homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Postinor-Menstruatie-Sarcina ??


#1 2015-04-23 01:38:29

Deliaa88
New member
Inregistrat: 2014-03-18
Mesaje: 32

Postinor-Menstruatie-Sarcina ??

Buna seara fetelor !

Nu ma pierd in detalii , voi trece direct la subiect si la problema care ma macina ..
Pe data de 16 Martie , s-a intamplat "surpriza" de a se rupe prezervativul ... Prietenul si-a dat seama , dar la ejaculare sustine ca a fost prompt si a iesit la timp ca sa ejaculeze inafara ... La distanta de maxim , dar maxim 1 ora , am luat prima pastiluta de Postinor , a doua la fix 12 ore .

Mi-a venit Menstruatia apoi , pe 22 Martie , a durat normal , 4 zile , Dar imediat dupa 15 zile ( adica pe 6 aprilie ) mi-a venit din nou si m-a tinut 3 zile ... Din nou , dupa 12 zile ( pe 18 aprilie ) o scurgere maronie , mai putin abundenta decat o menstruatie normala ( ca si cum as fi in ultimile zile ) si care a persistat si pana astazi - 22 Aprilie - dar mult diminuata , atat cat sa zic ca " murdaresc " protejslipul , iar intr-una din zile , cam 20-21  scurgerea a fost rozioara . Astazi a fost galbena-maroniu deschis , dar care m-a irita si provoaca mancarimi. ( Da , despre asta ma stiu cu probleme si e in plan  de mers la gineco  sad )

Dar cu menstruatia , postinorul si sexul acela neprotejat ... despre ce e vorba? O posibila sarcina cu menstruatie peste , sau o dereglare hormonala ?

Mai adaug ca si in Februarie prima zi a fost 1 , si mi-a mai venit o data pe 25 , iar pt Ianuarie am uitat sa notez in calendar , dar de indata ce nu am notat , tid sa cred ca a fost normal.


Vreau sa merg cat mai degraba la gineco , dar pana una alta , sa imi fac o idee despre ce se intampla ...

Va multumesc anticipat pt rabdarea de a citi si interes !


***Edit : Am efectuat testul de sarcina , Negativ smile .

Ultima oara a fost editat de Deliaa88 (2015-04-23 09:36:30)

Offline

 



#2 2015-04-23 10:47:13

daenarys
Vizitator

Re: Postinor-Menstruatie-Sarcina ??

eu zic ca e o dereglare de la postinor

 

#3 2015-04-24 15:46:54

Deliaa88
New member
Inregistrat: 2014-03-18
Mesaje: 32

Re: Postinor-Menstruatie-Sarcina ??

Multumesc , Daenarys !

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.