinesti pe planul x pentru ca nu vrei sa y/vrei sa z" decat sama trezesc din senin ca hopa, ca al meu barbat are o relatie extraconjugala serioasa si sa ma gandesc ce naiba ma caut eu in personaj si de ce s-a ajuns acolo.

Cum ziceam, or fi relatii extraconjugale de experimentat cine stie ce fantezii sau ce stiu eu e alte motive, dar cand e iubire si totul e ok, n-ar trebui sa existe relatiile extraconjugale, sau maxim sa fie de xperiment (exemplu din auzite: tipul vroia ceva extrem, sotia lui nu agreaza lucrurile de genul; el totusi vroia sa experimenteze si atat -  si-a gasit o una cu care a experimentat, a durat vreo 2 saptamani si gata; s-a inheiat - bine, tipa nu stie; nici nu sunt casatoriti, dar sunt impreuna de ani de zile).


Are mama o fetita frumusica foc!
Maya Sianna, nascuta pe 17 ianuarie 2016 <3

Offline

 



#21 2015-05-01 12:00:36

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Dezamagire..

1. toti cei buni sunt luati? la 20 de ani? hai sa fim seriosi! lol
2. tot spui ca ti-e dor de el. de care el? cel care te-a mintit si pt care nu ai insemnat nimic?
3. nu inteleg de ce tot insisti pe ideea ca ei se vor intelege, ca alaturi de ea va fi cum trebuie. el e un nesimtit. a fost nesimtit cu tine si va fi nesimtit cu ea dupa ce vor trece fluturasii.
4. nu mai credeti, fratilor, in vrajeli gen "vreau sa fiu cu tine, dar nu acum. esti iubirea vietii mele, dar mai vreau sa experimentez. te iubesc enorm, dar am nevoie de o pauza". imi vine sa rad numai cand aud tampeniile astea. e adevarat, poate la 20 de ani nu-mi venea sa rad si le credeam si eu... dar pe bune.. sunt niste minciuni gogonate. tu cand iubesti un om vrei sa experimentezi cu altii? ai nevoie de pauze de langa omul ala?
5. nu ti se intampla tie. li se intampla aproape tuturor. asta e, trecem peste.

ce seaca am fost, ma scuzati lol

ps: se omoara si te va uri toata viata? cum o sa te urasca daca se omoara?  hmm

Ultima oara a fost editat de Loveable (2015-05-01 12:01:16)


hjarta

Offline

 

#22 2015-05-17 15:06:05

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: Dezamagire..

Evy eu cred ca la fel se va purta si cu domnisoara, dupa ceva timp se va duce toata poleiala si are antecedente de comportament urat. Sunt sigura ca si ea isi va lua aceeasi leapsa.
Cred cu tarie ca iubirile de la 20de ani sunt cele mai distrugatoare, nu esti pregatit, iti pot lua mintile f usor, nu ai experienta si toate astea isi spun cuvantul. Majoritatwa dramelor acum se petrec, e f greu sa ramai rational cand esti indragostit, eu personal nu te blamez. Trebuie doar sa reusesti sa te aduni si sa treci peste. Lasa ti un scurt timp sa suferi, e o reactie normala si face parte din procesul de trecere mai departe, viata acum a inceput pt tine dar din pacate pe picior gresit. Nu e nimic prin care sa nu poti trece pe lumea asta, gandeste te ca e un hop care te face puternica. Invata din asta ca pe viitor sa nu te mai arunci direct cu inima, e okay sa fii putin retinuta, sa ai un instinct de conservare. Si cel mai important e sa stii sa recunosti santajul emotional, mi se pare cel mai periculos intr o relatie. Fii tare, lasa lucrurile sa curga natural, nu te mai forta sa fii fericita de pe acun ca nu o sa reusesti, trebuie sa rreaca cateva saptamani, e ca si cum ai iesit din operatie, trebuie sa stai la reanimare cateva zile pana sa te pui pe picioare. Nu te gandi ca te incurajez sa stai in deprimare, dar dupa ce trece perioada la cald vei privi altfel lucrurile. Si cel mai imp e sa nu traiesti cu regrete, nu sunt constructive si doar te impovareaza.
Cres ca te ar ajyra sa faci o lista cu "ce am invatat' si " ce sa nu mai fac"

Cam atat. Succes

Ultima oara a fost editat de pink_martini (2015-05-17 15:07:47)


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#23 2015-05-28 20:04:42

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Dezamagire..

Luv, ce seaca esti...rotfl2 parca vorbesti din experienta, asa de seaca esti!!!rotfl


fucking perfect...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.