homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Rana pe col si secretie abundenta


#1 2015-04-27 09:20:53

caty06
Membru
Inregistrat: 2015-04-27
Mesaje: 3

rana pe col si secretie abundenta

Buna ziua,va scriu in speranta ca voi gasii o rezolvare deoarece am ajuns la o oarecum depresie,in urma cu 2 ani si 5 luni am nascut normal un baietel perfect sanatos,la o saptamna dupa ce am ajuns acasa ma aflam in stadiul de pierdere a lohiilor am simtit ca miroase urat acel sange am sunat doctora si la aceea vreme mi a recomandat antibiotic si niste ovule si o crema antiinflamatoare am scapat intr-un final,menstra nu mi a venit un an deoarece am alaptat,in acest timp am ales sa montez sterilet care montaj a fost atat de dureros incat am lesinat,a trecut si asta,am ramas cu o secretie usor abundenta deci puteam sa stau fara tampon,am facut papanicolau la un an si ceva de la montarea steriletului mi a iesit bine,acum prin luna februarie mi a aparut sangerari intre menstre,sangerare dupa contact,si bineinteles o secretie foarte urat mirositoare si abundenta de nu puteam sa stau fara tampin,am fost la spitalul militar acolo am dat de o doamna doctor pe nume Mariana Serban,o doamna incredibil de minunata,asistenta de acolo mi-a preluat probe de secretie si papanicolau si intre timmp ce preleva m a anuntat ca am o rana pe col mai veche ,am intrat in cabinetul doamnei doctor i am povestit m a consultat si mi a spus ca steriletul sa stambat si de aici secretia urat mirositoare,mi a dat tratament cu ovule Poliginax si local nidoflor plus niste pastile 4 la nr sa iau eu si sotul,perfect pe perioada trantamenului,am fost apoi sa scot steriletul,a reusit prin pensa si deloc dureros,ok nimic abormal si apoi mi a dat un antibiotic ce a durat 3 zile si i am cerut eu anticonceptionale si mi a dat Microginon,3 luni apoi mi a zis sa revin ca nu este neaparat nevoie ca si la urmatorul sterilet sa se intample la fel,deci dumneaei in tot acest timp nu a mentionat nimic de o rana pe col,in schimb primadata mi a spus ca poate fii nevoie sa facem o colposcopie,acum m ai am o luna cu anticonceptioale si trebuie sa ma duc sa vedem ce mai aflu sau daca pot monta sterilet,insa va rog sa imi spuneti ce sa iau ca nu mai pot am iarasi decand am scos steriletul o secretie usor galbuie fara miros sau uneori usor mirositoare dar nu dersnjant,dar abundenta,eu nu pot sta fara absorbant nici zi nici noapte nu stiu ce sa mai fac ,partenerul este acelasi de aproae 5 ani va rog spune-ti ce sa iau sa pot sta si eu decat cu chilot,va implor.Va multumesc anticipat.

Offline

 



#2 2015-04-27 09:40:40

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: rana pe col si secretie abundenta

Si la examenul de secretie nu a iesit nimic ? Ai un rezultat sa-l postezi aici ?

Offline

 

#3 2015-04-27 12:26:21

caty06
Membru
Inregistrat: 2015-04-27
Mesaje: 3

Re: rana pe col si secretie abundenta

Am gasit ceva prin geanta si spune asa:Produs analizat:cultura col:flora bacteriana fara semnificatie patogena.EX:micrologic:negativ
Si asta este papanicolau si spune:satisfacator intens  inflamator,aspecte reactive negativ pentru leziune intraepiteliala sau malignitate.

Offline

 

#4 2015-04-27 12:31:51

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: rana pe col si secretie abundenta

Pai daca nu a iesit nimic la analiza, nu ai mancarimi / usturimi exista si posibilitatea ca asa sa fie secretia ta, n-ar fi ceva anormal

Offline

 

#5 2015-04-27 12:55:40

caty06
Membru
Inregistrat: 2015-04-27
Mesaje: 3

Re: rana pe col si secretie abundenta

Pai dar nu  am avut asa pana sa pun sterilet aveam secretie dar putina si din cate am inteles este normal sa ai secretie dar la mine este abundenta deci daca nu pun tampon ma ud pana si pe pantaloni

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.